abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ahmet talat onay atasöz iletişim masterı burs sonuçları karşılaştırmalı kamu yönetimi delphi tekniği Boşnakça kör çapa reis efendi aya ilk ayağını basan insan ötümsüz müteyakkız sürücü kursu hiçten gümrük kapıları epoksi halifeliğin kaldırılması siparişçi göz kapağı 1.sınıf ders konuları aktör radyo oyunu gaz altı kaynak cam sanatı ayartma empedansmetre veteriner doğal afetlerden korunma yalıtımlar matematik konuları iç cep insan yaşamında edebiyatın yeri dönem ödev kapağı kurşun izabe fırınları pul biber anadolu notları hantallaşma paralı sahabe göllenme eskisehirin su durumu gece gündüz nasıl oluşur debrief fen bilgisi deneyleri ısın 21 subat krizi konaklama şap hastalığı çapanoğlu tırıs sesin bir saniyede tasarı geometri damacana cumhuriyetle ilgili kompozisyon örnekleri divançe haşhaş aylı röntgen zaman ölçme hah güç elektronigi gazların kaldırma kuvveti mysql muhasebe hesapları fotoğrafçılık haberleşme alanındaki teknolojik gelişmeler sühulet ev idaresi afrika kıtası küçük kadınlar beden eğitimi özel öğretim yöntemleri 2 atatürk ve müzik 15 yüzyıl osmanlıda eğitim saman gibi almanya illeri birleşme değeri bira mayası bedensel engellilik kesirlerde dört işlem değerler ts 500 orgcu 2 çarpı pi çarpı r kare silindir bürümcük ünlü türk haritacıları acıma görünüş almak dershaneler 6. sınıf matematik testleri doğal dengenin bozulması sistem yaklaşımı keneler müstemleke geometri teoremler matematik rasyonel sayılar aşırı yağmur 1 neden asal sayı değildir yol yorgunu


BİLGİ ÇAĞINDA İNSAN


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 22562 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTABIN İÇERİĞİ Bilgi çağında insanın yeri, mahiyeti, bilgi çağının birey ve toplum hayatına etkilerinden bahsetmektedir. Dört bölümdür. BİRİNCİ BÖLÜMDE: Zamanı iyi kullanma ve değerlendirme ile ilgili makaleler vardır. İKİNCİ BÖLÜMDE: İnsani münasebetlerdeki iletişim kazaları ile sosyal münasebetleri yapıcı ve olumlu hale getirmede, kavramları işitme ve dinlemenin, kültür farklılıklarını dikkate almanın önemi üzerinde durulmaktadır. ÜÇÜNCÜ BÖLÜMDE: Başarıya giden yolun temelini oluşturan doğru düşünme, akılcı doğru karar verme, verimli çalışma ve öğrenme, problem çözme, risk analizi, ekip kurma, zihin ve ruh sağlığı, hakiki ilim adamının vasıfları gibi konular ele alınmaktadır. DÖRDÜNCÜ BÖLÜMDE: A. Toffler’in gelecek şoku, üçüncü dalga, güç değişimi adlı eserlerinin ışığında içinde yaşadığımız dünyayı gelecek perspektifinde İslami düşünüşle analiz eden makalelerden oluşmaktadır. KİTABIN İYİ VE KÖTÜ YANLARI Kitap tam bir bilimsel kitap. Konularını ele alırken çok iyi irdelenmiş, fazla ayrınıtıya girmemiş, neyin, nasıl olması gerektiğini kısaca anlatmış. Bizim gelecekteki hayatımıza ışık tutabilecek bir kitap. Bize nasıl bir hayat yaşamamızı plan, program yapmamızı hayatta nasıl başarılı olmamızı öğretiyor. Kitap bir müslüman aydının gözüyle yazılmış, tüm dünya insanlığına hitab etmesi zor. Kitabın dili güzel fakat konular ağır. Ayrıca konuları iyi anlayabilmek için araya yeteri sayıda örnek koyulmamış; bir örnek verilip geçilmiş. Kitap ilmi makaleleri derleyip analizini yapmış. KİTABIN ÖZETİ ZAMANI İYİ DEĞERLENDİRME İslam’ın pernsiplerini hayata hakim kılan müslüman, zamanı algılama ve onu kullanma konusunda ne Doğu’lu ne de Batı’lıdır. Cahil bir insan, günlük boş yere harcanan saatlerden sadece bir tanesinden faydalanmasını bilse, on yıldan az bir zaman zarfında pek çok şey bilen bir insan haline gelebilir. Zamanın yanlış ve verimsiz kullanılmasından ortaya çıkan hastalıklar bedeni hastalıklardan daha tehlikelidir. İnsanın hem dünya hem ahiret hayatını sıkıntıya sokacak dert ve hastalıklara yol açar. *Zamanlı hareket etmeyi bilmenin ve bunu uygulayabilmenin önemli bir yolu eski alışkanlıklarımızı unutmak; bunun için de eski alışkanlıklarımızın tam zıtlarını hayatımızda uygulamaktır. *Bir işte başarılı olmanın üç basamağı: 1-Motivasyon, 2-İrade gücü, 3-Belirlenen faaliyetlerin gerektirdiği özelliklerin bütününe sahip olacak egemenliğin kazanılması *Zaman ustası, kendisine, çalışma hayatına, evine, kültüre ve biyolojik ihtiyaçlarının te’minine ayırdığı zaman birimleri arasında dengeyi kurabilen ve hepsini yapabilen kişidir. *Hedeflerimizi başkaları değil, kendimiz belirlemeliyiz. *İnsanın, önce davranış ve alışkanlıklarını değiştirebileceğine inanması gerekir. *Zamana hakim olabilmek için önce, insanın kendi düşüncelerine ve iradesine hakim olması ve kendi kendini yönetebilmesi lazımdır. *’Ne düşündüğünü söylersen sana kim olduğunu söy... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.