abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders pet putlaştırma eğitimin vizyonu romalılar döneminde spor anatomi boşluğu arazi kullanımı ferace endüstrileşme dönemi çiftçi ağır söz 228 al midilli özet 1 bar kaç kilogram terslik arş özkaynaklar tanzim yönetimi zaman belirteci elazığ ili tanıtımı muayyen ismet mucuk alışım dörtgen soruları ataerkil dil anlatım fiske köycü sıvı ölçme miyosen konu tarama testleri basbakanın görevleri açık açık mükemmellik 82 anayasası iş hukuku 10. yıl marşı önemi acıtmak ata sözleri masal çeşitleri ingiltere tarımı zanaatkar ikinci iz elementler suc ve ceza dostoyevski hagi dişin sendromları scara eti senin, kemiği benim esin karbonhidrat bulunur turizmde kariyer sonraki yüzey toleransları dimmer anahtar devresi karbonhidrat tertiplenme pusula reaktif enerji eş adlı defnedilme past contionus mermer kalitesi yavaşlık kora küçük kadınlar özeti acilen şirket nedir naçiz yeryüzü kaynakları ışık gölge endüvi reaksiyonu haddeleme harami karbonlama muhasebede uzun vadeli yabancı kaynaklar cerrahlık tarihin kaynakları sarıcı ağır hidro karbonlar oks sınav soruları alkalin canlıların gelişimi canlıların farklılıkları katre din ve vicdan özğürlüğü atatürkün sosyal bilim mikro öğretim 9. sınıf tarih devlet yönetimi metabolizma hastalıkları 1947 paris sozleşmesi gelişmiş ülkelerde demokrasi korucu edvar 19 mayıs konuşmaları koyulma seslem 2000 yılından itibaren biyoloji osmanli rekabet www.meb. gov.tr e-okul ögg


UUŞTURUCU


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 21211 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Uyuşturucu Kötü alışkanlıkların başında gelen uyuşturucu kullanmanın insan sağlığına akıl ve ruhi sistemlerimize cemiyete yaptığı tahribat tek dünya ülkelerinde uyuşturucu kullanmanın alışkanlığı çığ gibi akmaktadır ve ilgili kişiler bu felaketin nasıl önleneceğini düşünmektedirler. Uyuşturucu : Silah kaçakçılığında, casuslukta, anarşik hadiselerde ve bir ülkenin diğer ülke gençlerini dejenere eden soğuk harpte, gayri meşru kazançta on müessir ve en çok kullanılan tahripkar bir vasıtadır. Kötü Alışkanlık : “İnsanların önceden bilmeyerek veya tesadüfen başladıkları alışkanlıklardır.” İnsanların davranışlarında, düşüncelerinde, duygularında anormal değişiklik meydana getiren tabii ve sentetik maddelere uyuşturucu denir. Uyuşturucuların sayıları pek çok olmakla beraber en çok kullanılanları şunlardır; Afyon, morfin, eroin, esrar, kokaindir. UYUŞTURUCU MADDELER Sinir sistemine etki yaparak duyuları azaltan veya yok eden maddelerdir. Alkol, esrar, morfin, kokain, eroin gibi zehirler, beyin kabuğundaki hücreleri uyarır, beynin asil hücrelerini bozar, dejenerasyona sebep olur. Uyuşturucu maddelerin kullanılması ne kadar uzun süreli olursa, alınan miktarlar ne derece kuvvetli ise, sinir sistemindeki bozukluk da o nispette derin olur. Burada beyin hücrelerindeki duyarlığın ve direncin önemi de büyüktür. Bir çok kimselerde çok çabuk meydana gelen değişmelere karşı, uzun zaman uyuşturucu madde alan bazı şahıslar da sinir sistemindeki bozukluklar çok az olabilir. Uyuşturucu maddelerim başlıcaları şunlardır; Alkol, esrar, eter, kokain, kloral ve uyku ilaçları, meskalin. 1- ALKOL Alkolün insanlar üzerinde meydana getirdiği çeşitli belirtiler genel olarak alkolizm terimi altında toplanır. Alkol alışkanlığı asırlarca din adamları, ahlakçıları, kanun yapıcılarını ve tıbbı meşgul etmiştir. Sarhoşluk, içkini ilk göze çarpan etkisidir. Bu hal alkolün sindirim sisteminden kana karışması ve sinir hücrelerini uyarmaya başlar. İlk görülen belirti, keyiftir. Kişi içtikçe canlılık ve neşe duyar, dertleri dağılır, kendine güveni artar, her şeyi hoş görür utangaçlık kalkar. Sevgisini rahatça gösterir, parasını cömertçe harcar. Alkol alımı arttıkça cıvıklaşma, şarkı söyleme, dans etme, oyun oynama, arkadaşlarını öpme başlar. Gittikçe başı sersemler, dengesini kaybeder, sallanarak ve sendeleyerek yürür, etrafındaki eşya dönmeye başlar, sözleri ağırlaşır, bir konuyu tutturur ve aynı şeyi tekrar eder durur. Sarhoş son devrede artık sızar, horultularla uyur. Uyandığı zaman başında sersemlik vardır. Midesi rahatsız, vücudu kırgın bir hasta gibidir. Alkol Psikozları: Bazı kimseler içkiye dayanamaz. Bir iki kadeh onlara kötü tesir eder, hastalanır, hatta çılgınlık hali gösterir. Bu gibiler içtikçe kendini kaybeder, şuurlarında bulanıklık olur, hezeyanlar başlar. Kıskançlık, alınganlık davranışları görülür. Bazıları kendini tamamıyla kaybeder, bağır... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.