abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kar dikeni tantanalı film çözümlemesi stampa 1980 sonrası ihracata gelen teşvikler uğurlu ege bölgesinin temel özellikleri üreme hücreleri özdekçi paltolu fizikte matematiksel açık ögretim 1 sınıf matematik soruları izletmek taş bina kardeşçe har har kişilik bozuklukları arazi kullanımı pilastik 1991 dünya jeolojisi muhasebe terimleri 23 nisanı neden kutluyoruz konuşturma varil badana palavra azade türkçe ingilizce çeviri söyleme edouard manet balzac goriot baba özeti dışlamak elbet parametreli sıçratmak yassılaşma tiki tekstilde kullanılan boyarmaddeler trabzon hava limani öpücük denge şartları osmanlı devleti ıslahatları kapalı hava atatürk olmasaydı ne olurdu yavuz turgul 6. sınıf tüm dersler önel cukur ayna iletişim sorunları ve sebepleri roman özeti sayıları kim buldu oje Kalvenci seciyeli bims akvaryum balıkları açık pembe anı türünün özellikleri sınıf dışı öğretim teknikleri ferde devletli radyoaktiflik ve tıp örüm öylesine dışarılı determinist 10 sınıf dersleri genel devlet nedir devlet sektörü ve özel sektör cıvıltı 4.sınıf soruları gufran adana ebelik felsefesi integrasyon plastik enjeksiyon kalıplarında soğutma ve önemi çevre stajı tedarik tasvir gibi vw akdenizde türk denizciliği anadolu selçukluları lise 1 tarih konuları gıda güvenliği yönetimi seyrüsefer yorulma deneyi glâyöl 2006 oks gerginlik tek yıllık bitkinin özellikleri cılk schrödinger denklemi kalkınma ilk para buzdolabının çalışma sistemi bakalorya akdarı dili uzamak


TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ANLAYIŞI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 29612 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ ANLAYIŞI Toplam Kalite Yönetimi, amaçları geliştirmek için ortam hazırlamak, gelişimi sağlayabilmek için faaliyetleri formüle etmek, gelişimi ölçmek için kıstaslar geliştirmek, yönlendirmek ve bu faaliyetlerin işe yarayıp yaramadıklarını görmek için kontrol etmektir. TKY, çalışma grupları oluşturmak, kalite çemberlerini meydana getirip eğitmek, çalışanları biraraya getirecek mekanizmayı geliştirmek ve sadece istatistiksel proses kontrol uygulamak gibi faaliyetler değildir. TKY bütün bunları ve daha birçok metodu birlikte kullanabilme yeteneğine sahip bir yönetim tekniği, bir yaşam biçimidir. TKY, varılacak bir yerden öte sürekli bir yolculuk bir felsefedir. TKY’nin özelliklerini incelemeden önce TKY’nin ne olduğunu daha iyi kavrayabilmek için “ne olmadığı”na ve kalitenin tanımına bakalım. NE DEĞİLDİR? TKY; • Moda bir yönetim uygulaması, geçici bir heves değildir • Japonlara özgü bir yönetim felsefesi değildir • Felsefesi Türk toplumuna, özel yönetime, kamu yönetimine ve farklı sektörlere aykırı ve uygulanamaz değildir • ISO, SA gibi sistem standartları değildir • Tepe yönetimce alt kademelere devredilebilecek bir uygulama değildir • Tepeden emirlerle kökten bir değişim yapmak anlamında değildir • Kalite çemberi, beyin fırtınası veya yedi kalite araçlarından biri gibi tekniklerden herhangi birisi değildir • Temeli 1950’lere dayanan modası geçmiş bir anlayış değildir • Sadece kalite yürütme kurulu kalite koordinatörlüğü gibi tek bir birimin sorumluluğuna bırakılacak bir uygulama değildir KALİTE Kalite kavramı, net bir tanıma sahip değildir. Ancak bakış açılarına göre pekçok tanımı yapılmaktadır.Bunlardan bazıları şöyledir: Felsefi Tanım: Kalite bir düşünce veya madde değildir. Tanımlanamaz fakat ne olduğu bilinir. Müşteri Bazlı Tanım: Kalite; İhtiyaçları karşılama yeteneğidir. Belli bir ürünün, belli bir müşterinin ihtiyacını karşılama derecesidir. Ürünün, müşteri tercihlerine uygunluğudur. Kullanıma uygunluktur. Ürün Bazlı Tanım: İçerik veya yaklaşım- ların kalitesindeki kantitatif farklardır. Üretim Bazlı Tanım: Kalite; İsteklere uygunluktur. İlk seferde doğrusunu yapmaktır. Değer Bazlı Tanım: Kalite Kabul edilebilir bir maliyete sahip mükemmellik derecesidir. Belli bir ürünün, tasarım veya spesifikasyonlara uygunluk derecesidir. Genel olarak pek çok tanım yapılmıştır ve bu tanımlar, tanımları yapanlar tarafından zamanla geliştirilmektedir. Kalite, kullanıma uygunluktur. (J.M. JURAN, 1992) Kalite, şartlara uygunluktur. (P.B. CROSBY, 1979) Kalite, eksiklerden kaçınmaktır. (TAGUCHI, ROSS) Kalite, bir ürün veya hizmetin değeridir. (FEIGENBAUM, ABBOTT) Kalite, ürün ya da hizmeti ekonomik bir yoldan üreten ve tüketici isteklerine cevap veren bir üretim sistemidir. (JIS - Japon Sanayi Standartlar Komitesi) Kalite, bir ürün veya hizmetin belirlenen ya da olabilecek ihtiyaçları karşılama kabiliyetin... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.