abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders 0318 kasmak pastırmalı 10. sınıf kimya 8.sınıf müzik dersi günlük plan sıçrama elektrik motoru ile yük kaldırılması 0336 0 6 yaş bebek gelişimi matematiğe katkıda bulunanlar bulgaristan sınır kapıları giyilme fazıl say araç kullanma talimatı asal gazlar plastik teknolojisi asetilen kaynağı şiddet mütebessim büzülme enterkonnekte şebekeler 4734 global sermaye iktisat ödevi sipariş formu bekçi sodom ve gomore atatürkçü düşünce rüzgar aşınım şekilleri proleter 2007 2008 eğitim yılı elektrik elektronik mühendisliği staj raporu acı sakız bilinemezci koğuş atatürk ve sosyal bilgiler stokçu Yeni Çağ engelli çoçuklarda eğitim şûra digital saat nedir sipsivri ısının kullanım alanları yer planlaması kılıf saçma sınıf kuralları aöf sınav sonuçları çöp sepeti ilk telefon ingilizce gazete beden eğitiminde ders planı moloz sanem aşı vurmak karavan birinci dereceden bir bilinmeyenli denklemler ceza yemek sabitleşmek krupiye ali baba ve kırk haramiler cümle çeşitlerini örneklerle inceleme. ebob ekok soruları ankaranın tarihi eserleri matematik sistemleri ad ve adıllar kadırga yatırım teorisi eylemlik bendeniz salıvermek çatı elemanları mobilya maliyet hesaplama genel görüşlülük tbmm acilis Allah için biyoloji vücudumuz ado net ısıl işlem damga roman işin ucu gemi montajı özümleme dönem düz rakı yanma asit kazaları kimya sağlam işe başlama bırakma bildirgesi 6. sınıf hayvan ile ilgili sorular selülozik bahçesiz turk haritacıları çıplak at cimrilik computer loss savaş ve barış kitabının özeti boyanmak


TAM ZAMANINDA ÜRETİMİN ETKİSİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 21018 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

TAM ZAMANINDA ÜRETİMİN ETKİSİ Tam zamanında imalat, Japonya da orta yada yüksek hacimli üretim endüstrilerinde uygulanmaktadır. Tam zamanında sistemleri, devamlı üretim akışını kullanmaktadır ve Chandler’ in işaret ettiği gibi herhangi sermaye yoğun sistemleri başarısı, Ford - seri üretim yada Toyota - Tam zamanında olduğu gibi “ hız ekonomilerine” ihtiyaç duymaktadır. Bu sisteme göre, üretim çıktısında ki çabukluk, yüksek sabit maliyetlere rağmen düşük birim maliyetlerine neden olmaktadır. yüksek hızda üretim çıktıları özellikle Japon tam zamanında önemlidir. Çünkü ömür boyu istihdam edilen esas işçilerin sabit emek maliyetleri, senelik sabit sermaye maliyetlerine eklenmektedir. Buda, ömür boyu istihdam sisteminin ihtiyacı ve bu ihtiyacı karşılamak için bilimsel yönetim tekniklerindeki güç arasında bir bir etkileşim yaratacaktır. Yüksek düzeyde üretimi başarmak ürün akışında tutarlılığa ve sürekliliğe ihtiyaç duymaktadır. Ford’ un seri üretim modeli başarmıştır. Çünkü, geniş tampon stok kullanarak kalite problemleri yüzünden ürün akışına ara verilmesi önlenmiştir. Tutarlık ise, montaj hattında tespit edilen hatalı ürünlerin yeniden işlenme alanına gönderilmesiyle başarılmıştır. Sonuçta sabit üretim ve değerli kalite sistemi sağlanmıştır. Tam zamanında tampon stoğu ( buffer-stok) reddetmektedir. Çünkü israf olarak görülmektedir ve bu mal stokları için çok fazla sermaye yatırımı gerekmektedir. Ayrıca, gizlenmiş tmel problemlerim teşhis edilmesi ve elimine edilmesine ihtiyaç vardır. Küçük üretim miktarları için iş istasyonları arasında seri üretim kullanılmaktadır ve Tam zamanında mal stogu kullanılmamaktadır. İş istasyonları arasındaki ürün taşımacılıgı el ile yada otomatik taşıyıcılar sayesinde gerçekleştirilmektedir. İşçiler iş istasyonlarında ürünleri ayırmaktadır ve devir-zaman kontrolüde işçilere verilmiştir. İşçiler kalite problemi ile karşılaştıklarında hattı durdurmaktadır. Tam zamanında sisteminde “hız ekonomileri” ni başarmak, ürün hatlarını durdurmasından sakınan tutarlı kaliteye ve ürün çıkışını makimize eden tutarlı iş istasyon zamanlamasına bağlıdır. Bu durumlar, bütün iş istasyonlarında operasyonların sistematik bir şekilde gözden geçirilmesine ihtiyaç duymaktadır. Klein’ in işaret ettiği gibi: “Tam zamanında ve SPC ( istatistiksel işlem kontrolü), üretimdeki bütün değişimi elimine etmeyi ve bu yüzden mevcut metodlara ve işlemler kesin bağlılığa ihtiyaç duyulduğunu vurgulamaktadır.” Üretimde ki değişimi düşürmekte önemli bir faktör olan ve yaygın bir şekilde “fool-proof”(poka-yoke) emniyetli iş dizaynını kullanmaktan geçmektedir. Bu dizayn, ürün ve işlem dizaynıyla desteklenmekte ve personelin iş görevlerinde tedbir almasını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Sonuç olarak, Japon Tam zamanında fabrikaları, Tam zamanında üretim durumu gereğince Taylorist iş dizaynlarıyla işemeye yönelmektedir. Uluslar arası motor taşıt p... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.