abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bayrak sevgisi ata sözü karınlı süpürme terminal yönetimi yansımanın kuralları erzincan depremi temayül pozivitizm asitler bazlar ve tuzlar jeotermal enerji cumhuriyet hangi koşullarda kuruldu post modern pazarlama monopol piyasa alış-satış hesaplama devşirme dönemi murabaha mürdüm izin türk arap ilişkileri karizma anderson mükemmel bir insan bir olmak için 1. ve 2. inönü savaşları simetrik olanaksız 1. staj defteri plato ana fikir c++ builder karst nedir emniyetsiz kod araka imza töreni 5. sınıf ışık ve ses konusu özümlemek tepesi üstü beyit yeraltı suları idrar yolu şampiyon gali saat hesaplamaları yugoslavyada tarım programlanabilir lojik devre moduller ampulun plastik enjektör hac mekanları ekzantrik pres ayağı (veya ayakları) suya ermek sezdirme quark taş atmak haşıllama iec1107 intranet boşa çıkarmak su su pompaları amud oksitler küreselleşme ve türkiye stokes teoremi genleşmek dericilik tarihi elementlerden bıleşik eldesi salto tıklatma agac+bakımı 1980 den sonra türkiyede uygulanan istikrar politikaları şerit testere yüzme sporu hint deniz seferi yarımca beşleme sipsivri sakince aristo talesin müslüman piyes ara kalite kontrol basamakları anneme mektup tam siper çöp patlaması enlem ve boylam yapı taşı merkezcilik ezmek ayse bilgin satranç tahtası building çağdaşlık ve cumhuriyet iznikin tarihi ithal malı ilkbahar mevsiminde doğada ki değişim ağız ve diş sağlığı italyan halk oyunları ruh çağırma ebeli


BİREYSEL VE ÖRGÜTSEL ÖĞRENME


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 27531 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİREYSEL VE ÖRGÜTSEL ÖĞRENME I. BİREYSEL ÖĞRENME A) Öğrenmenin Tanımı Bir deneyim yada denemenin/bilginin sonucunda davranışlarda meydana gelen sürdürülebilir ve kalıcı değişikliklerdir. Öğrenme insan yeteneklerinde büyüme sürecinin bir sonucu olmayan nispeten sürekli bir değişmedir. Öğrenme, bir ürün (öğrenilen şey) ya da ürünü ortaya koyan süreçtir. Günümüzde öğrenme stratejisi önem kazanmakta, anlamı değişim, yenilik, yaratıcılık, büyüme ve kendini gerçekleştirme gibi kavramları da kapsamaktadır. Herşeyin çok hızlı değiştiği zamanımızda, hıza ayak uydurmak çok güçleşti. Hızlı değişikliklerin olduğu dünyamızda en iyi çözüm öğrenmedir. Gerçek öğrenme insanın özünde varolan birşeydir. Öğrenme sayesinde daha önceleri hiç yapamadığımız şeyleri yapabilmeye başlarız. Öğrenme yoluyla dünyayı ve yaşamın yaratıcı sürecin bir parçası olan kapasitemizi genişletiriz. Her insanın içinde böyle bir öğrenmeye büyük bir açlık vardır. İnsan hayatının başlangıcından itibaren sürekli olarak bir şeyler öğrenir. Örneği: bir çocuğa kimsenin öğrenmeyi öğretmesine gerek yoktur. Çocuklar yürümeyi, konuşmayı, kendi işlerini büyük ölçüde görmeyi kendileri öğrenir. B) Öğrenme ve Bireysel Öğrenmenin Önemi Global bilgi dünyası giderek daha karmaşık daha çok içiçe geçmeye başlayan ve daha dinamik bir görünüm kazanmaktadır. Bu gelişim süreci, işi ve çalışmayı, başkalarının deneyimlerinden daha çok ilham alınması gereken öğrenmeci hale getirmektedir. Artık birinin tepeden Ôdüşünüp bulması ve organizasyonda geri kalan herkesin Ôbüyük stratejist in emirlerini izliyor olması mümkün değildir. Gelecekte, gerçekten diğerlerinin önüne geçecek organizasyonlar, kişilerin bir örgütün tüm seviyelerinde öğrenme yükümlülük ve kapasitesinin nasıl değerlendirilebileceğini keşfederler olacaktır. Günümüzde yaşanılan değişimlerle işletmeler için insan kaynaklarının yaratıcı boyutu ve öğrenme yoluyla kazanılan yetenekler daha bir önem kazanmıştır. İşletme performansı, beşeri niteliklerin arttırılmasına bağlı hale gelmektedir. Bireysel öğrenme olmadan ne organizasyonel öğrenme ne de öğrenen organizasyon olabilir. Fakat, bütün organizasyondaki bireylerin, bireysel öğrenme azminde olması da yeterli değildir. Ayrıca bireylerin bir takım oluşturmaları gerekmektedir. Takımın üyeleri çalışma ortamını farketmeli, problemleri teşhiş etmeli ve çözüm için işbirliği içinde olmaları gerekmektedir.Ancak bu şekilde öğrenen organizasyona ulaşılabilir. İşletmelerde insanların çalıştığı birimler olduğuna göre, kişisel öğrenmenin önemi açıktır. İşletmelerde öğrenem, kişilerin öğrenmesine bağlı değildir. Ama ilk aşama da tek tek kişilein bilinçli öğrenmeleri gerekmektedir. Kişisel öğrenmenin sonuçları başkalarına iletildiğinde organizasonel öğrenme haline dönüşür. Kişisel düzeyde öğrenme işletmenin yapısını etkilemektedir. İşletmelerin örgüt yapısına bağlı olarak öğrenilenlerin çeşitli kademelere ile... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.