abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders şnorkel yumuşamak 2006 oss soruları süngerleşme müşteri görüşmeleri teşrih hepatit-b nedir dünya bankası safari rna nedir desilitre islamiyetin kabulü ayırım gale dikkatsiz otlukbeli savaşı kent hastahanesi graf teori tutturmak tek evlilik sanat akımları lojman dana derisi gezegenlerin dünyaya uzaklıkları plastik enjektör unesko müstemleke ekonomik istikrarsızlık organlaşma iç tetkik soruları levha hareketlerinin etkisi taht çalgı toplulukları malatya efsaneleri mikroişlemciler ahenk eksik borç 775 sayılı madde bisiklet ve kuralları ab ikamet izni yavaşa terciibent dış ticaret ve avrupa birliği iceberg eli çabuk dil ile ilgili özdeyişler servis tabağı uygulanış sosis pervane başı bağlı istanbul teması ile ilgili siir 9.sınıf matematik konulari plüralizm sabetay sevi yilki ati iç merkez şakırtılı iç dünya gerçek sayılar buluş yapmak sağ kalmak bulgakov hayâsızlık izohips kullanım alanları mezheplerin ortaya çıkış nedenleri semiyoloji political science ruh göçü zaten müşteri ilişkileri yönetimi crm tekmelemek küresel sermaye niyetlenme kot kumaşlar içli 16 yüzyıl önce osmanlı devleti durumu yöntem iktisat sanat nedir senarist gömülü de morgan bobinaj nedir aklen doğal anıtlar psikoloji kiralik konak ekosistemde türler arası iliskiler 1.dünya savaşı öncesi kamus-i türki konveyör hesabı afiş spontane güngör taner karakeçili fırlama cumhuriyetin önemi van santralı sürat nedir


MİNERALLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 23716 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

OL İ V İ N Yoğunluğu içerdiği Fe miktarına göre 3,22 ile 4,40 gr/cm3 arasında değişmektedir. Ortorombik sisteminde kristalleşen olivin grubu mineraller esas olarak Mg +2 ve Fe +2 silikatlardan ibaret olup orto-silikat grubunda yer alırlar. Mg +2 ve Fe +2 in baskın olduğu uçmineraller Mg 2 SiO 4 (Forsterit) ve FeSiO 4 (Fayalit) olarak isimlendirilmişlerdir. Kısacası olivin söz konusu olduğu zaman forsterit ve fayalit akla gelmektedir. Olivinler, özellikle Mglu olivinler, çoğunlukta ultrabazik ve bazik kayaçlar içerisinde bulunurlar. Olivinler ultrabazik mağmada ilk kristalleşen minerallerdir. Ultrabazik (peridotit) kayaçlar içerisinde en fazla olivin dünitler içerisinde bulunur. Teorik olarak dünit içerisindeki olivin miktarı % 95-99 arasındadır. Dünitler genel olarak kütleler halinde, bazen de harzburjitler içerisinde dayklar şeklinde bulunurlar. Fece zengin olivinlere yani fayalite çoğunlukla ferrogabrolarda, siyenitlerde, asidik ve alkali volkanik kayaçlarda rastlanmaktadır. Fece zengin sedimentlerin rejyonal metamorfizması sonucunda da fayalit oluşumuna rastlanmıştır (Tilley, 1 936). Ayrıca dolomitlerin sıcaklık altında metamorfizmaya uğramaları sonucunda da Mgca zengin olivinlerin oluştuğu bilinmektedir. Olivinler çeşitli etkenler sonucu kolayca bozuşmaya yüz tutarak çoğunlukla serpantin ve kısmen talk minerallerine dönüşürler. Serpantinleşen olivinler, serpantinleşmenin derecesine göre bünyelerine değişik oranlarda su alırlar. Şöyle ki tamamen serpantinleşmiş olivinlerde bu oran % 1 4e kadar çıkmaktadır. Serpantinleşerek bünyelerine su alan olivinlerin sertlikleri ve yoğunlukları önemli ölçüde azalmakta, bu hususta refrakterlik ve aşındırıcı özelliklerini azaltmaktadır. APATİT Özgül Ağırlık, 3.1 -3.3 Bulunuşu, Yaygın olarak rastlanan bir fosfat mineralidir. Magmatik kayaların büyük bir bölümünde aksesuar minerali olarak bulunur. Pegmatitlerde ve yüksek sıcaklık ürünü hidrotermal damarlarda bol miktarda olusabilir. Sedimanter, bölgesel ve kontakt metamorfik kayalarda da rastlanabilir. TURMALİN Sertlik, Bulunuşu, Granit pegmatitlerde, granitlerde, çesitli sist ve gnays türlerinde bulunabilirler. ZİRKON Özgül Ağırlık, 4.6 - 4.7 Bulunuşu, Zirkon, granit, siyenit, nefelin siyenit gibi magmatik kayaların yaygın olarak bulunan aksesuar minerallerindendir. Şist ve gnays gibi metamorfik kayalarda da bulunabilir. Sertliği ve özgül ağırlığı nedeniyle, detritik taneler halinde plaserlerde de rastlanabilir. Zirkon magmatik kayaçlarda, özellikle bilesimi granitten tonalite kadar degisen kayaçlarda ve ayrica intermediyer kayaçlarda, bunlarin volkanik ve piroklastik karsitlarinda tali bilesen olarak görülen olagan bir mineraldir. Mikasist, paragnays ve amfibolit gibi metamorfik kayaçlarda da zirkona ras... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.