abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders betonarme yapıların tanımı atatürkçü düşünce sistemi 35 sızlama hariciye cansız çevre 2000 yılında ki icatlar erozyonla mücadele eta 7 illâ cnc ile üretim ve programlama brakisefal ortak mirasın oluşumu ışık teorileri visual basic yardım sistemi saya vasatî yaşar kemal ağrı dağı efsanesi 6 7 eylül olayları yıldız ucgen motorlar İslâv zemin katı sondajcı şort metalografi yuvar yuvar gök kır muhasebe denetim teknikleri greyfurt mehmet çınarlı dede korkut masallari araç zanaatçılık vur patlasın, çal oynasın çıyan okul öncesi proje ödevleri ayın ekseni seriler çevremizdeki meslekler sistem nedir hasta memnuniyeti mis gibi ana yurt diyaletik felsefe anaokulu öğretmenliği 1923 anayasası fabrika ekonomik kriz türkiye bilgisayar donanım staj raporu kuruluş yeri seçiminin önemi like dislike tırpan atatürk ilkeleri soruları 4. ve 5. sınıf fizik konuları kısa roman özeti turp otu kas kavşak kampçı 22 zincir çeşitleri rasıt ampulun parlaklığını etk liderlik yasaları edebiyatta semai nedir otomatik şanzuman kurdeşen osilatör teşci gökyüzünün tabakaları matkap tezgahları asimetri dubayi tango türk edebiyatında tiyatro çeşitleri ve tiyatro gelişimi benzetme cümlesi güvenlik cihazları çukur aynalar ısı stajı adî kesir gaz beton eski ankara resimleri ekvatoral basit eşitsizlikler 10. sınıf test ekosistem ve madde döngüleri narenciye para banka kredi çiçekler büyür şifa kutluk devleti adezyon kuvveti yalıtkan maddeler savaşımcı haşarılık organizasyon tipleri geometri kapak bombardıman etmek bayan sürücü


FEN SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 24349 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. X elementi yüksüzdür. X elementinin elektron sayısı 22 kütle numarası 66 olduğuna göre X elementinin nötron sayısı kaçtır? a)44 b)22 c)77 d)66 2. Bir kişi önce doğuya 40 m, sonra batıya 30 m yürüyor. Yapılan yer değiştirme kaç metredir ? A) 70 B) 30 C) 40 D) 10 3. X, Y, Z, R atomlarından hangileri birbirinin izotopudur? A X ile Y B Y ve Z C Z ile R D X ile Z 4. Aşağıdaki şekilde bileşke kuvvet kaç newtondur? a)44 b)8 c)3 d)41 5. X+2 ve Y-2 iyonlarının elektron sayıları bir birine eşittir.X atomunun çekirdeğinde 12 proton olduğuna göre, Y elementinin atom numarası kaçtır? A 6 B 8 C 10 D 12 6. Bir basit makine aşağıdakilerden hangisi için kullanılmaz? a.İş yapmada kolaylık sağlamak b.Küçük kuvvetten büyük kuvvet elde etmek c. Küçük hareket hızını elde etmek d.Az işten çok iş elde etmek 7. Mıknatıs tarafından çekilen maddelere 3 tane örnek verecek olursak…………… , ………………. Ve ………………….. ı verebiliriz. 8. Zıt yükü iki iyonun birbirini çekmesi sonucu oluşan bağa ne ad verilir? a)İyonik bağ b)Kovalent bağ c)Epik bağ c)Sıkı bağ 9. Kimyasal tepkimeler için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? A Atomların sayısı ve türü korunur. B Kütle korunur. C Moleküllerin sayısı ve türü değişmez. D Atomlar belli sayısal oranlarda olaya katılır. 10. Fe + O2 → Fe2O3 denklemi en küçük tam sayılarla denkleştirildiği zaman Fe’ nin katsayısı kaç.olur? a)1 b)2 c)3 d)4 11.Aşağıdaki hareket eden cisimlerden hangisine sürtünme kuvveti etki etmez? e. Yolda giden otomobile f. Masa üstünde çekilen kitaba g. Boşlukta giden uzay aracına h. Kayakla kayan kayakçıya 12. Bir arı “X” katısına aşağıdaki işlemler ayrı ayrı uygulanıyor. I. Isıtılarak sıvı hale getiriliyor. II. Nemli havada bırakılırsa oksitleniyor. III. Asit ile tepkimeye konulduğunda bir gaz çıkışı gözleniyor. Bu olaylardan hangileri kimyasal tepkimedir? a) Yalnız I b) Yalnız II c) I ve III d) II ve III 13. Kapalı bir kavanozda bulunan demir parçasının bir süre sonra paslandığı görülüyor. Bu olay sonucunda kavanozdaki havada aşağıdakilerden hangisinin miktarı değişmiştir? a) Azot. B) Helyum. C) Oksijen. D) Karbondioksit. 14. 15. Demir tozu, yemek tuzu karışımını birbirinden ayırmak için hangi ayırt edici özellikler kullanılabilir? I. Mıknatıslama II. Elektriklenme III. Çözünme A Yalnız I B Yalnız II C I ve III D I,II ve III 16.Bir elektromıknatıstaki manyetik alan çizgilerini çizerek gösteriniz? 17.Biz niçin anne ve babamıza benzeriz? 18.Asit nedir? 19.Eşeyli üreme nedir?... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.