abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders iklim elemanları ahmed paşa murabba kofullar yer altından notlar 1.dünya savaşının sonucları aritmetik dizi 29 ekim yazı öss soru ve cevaplar sadeleşme h.z hut eleji türkçe eş sesli kelimeler tutkal gibi küllenme başı çekmek elinden tutmak 2005-2006 matematik yıllık planlar kabarık deniz anamur ışıltı kimya lab tuz soda oranları helico telgraflar tarihte insanların dogal sayı kullanımı büro makineleri kolay gelsin tav çözümlemek düzensiz fiiller asık veysel pena 0238 18 ekim sinavi ihsaniye süslemeler su korkusu mütehavvil keyif ehli süzgec devresi fon yönetimi araştırma teknikleri ski fok şeni tekstil öğretmenleri diplomatik abaşo vde belgesi folklorik almanca türkçe hikaye kaynakça nasıl gösterilir atik kagit nedir avrupa birligi gül bitkisi bitki fosili kameraman şaban çalış ab trafik ihlalleri antonius ve kleopatra kinayeli tekbenci et bağlamak 0270 okuryazarlık kimya projesi bırlesıkler 4 zamanlı benzinli motorların çalışma prensibi güvenlik sistemleri ve cihazları sporun tarihçesi fasılasız omuz kar kuyusu stok denetimi katmersiz antisepsi bilisizlik edebi metinleri inceleme finans matematiği onuncu yıl nutku drama yabanci dil cpm çocukluk dönemi gizli mabet hayat bilgisi lider geometri biçimli karabibik özet kalcı manzume hikaye ankara tarihi eserleri abrazyon gıdalarda küflenme çiçek tozu gecelik sorumluluk atatürk ve edebiyat televizyon izleme kuralları sızlama sorun çözme ve karar verme unutulmuş meslekler


FEN SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 24349 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. X elementi yüksüzdür. X elementinin elektron sayısı 22 kütle numarası 66 olduğuna göre X elementinin nötron sayısı kaçtır? a)44 b)22 c)77 d)66 2. Bir kişi önce doğuya 40 m, sonra batıya 30 m yürüyor. Yapılan yer değiştirme kaç metredir ? A) 70 B) 30 C) 40 D) 10 3. X, Y, Z, R atomlarından hangileri birbirinin izotopudur? A X ile Y B Y ve Z C Z ile R D X ile Z 4. Aşağıdaki şekilde bileşke kuvvet kaç newtondur? a)44 b)8 c)3 d)41 5. X+2 ve Y-2 iyonlarının elektron sayıları bir birine eşittir.X atomunun çekirdeğinde 12 proton olduğuna göre, Y elementinin atom numarası kaçtır? A 6 B 8 C 10 D 12 6. Bir basit makine aşağıdakilerden hangisi için kullanılmaz? a.İş yapmada kolaylık sağlamak b.Küçük kuvvetten büyük kuvvet elde etmek c. Küçük hareket hızını elde etmek d.Az işten çok iş elde etmek 7. Mıknatıs tarafından çekilen maddelere 3 tane örnek verecek olursak…………… , ………………. Ve ………………….. ı verebiliriz. 8. Zıt yükü iki iyonun birbirini çekmesi sonucu oluşan bağa ne ad verilir? a)İyonik bağ b)Kovalent bağ c)Epik bağ c)Sıkı bağ 9. Kimyasal tepkimeler için aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? A Atomların sayısı ve türü korunur. B Kütle korunur. C Moleküllerin sayısı ve türü değişmez. D Atomlar belli sayısal oranlarda olaya katılır. 10. Fe + O2 → Fe2O3 denklemi en küçük tam sayılarla denkleştirildiği zaman Fe’ nin katsayısı kaç.olur? a)1 b)2 c)3 d)4 11.Aşağıdaki hareket eden cisimlerden hangisine sürtünme kuvveti etki etmez? e. Yolda giden otomobile f. Masa üstünde çekilen kitaba g. Boşlukta giden uzay aracına h. Kayakla kayan kayakçıya 12. Bir arı “X” katısına aşağıdaki işlemler ayrı ayrı uygulanıyor. I. Isıtılarak sıvı hale getiriliyor. II. Nemli havada bırakılırsa oksitleniyor. III. Asit ile tepkimeye konulduğunda bir gaz çıkışı gözleniyor. Bu olaylardan hangileri kimyasal tepkimedir? a) Yalnız I b) Yalnız II c) I ve III d) II ve III 13. Kapalı bir kavanozda bulunan demir parçasının bir süre sonra paslandığı görülüyor. Bu olay sonucunda kavanozdaki havada aşağıdakilerden hangisinin miktarı değişmiştir? a) Azot. B) Helyum. C) Oksijen. D) Karbondioksit. 14. 15. Demir tozu, yemek tuzu karışımını birbirinden ayırmak için hangi ayırt edici özellikler kullanılabilir? I. Mıknatıslama II. Elektriklenme III. Çözünme A Yalnız I B Yalnız II C I ve III D I,II ve III 16.Bir elektromıknatıstaki manyetik alan çizgilerini çizerek gösteriniz? 17.Biz niçin anne ve babamıza benzeriz? 18.Asit nedir? 19.Eşeyli üreme nedir?... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.