abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders öğretmene öneriler kazımak zen boyalı oryantalist ilhan başgöz atatürkün sosyal bilgiler koy, orta, açık leke değerleri mülemma reşme selçuklularda hukuk hukuksuzluk vergi ile ilgili temel sebil seramik kuartz spor ürünleri dolaysız vergiler ab kredileri vitamin çeşitleri ölü canlar gogol hindistan ege yöresel kıyafet farabi ders su taşkını ic anadoludaki volkanik daglar fungus şehit tartısma yöntemi akarsulardan yararlanma yolları elektronik yatır vücud volcan hz.muhammedın hayatı açık pazar ingilizce testler kız meslek liseleri kayaçların sınıflandırılması çevre koruma ile ilgili faaliyetler ısı ve iş makinası 10 yılın kimya soruları eğitim çiftleşerek üreyen hayvanlar siyasal taslama polarite sekreterlik nedir eko sistem in bozulma nedenleri elma 17. yüzyıl osmanlı devleti allotrop atomlar biyolojik islah damat ferit paşanın hayatı 2004 yılı kpss soruları minder metalografi plâncı perende tarikatlar 1.frederik butlan gelibolu öz kütle karışımı müzikhol çarpma haş haş teleskop dubayi foto cumhuriyetin faydaları paketlenme çiçeğin yapısı sarıkamış destanı cirit atma kuru soğan mango dünya şehirleri atatürkün düşünme sistemi ve ilkeleri firez işyerlerinde sigara gülük bankalarda muhabir bankacılık tekerleğin tarihi gelişimi resim form pekmez nalân değersizlik ayarsız gümrük çıkış işlemleri katı cisimler ve alan hacimleri neden sunucu türk dış ticaret ekmek ağacı doğrultmak adavet olsa olsa avrupa insan hakları mimar sinanin eserleri geçmişten günümüze araçların gelişimi optik aynalar


SINIF İÇİ İLETİŞİM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : PowerPoint Sunumu
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 27599 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ UŞAK EĞİTİM FAKÜLTESİ SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ 2/B ÖĞRETİMDE PLANLAMA VE DEĞERLENDİRME “SINIF İÇİ İLETİŞİM” ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ.DR. MEHMET AKSÜT HAZIRLAYANLAR GÜLLÜ ÇAKAR NESRİN KETEN SONGÜL YEŞİL TUĞBA ŞENTÜRK PINAR KÜTAHYA BİR ELMANIN YÜREĞİNDE GİZLENEN TOHUM, GÖRÜLMEZ BİR ELMA BAHÇESİDİR. AMA BU TOHUM BİR KAYAYA RAST GELİRSE, ONDAN HİÇBİR ŞEY ÇIKMAZ. İLETİŞİM NEDİR? Bireyler ve toplumlar arasında söz, el kol hareketleri vb. simgeler aracılığıyla düşünce ve duyguların karşılıklı iletilmesini sağlayan bir etkileşim sürecidir. İLETİŞİM ÖĞELERİ SINIF İÇİ İYİ İLETİŞİM ÖZELLİKLERİ Kişiler arası saygınlık Anlaşılır sade bir dil Kişisel sorunların iletişime yansıtılmaması Önyargı ve saplantının olmaması İLETİŞİM EKSİKLİĞİNDEN KAYNAKLANAN SORUNLAR İstenilen hedeflere ulaşılamaz İnsanlar amaçlarından vazgeçer Şiddete neden olur SINIF İÇİ İLETİŞİMİ GELİŞTİRMENİN YOLLARI Öğretmen anlaşılır bir dil kullanmalı Ders planlı bir şekilde anlatılmalı Öğrenci ihtiyaçları, yetenek ve ilgi alanları göz önünde bulundurulmalı Öğrenci dikkatini dağıtan durumlar belirlenip ortadan kaldırılmalı Öğrencilerin dikkatinin derste toplanması için çok yönlü araç gereçler kullanılmalı ETKİLEŞİM NEDİR? Kişilerin karşılıklı birbirini etkileme sürecidir. Sınıf içi etkileşim süreci öğrenmenin gerçekleşmesinde ve öğretimin veriminin niteliğini arttırmada en önemli faktörlerden biridir. SINIF İÇİ ETKİLEŞİMİN İÇERİKLERİ Öğretmen öğrenci ilişkileri Sınıf içi iletişim Sınıf yönetimi Öğretim yöntem ve teknikleri Öğretim planı Ders araç gereçlerinin kullanılması Öğretmen ve öğrencilerin özellikleri ve davranış biçimleri ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ ETKİLEŞİMİ 1. Doğrudan etki Dersin içeriğine uygun olgu ve düşünceleri öğretmenin kendi düşünceleri ile birleştirerek açıklaması Yerine getirilmesini istediği şeyler için öğrencileri yönlendirmesi Sınıf içi otoriteyi sağlaması ve kabullendirmesi 2. Dolaylı etki Öğrencilerin düşüncelerini kabul edip kendi düşünceleriyle birleştirip geliştirmesi Öğrenciye ders içeriği ile ilgili sorular sorması Öğrenciyi ders katılımına teşvik etmesi Öğrencinin olumsuz ya da olumlu duygularını kabul etme. ÖĞRENCİ BAŞARISINDA ROL OYNAYAN ETMENLER Öğrencinin derse devam etmesi Derse etkin katılım Öğretilen derse ilgisi Öğrencinin sınıf arkadaşlarından hoşlanması Öğrencinin öğretmen sempati duyması “ÖĞRENCİ BİR BUĞDAY TARLASI GİBİ OLMALI, ESTİ Mİ RÜZGAR BİR DEĞİL MİLYONLAR İÇİN ESMELİ” BİR NAZLI KUŞA BENZER ÇOCUK DEDİĞİN EV İSTER , EKMEK İSTER SEVGİ VE BİLGİ İSTER “Çocuklarınız sizin çocuklarınız değildir. Onlar kendini özleyen yaşamın oğulları ve kızlarıdır. Onlar sizin aracılığınızla gelirler ama sizden gelmezler. Sizinledirler ama size ait değildirler. Onlara sevginizi verebilirsiniz ama düşüncelerinizi asla vermeyin; çünkü onların kendi düşünceler... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.