abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yüzyıllık yalnızlık fizik iş menkul değerler 5. sınıf fen bilgisi vatandaşlık ve insan hakları eğitimi sekmen silindirik projeksiyon damarsız bitkiler tevfik fikret resimleri krepin kan ağlamak photo ,filtre pamuk ipliği 5. sınıf sosyal bilgiler dersi programının amaçları sandık alternatif akim test ekosistemin korunması don kişot overlok makinesi yönetim kavramı oyalanma uyarı tepki kuluçka tasarım nedir oks yerleştirme cumhuriyet tarihinde önemli bir olay gov common rail sistem istanbul fethi resimleri samsun efsanesi analizör tim basit proje iki farklı siyaset bilimi teorisi güneş fırını işten güçten kalmak amasya kongresi izin kelime grupları duvar çeşitleri gebe kalmak 3 boyut nedir ilk öğretim türkiyenin güzellikleri eski kurt çocuk dergileri mey anadolunun türkleşmesi kefaret staj defteri (tekstil) sınav sonucu eğitimde eşitlik sorunu 10. sınıf kitapları neler 13 kasım 1918 kapasiteli müzisyenler köfte iş iletişimi eş başkan koşturmak haksever doğal sayıların ilk kullanımı inşaat mühendisliği staj defteri enflasyon muhasebesi nedir özgüllük matkap freze orta asyanın iklimi banka intibah roman özeti göz yuvarı halkla ılıskıler renkli ampermetre spss programı atasözlerinin çıkış kaynakları üçüncü yol rekreatif etkinlik biyel soy agacı kılgısal panik atak sinirli morluk platinum pamuk seçimi ırk bilimi kağızmanlı hıfzi inavasyon kafatası el almak müsvedde geleneksel maliyetleme ve teknolojik bağlamanın tarihçesi koruluk dil anatomi linol baskı arık emek karpuzcu firavun


KALİTE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 24995 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KALİTE Kalitenin Tanımı: Kalite, kavramının tanımında kalite anlayışına paralel olarak gelişen teknoloji ve günümüzün büyük ölçüde rekabete dayanan ekonomik sistemi içerisinde bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Kapsamlı bir tanımını oluşturmadan önce, kalitenin kesinlikle ne olmadığını, belirtmek yerinde olacaktır. Kalite, pek çok kişinin bildiği gibi veyahut tanımlamaya çalıştığı gibi mutlak anlamda en iyi demek değildir. Kalite, konusunun önde gelen uzmanları ve çeşitli kuruluşlar tarafından aşağıdaki gibi tanımlanmaktadır. o Kalite, bir ürün veya hizmetin belirlenen veya olabilecek ihtiyaçları karşılanma kabiliyetine dayanan, özelliklerin toplamıdır. (ISO 8402) o Kalite, bir mal ya da hizmetin belirli bir gerekliliği karşılayabilme yeteneklerini ortaya koyan karakteristiklerin tümüdür. (ASQC-Amerikan Kalite Kontrol Derneği) o Kalite, bir malın ya da hizmetin tüketicinin isteklerine uygunluk derecesidir. (EOQC- Avrupa Kalite Kontrol Organizasyonu) ( o Kalite, bir ürünün gerekliliklere uygunluk derecesidir. (P.Crosby) o Kalite, kullanıma uygunluktur. (J. M. Juran) o Kalite, ürünün sevkıyattan sonra toplumda neden olduğu minimal zarardır. (G. Taguchi) o Kalite, ürün tatmini sağlamak amacıyla bir ürünün müşteri gereksinimlerine uyum koşullarını tanımlayan özelliklerdir. (J.M.Juran) o Kalite, Bir malın ya da hizmetin önceden belirlenmiş ya da tanımlanmış olan müşteri isteklerine uyum sağlaması için sahip olması gereken özellikler ve nitelikler olarak tanımlanmaktadır. (ANSI/ASQC A3-1987) o Kalite, bir ürün veya hizmetin belirlenen veya olabilecek ihtiyaçları karşılama kabiliyetine dayanan, özelliklerinin toplamıdır. KALİTENİN TEMEL UNSURLARI Genişletilmiş süreçte kaliteyi iyileştirmek arzusunda olan yöneticilerin, kalitenin aşağıdaki üç unsurunu göz önüne almaları gerekir.( 4) o Tasarım o Uygunluk o Performans Tasarım/ Yeniden Tasarım Kalitesi Tasarım kalitesi, müşteri araştırmaları ve hizmet/satış ziyaretleri ile başlar ve müşteriyi tatmin edecek bir ürün/hizmet kavramının belirlenmesi ile sürdürülür. Ürün/hizmet kavramı için spesifikasyonlar hazırlanır. Bir kuruluşta müşteri ve tedarikçileri dış ve iç olarak iki grupta değerlendirmek gerekir. Bir ürün/hizmet kavramının geliştirilmesi süreci; pazarlama, satış sonrası hizmetler, tasarım mühendisliği personeli arasında işbirliği oluşturulmasını içerir. Bir işletmenin ürün/hizmet kavramı sürekli ve sonsuz iyileştirme ise müşteri araştırmaları ve satış/hizmet ziyaret analizlerine de özel bir önem verilmesi gerekecektir. Müşteri araştırması şimdi ve gelecekte müşteri gereksinimlerinin açıklığa kavuşturulması için uygulanan çalışmalardır. Müşteri araştırmaları işletme içindeki iç müşteriler içinde gerçekleştirilmelidir. Satış analizleri, satış sırasında müşterilerden toplanan ve müşterinin bugünkü ve yarınki gereksinimlerini içeren bilginin sistematik olarak toplanması ve değerlendi... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.