abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders etkileme çalışmaları nakip fikra nedir sıyrılış ekosistemi nedir ana fikir eczacılık ve farmakoloji cafer çelebi bagıntılar makale eleştirisi birun etiket define isaretleri eski ve yeni telefon dizel yakıt pompa ergenlik dönemi ile ilgili kitap özeti tutunamayanlar radyasyon onkolojisi arşimed prensibi bayrak boyama tarihi eser nedir karaağaç 1839 tanzimat fermanı bal çiçeği elktrik polis meslek yüksek okulu haberleşmenin tarihsel gelişimi elektromekanik (ibreli) ölçü aletleri jalûzi kurumsal iletişim ve birlikte çalışma ağrı dağı eğitim yöntemleri asya kıtası alışkan sigorta kanunu oğul vermek otomatik kontrol proje grup halinde yürüyüş kuralları kardia etibank kırka boraks işletmesi ezim ezim yasama dokunulmazlığı depar kıyas çeşitleri alümina esaslı ingilizce sözcükler ropörtaj ingilizce yönetilmek konjoint askeri sınavlar peşin peşin klasik müzik proje öğrenmek istiyorum diya teknoloji nedir rubu kemal tahir kurt kanunu koşum ihracat ve ihracatın ülke ekonomisine katkısı ayılar baktırma dünyanın yedi harikası richard feynman ikinci elde aşk posta kodu özne nedir azınlık nedir kilogram besleyici ve yolluk döküm 2000 li yılların bilimi biyoloji soyut resim gösteri 1.sınıf ödevleri birleşmiş devletler eğrili 1908 reval görüşmeleri oks tercih marmara bölgesi üslup nedir ingiliz sömürgesi güverte travmatoloji tapınak kan kanseri puding .meridyen nedir mikroskopik camlar drama örnekleri hamiyet başakçık kayık 100 temel eser özet devrilme öncelik oryantasyon kanaviçe kimyasal denklemler deneme özetleri üstünlük duygusu fazıl say


ALZHEIMER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 24660 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Alzheimer Hastalığı Nedir? Alzheimer Hastalığı (AH) en sık görülen demans (bunama) tipidir. Bunama ya da demans, günlük yaşam aktivitelerinin sürdürülmesini engelleyen ilerleyici, kronik bir beyin hastalığıdır. Bellek kaybı, günlük yaşamın gereksinimleriyle başa çıkabilme yeteneğinde azalma, algılamada, toplumsal davranışların düzenlenmesinde ve duygusal tepkilerin kontrolünde bozulma sık karşılaşılan belirtilerdir. Bunama ya da demans, büyük çoğunlukla geri dönüşsüz ve ilerleyici bir durumdur. Alzheimer Hastalığı, kadın ve erkekleri eşit oranda tutar. Erişkinlerde, kalp hastalıkları, kanser ve inmeden sonra gelen en sık ölüm nedenidir. Belirlenmiş risk faktörleri arasında ileri yaş ve ailede Alzheimer Hastalığının bulunması yer alır. Alzheimer Hastalığının seyri genellikle yavaştır. Alzheimer Hastalığının sıklığı yaşla birlikte artar. Alzheimer Hastalığı tanısı konan hastaların çoğunluğu 65 yaşın üzerinde olmakla beraber, kırklı ve ellili yaşlarda da görülebilir. Bu nedenle, sadece çok yaşlıların hastalığı şeklindeki kanı doğru değildir. Alzheimer Hastalığının kalıtsal ve kalıtsal olmayan tipleri bulunur. Kalıtsal tipi oldukça seyrektir (tüm Alzheimer hastalarının %1-5i). Ellili yaşlardaki hastalar genellikle bu gruptandır. Kalıtsal olmayan tipi, Alzheimer hastalarının % 80nini oluşturur; yaşlı hastalar genellikle bu grupta yer alır. Ailenizde Alzheimer hastası varsa, bu sizin de ilerde hasta olacağınız ya da hastalığı çocuklarınıza aktaracağınız anlamına gelmez. Birçok çalışma, hastalığın oluşumunda birden fazla kalıtsal özelliğin rol oynadığını göstermiştir. Alzheimer Hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir. Alzheimer Hastalığının nedeni henüz tam olarak bilinmemektedir. Hastalığın ortaya çıkmasında birden fazla etken rol oynuyor olabilir. Olası nedenler arasında, kalıtım (genetik), beyinde anormal proteinlerin birikimi ve çevresel faktörler (zehirli maddeler vb.) sayılabilir. Alzheimer Hastalığına kesin tanı konulmasını sağlayacak tek bir test mevcut değildir. Tanı, benzer belirtiler verebilecek diğer hastalıkları elemek için yapılan çeşitli klinik ve laboratuvar testlerin yardımıyla konur. Alzheimer Hastalığının belirtilerden biri ya da birkaçı sizde ya da yakınlarınızda bulunuyorsa, vakit geçirmeden pratisyen hekim, aile hekimi, iç hastalıkları, nöroloji ya da psikiyatri uzmanlarına başvurmalısınız. Alzheimer Hastalığının Belirtileri Nelerdir? Alzheimer Hastalığının habercisi olabilecek sık karşılaşılanbelirtiler aşağıda sıralanmıştır. Kendinizde ya da yakınlarınızda bu belirtilerdenbiri ya da birkaçı bulunuyorsa, nörolojik muayene için hekime başvurmalısınız. 1- Günlük yaşam aktivitelerini etkileyen bellekkaybı İsimleri, telefon numaralarını ya da randevuları ara sıra unutup sonratekrar hatırlamak normal bir durumdur. Alzheimer Hastalığı ya da diğerdemans tiplerinden biri bulunan hastalar, yakın geçmişteki olayları, insa... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.