abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders müzikte dizi matlab projeleri batılılaşmanın zararları ruh bilimi geoit öss fizik soruları tanzimat dönemi 1. kuşak roman ve hikaye özellikleri sekizinci renk al yazmalım selvi boylum analitik geometri kekik yağı besin degerleri müzikte doku kalbur kemiği sürtmek ateşperest çilecilik bıreysel alan meyve bahçesi buzullaşma hücre çeşitleri şükür makale analizleri t kuzu kuzu iklim grafikleri yaratıcılıkla ilgili kuramlar tercih robotu proleter görsel sanat nedir deniz taşıtları sahlep çaka bey dural fihrist meyal baz istasyonu paralel ve seri devreler siyasi haklarımız ölçme aleti ingilizce günlük konuşma dil difraksiyon teknolojinin zararlari glikozüri bücür bilgi kuramı nedir fosforlu pestisitler hükümet baskısı nedir eşleştirmek ihracat teşvikleri dil yanlışları ecel girisimcilik saçlı meşe akarsuların yararı futbol jön mastarlama 10. sınıf muhasebe finansmanı fiiller ve sıfatlar sosyal bilgiler dersi sistem analiz kâkül osmanlı konvansiyon akraba evligi çaykovski silâha davranmak esterleşme 248 senozoik murafaa deniz kullanımı 6. sınıf sınav sonuçları insansal çalışma süreci içerisinde acılık utma 19 mayıs ile ilgili sözler tarh nedir kasmak ölçünün yararları idol zoo story sıvaştırma fren sistemleri 19. ve 20.yüzyıl türk edebiyatı atatürkten sonra türkiye cumhuriyeti akarsularımız zarf fiil eki etene bakıcılık çiçekçilik kalıpta şekillendirme bozulmak filigran iyon nedir çağrışmak betonarme temeller sivil toplum örgütlerinin görevleri


SINIFTA ZAMAN YÖNETIMI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 21899 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SINIFTA ZAMAN YÖNETIMI Genellikle ögrenciler derse çalismak için yeterli zamani bulamamaktan, ögretmenler ise egitim programini yetistirmek için yeterli zamanlari olmadigindan söz ederler. Ögretmenler siniflarini yöneterek egitim programini yetistirmekten, ögrencilerinin bilgi ve becerilerini gelistirip basarilarini arttirmaktan sorumlu kisiler olarak aslinda zamana karsi yarisirlar. Bu nedenle sinifi etkili yönetmek için gerekli olan unsurlardan birisi de sahip oldugumuz ögretim süresini israf etmeden zamani iyi yönetmektir. Okullarda egitim programini yürütmek için verilen süre sinirlidir, ve aniden ortaya çikan beklenmedik bir durum varolan sürenin daha da kisalmasina yol açar. Bunlarin disinda sinifta ögretim sürerken de ögretmenler çok degerli ve sinirli olan ders saatinden zaman ayirmalara yol açan, çalismayan bir araç, birbirleriyle konusan ya da baska bir isle ugrasan bir kaç ögrenci, kitabini unutmus ya da kalemini kaybetmis aranan bir ögrenci gibi bir çok durumla karsilasabilirler. Bir ögretmenin bu gibi sorunlarla zaman kaybetmeden basa çikabilmesi ve zamani daha etkili kullanabilmesi için yapmasi gerekenlere iliskin açiklama, örnek ve önerilere yer verilebilir. Zaman Yönetiminin Önemi Ögretmenin zamani dikkatlice kullanmasi hem ögrencilerin basarisini hem de disiplin problemlerini ortadan kaldirmak açisindan oldukça önemlidir. Ögrenciler ögrenme firsati bulduklarinda dogal olarak basarilari artar. Basarili olan ögrencilerin ise motivasyonlari artar. Zamani etkili kullanmak sadece ögrenci için degil, ögretmen açisindan da fayda saglar. Zamanin etkili kullanimi ögretmeni daginikliktan kurtarir, zihinsel ve fiziksel yorgunlugu azaltir. Etkili Zaman Yönetimine Nereden Baslamaliyiz? Etkili zaman yöntemi için kabul etmemiz gereken bazi gerçekler vardir. Bunlardan birincisi zaman kaybinin aslinda bizim hatalarimizdan kaynaklandigidir. Ikincisi, zaman kaybina neden olduklari için baskalarini suçlamanin kolay bir yol oldugunu bilmektir. Üçüncüsü ise zamani etkili kullanmak için biraz zaman harcamamiz ve elimizdeki zamani planlamamiz gerektigidir. Üçüncü madde de oldugu gibi ögretmenler islerinin geregi zaten plan yaptiklari için bu konuda daha sansli sayilabilirler. Zaman yöntemi ile ilgili problemleri çözmek için bir ögretmenin yapmasi gereken islerin basinda daha etkili, daha ayrintili planlar yapmak gelir. “Ögretim Etkinliklerinin Zamanlamasi” na tabloyu örnek gösterebiliriz. Ögretim Etkinlikleri Süre Ögrencilerin gerekli materyalleri hazirlamasi 2 dakika Önceki konularin hatirlanmasi 3 dakika Amaçlarin ögrenciye duyurulmasi 5 dakika Anlatim 10 dakika Ilgili konunun ögrenciler tarafindan kitaptan okunmasi 5 dakika Konu ile ilgili örnek bulma 5 dakika Sinifin küçük gruplara ayrilmasi (3-4 kisilik) 2 dakika Hazirlanan anahtar sorularin gruplarda tartisilmasi 5 dakika Gruplarin cevaplari yazili olarak hazirlamasi 5 dakika Hazirlan... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.