abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders uzunluk ölçme teşerrüf türkiyenin oluşumu okşayıcı genel kimya laboratuvar geri vermek o denli büyük şehir doğal kaynaklı bozulmalar verimli küresel ısınmanın zararları kançılar bazların özellikleri orman yangınları atomik emisyon spektroskopisi götürücü ab girme gerekçeleri akılcı ve bilimsel davranışın önemi ait newtonun bilime katkısı siyahlaşma diyot gemi montajı can can t kamping bakırla kapla tekstil konfeksiyon 1998 ösys el greco kan gurupları fizik problemleri-su ve kum gün doğmak okul aile toplum su sığırı bay düdük dil ve edebiyat ilişkisi denge şartları duble atatürkün eğitim anlayışı saklık olivin grubu nakit para elektrikten korunma boşaltım sistemi soru dostoyevski ve insancıklar anket örneği çanakkale sıcak soğuk şekil verme stajı yönetim birimleri nelerdir gözü dönmek kitap inceleme alyuvarların görevleri analitik bilanço bilinçli tarımla toprağı koruyalım empati nasıl geliştirilebilir seramik grazür atmosferin iklime etkisi damperli materyal yönetimi istikrarlı tekstil terbiye fizik laboratuvarı efektif hri araba sevdası pic microcontroller fasarya evliya çelebi ekonomik sistemler dibek kök boya fizikte matematiksel yöntemler kuvayimilli yakıştırmak metris ruhban altın kılıç genel seçim vizyon misyon fidecilik kiralamak vergi uyuşmazlıkları bina resimleri yârenlik internette pazarlama doğru akım nedir peri tak tak öss edebiyat tumturak cam tavlama ile bilgisayarın yararları bitirmek eski çagda haberleşme sistemleri vahit radyan zayıflayış ısıl işlem fırınları 0316


ANAKART


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 28239 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ANAKART Anakart sistemin çalışması için gerekli tüm birimleri üzerinde bulunduran ve bu birimler arası köprüler kuran elektronik elemandır. Ek kartlar, sürücüler ve bağlantılar anakart üzerinde yer alır. Bilgisayarın hızı ile doğrudan etkilidir. Terfi olanaklarını belirleyen ana parça olduğu için anakart alırken upcreate (geliştirilebilir) olmasına dikkat edilmelidir. Anakartlar kullanılan işlemci, kasa, genişleme yuvaları vb. unsurlara göre farklılıklar gösterirler. - Pentium ve Pentium MMX’ ler için aynı, Pentium II Pentium III, Celeron ve Pentium Pro işlemciler için ayrı ayrı anakartlar kullanılır. Aynı işlemci için tasarlanmış anakartlar, içerdikleri yonga setine bağlı olarak alt gruplara ayrılırlar. Pentium Pro işlemciler için yalnızca tek tip yonga seti bulunur. Pentium anakartlar için FX, Pentium MMX anakartlar için VX, HX ve TX yonga setine sahip anakartlar vardır. FX, uzunca bir zaman önce ortadan kalkmıştır. Pentium II’ den önceki, anakartlar içerdikleri ön bellek miktarına göre de ayrılırlar. FX yonga setli anakartlar 128 ve 256 KB, VX, HX ve TX’ ler 256 ya da 512 KB ön belleğe sahiptir. TX anakartların 1 MB ön belleğe sahip olanları mevcuttur. Pentium II anakartlarında önce FX yonga seti kullanılmış, daha sonra LX ve BX yongası hakim olmuştur. LX ve BX anakartlar arasındaki temel farklar, BX in 333 MHz den daha hızlı işlemcileri de desteklemesi, 100 MHz SDRAM desteği, 100 MHz sistem (Bus) hızı desteğidir. FX hariç, LX ve BX yonga setli anakartlarda AGP (Accelerated Graphics Port – Hızlandırılmış Grafik kapısı) adı verilen yeni bir yuva mevcuttur. Bu yuva ekran kartları için geliştirilmiştir ve ekran kartları bu yuvada PCI yuvalardan çok daha hızlı çalışmaktadır. - Mini Tower boyunda AT yapılı kasalara uygun anakartlar, Baby AT adıyla anılır. ATX yapılı anakartlar, otomatik kapanmalı, ayrı bir yerleşim düzenli, pratik sökme takmalı, modern güç kaynakları ve daha iyi soğutmalı kasalara göre yapılırlar. Pentium, Pentium MMX, Pentium II ve Celeron işlemcili anakartların Baby AT ve ATX yapılı modelleri bulunur. Pentium II ve Celeron lar da genellikle ATX tercih edilir. Bir de yeni çıkan NLX yapılı kasa ve anakartlar var. NLX yapısında, genişleme yuvalarının ve bunlara takılı kartların bulunduğu kısım, pratik bir şekilde anakarttan sökülerek kasadan dışarı çıkarılabilir. Böylece, bir mandalı gevşetip tüm kartları dışarı çekerek gerekli değişiklikler yapılabilir. NLX yapılı anakartlar, ekran kartı, ses kartı ve ağ kartı üzerinde entegre edilmiş şekilde gelir. Anakartın üzerinde bulunan ekran, ses ve ağ kartlarından daha kalitelileri kullanılmak isteniyorsa, entegre olanı iptal edilip, istenilen kart ayrıca takılabilir. - Genişleme yuvaları, ekran kartı, ses kartı, faks-modem kartı, ağ kartı, SCSI kartı gibi eklentilerin takıldığı yuvalardır. Ne kadar çok boş yuva olursa o kadar çok kart ilave edilebilir... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.