abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hanımefendi tahin alaaddin keykubat alice harikalar bilgisayar donanım staj alvin toffler ana baba ütopya ampül icadı can sıkmak mağaza yönetimi televizyon izleme kuralları neler sanatçı ve zanaatkar camiler fatih sultan mehmetin hayatı dyp düşünme becerileri kucaklamak sakatlama şansı dönmek artırılmak havra bilginin önemi mavi şist aynalık morartı tekstıl terbıyesı yurt sevgisi ile ilgili ata sözleri ilâç baz mamur edebiyat test soruları sıra dayağı labaratuvar cephe almak şebeke çeşitleri arama ali okulda adenokarsinom sıvıların basıncı soru samimiyetle namına hegomonya Tacik 9. sınıf biyoloji hayvanları koruma haftası ihsaniye reçine yağı orhan kemal briket ses soğurulması ampermetre yapısı kablumbağa leonardo da vincinin hayatı suyuk kristof kolomb un hayatı ankara şavaşı reynolds sayısı beyin göçleri popülarite kübist emme mahmut esat karakurt çevre bozulması ingilizce sözlük müziğin hayatımızdaki önemi fakül resim kompozisyonu itişmek görüntü aktarma kapsama atatürk,zaman 1.dünya savası yüzde hesapları futbol sahası çevre uzunluğu atatürkün edebiyat hakkındaki görüşleri simple present tense beldeler pozitif bilim nedir ağır almak diksiyon yıldız ucgen motorlar genetiğin uygulama alanları kitap okurken resim canakkale savaşı vakıfname basit meyve boyunca peşin pazarlık ve çanakkale döndüler ulusal tam bölen power point sunumu tabur türk edebiyatı bölümleri komres pireler abuli jeokimya


SINIF DİSİPLİNİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 28301 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SINIF DİSİPLİNİ Disiplin Sınıf Yönetiminin sadece küçük bir parçasıdır .Kurallarına göre yönetilen sınıflarda problem en asgari seviyededir.Çıkan problem sizinle ise bile yine problemi sizinle çözmeleri gerektiği terbiyesi öğrencilere anlatılmalı. Saygılı ve edepli bir biçimde ‘Evet ama sizinde haksız olduğunuz şöyle bir durum da var,hocam!’ diyebilmeliler.Başları sıkıştığında başvuru mercii,derdini anlatabileceği kişi olarak sizi ilk hal edecek bilmeliler. Bazen öyle yalnız çocuklar olur ki fıtratından dolayı arkadaş edinememiş kimi kimsesi yok,hele birde yetimse...Çölde yaşama savaşı veren bir zayıf çiçek... Problemi çözerken sakin, sabırlı, saygı çerçevesinde ciddi olarak işleri yürütüyorsanız öğrencilerden de saygı ve güven bulacaksınız.Negatif,tehdit edici,saygı göstermez bir tavırdaysanız,aranızdaki ilişki zedelenecektir.Öğrenciye bir şey anlatamayacak ve sizden ders öğrenemeyecektir. Hoşgörü tolerans birçok kapıyı açan bir anahtar olabilir. ÖĞRENCİLERLE SUÇLAR ARASINA ENGELLER KOYMALI Öğrenciyi disiplinsiz yapan en önemli hadise çocuğun yalnız başına kontrolsüz kalmasıdır.Öğrenciyi ya siz ,ya sizin kontrol ettiğiniz bir faaliyet disiplinsizliğe engel olmalıdır. ENGELLER Sizinle olan iletişimi.. Değişik Aktiviteler.. ÖĞRENCİ Maneviyatı.. Okul ve sınıf Kuralları SUÇ Öğrenciler arası(veya öğretmen öğrenci arası) bir problem çıktığında ; 1. Meseleyle ve taraflarla alakalı bilgi toplamalı.(Öğrenciyi neler kızdırır ne sevindirir,ev durumu, anne baba durumu ...kısacası her şey problemin çözümünde etkili olabilir) Aranan bilgi ; a)Velilerde b)Okul Psikoloğunda c) Bekçide d)Yemekhane elemanlarında e)diğer öğretmen arkadaşlarda vs. de bulunabilir. 2. Problemi çözme planı yapmalı. 3. Bazen kendilerinde cevap olabileceğinden çözüm kendilerine sorulmalı ‘Sen olsaydın bu problemi nasıl çözerdin?’ 4.Tecrübeli öğretmenlerle istişare etmeli. 5.Karar vermeli. Her türlü problem teke tek görüşülerek halledilmeli ve karar vermeden önce kesinlikle konflikt taraflarının ikisi de dinlenmeli. § Öğrencini arkadaşları yanında utandırma,bozma.Problemini size rahat açabileceği başka bir ortamda ikili halletmeye çalış.Problemi aşmada nasıl yardımcı olabileceğini sor. § Sorumluluk bilincinin ne demek olduğunu anlat ve bu bilinci ölçmek ve pratiğini yapmak amacıyla bazen onları yalnız bırak ama kapı önünde bekle.  Hiçbir zaman kaba kuvvete başvurma!!! § Ama dikkatli ol!Disiplinsizlik gibi bir durumda öğrenciler sizin tepkinizi ölçeceklerdir.Doğru problem çözümü yapıp, sizden esas beklediklerini vermeniz gerekir.Yani gerektiği zaman ceza.Zaten cezayı siz vermiyorsunuz ,onlar ceza yolunu seçiyorlar. § Her ne olursa olsun öğretimi durdurmamak!Öğrenciye kızmak için ders durdurulmamalı. §... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.