abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çiti yapmak economi savaşın zararları ağaçın kitap tahlilleri boynuna adamca gemiler nasıl yapılır tekvando büst yapımı metal yatak duyarlılık akarsularının oluşturduğu şekiller münakale kuran argo kelimeler anlatımın oluşumu marmara haritasi düğüm sevindirme ac devre çözüm yöntemleri baglaç gezginlik sıcak şekillendirme antifiriz türkçemiz nasıl bu hale geldi gölge gibi görüntü hapsedilme kulak hakkında bilgiler fiil kipleri sofisler yaş onyedi merkezlemek koro çeşitleri kendini gerçekleştiren kehanet mühendislik sigortaları 5. sınıf ışık ve ses konusu devşirme sistemi nedir akdeniz denizi dert dökmek önlem almak bilgi toplumu ve türkiye talaşlı staj seramik döküm fabller tortul taşları pres kısımları türkiye türkçesi hilal görünce münteha barbaros hayrettın paşa iyilikçi vade sonu basel 2 derece alan hesaplama formülleri bitki ve özellikleri badanalama basın tarihi, türk tencere bulaşık makinesi gericilik kavram harita osmanlı devleti demokratiklesme cabaları oks kayıtları getirim yüzey toleransları bitkisel dokular solunum sisteminin sağlığı kahramanmaraş ilçeleri kan bankası adilâne antikacı dükkan tastikname sodyum bikarbonat avrupa birligi akromatopsi hurdalık ilkokul dersi izmirin semtleri su kesimi notaların yerleri haydin yunus emrenin şiirleri cinsellik atasözü yağlı kömür silika bilgisayarlar haber boncuklaşma imzalatma bel kıra kıra teknoloji ve tasarım arasındaki fark atasözü hikayesi ayrık endometriozis gereksinim pürüzlenme


WOLFGANG ERNST PAULİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 30864 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Wolfgang Ernst Pauli Doğum: 25 Nisan 1900 Viyana, Avusturya Ölüm: 15 Aralık 1958 Zürih İsviçre Wolfgang Pauli Wolfgang Joseph ve Berta Camilla Schütz’ün oğludur. Wolfgang Joseph tıbbi doktor olarak Prakta eğitim aldı. Eğitimden sonra, Viyanada doktor olarak uygulamalar yaptı ve çok çabuk ünlü oldu.1898’de adını Wolfgang Joseph Pauli olarak değiştirdi ve bunu takip eden yıllarda, Yahudilikten Roman Katolik dinine geçti. Berta Schütz ile Mayıs 1899’da evlendi, fakat bu zamanda tıbbi uygulamalarına kimya ve fizik araştırmaları yapıp üniversitede profesör olmak için bıraktı. Wolfgang Joseph Fen çalışmaya Ernst Mach tarafından ilham alarak çalışmaya başladı ve ilk çocuğu doğduğunda adını Wolfgan Ernst Pauli adını verdi, orta adını Mach onuruna verdi. Sadece orta ismi Machdan gelmemekte aynı zamanda vaftiz babası ona 31 Mayıs 1900’de vaftiz olurken gümüş bir kupa vermiştir. Wolfgan okula Viyana’da başladı burada matematik ve fizik üzerine Döblingen Gymnasium’da derin çalışmalara başladı. Gymnasiumda tabiki tipik bir kişi değildi Einstein’ın yazılarını okuduğu için. Okul çalışmaları dahi Pauili için sıkıcıydı ve Einstein’ın yazılarını okul sırasının altında saklar ve ders esnasında onlara çalışırdı. Derslere olan ilgisizliği Pauili’yi geri bırakmadı, Temmuz 19918 yılında Gymnasium’dan başarı ile mezun oldu. Gymnasium’dan ayrıldıktan sonra Ludwig-Maximillan üniversitesine girdi. Okuldan ayrı kaldığı iki ay zarfında izafiyet teorisi üzerine ilk yazısını sundu. Münih’te eğitim aldığı sıralarda izafiyet teorisi üzerine iki tane daha makale yazdı.Münih’te Sommerfeld çok çabuk onun dehasını keşfederek eğitildi. Sommerfeld Pauli’ye Encylopadie der mathematichen Wissenchaften’dan inceleme yazısı yazmasını daha sadace üniversitedeki ikinci yılında istedi ve bundan yüksek bir not aldı. Saygı karşılıklıydı, Pauli Sommerfeld’e hem bir kişi hem bilim adamı olarak daha fazla saygı gösteriyordu. Pauli Münihte öğrenciyken yaşamı hakkında yazdıklarında: ( Sayfa 16’da Pauli’s Nobel Ödülü yazısındaki özetlere bakın) Her fizikçinin iş Bohr’un kuantum teorisinin ana doğruluğunu bilmeye gelince ilk olarak tecrübe ettikleri düşüncenin klasik yoluna alışkın olarak ortaya çıkan şoku ben de yaşadım. Kuantum fiziği üzerine ilk yazısını Haziran 1920’de yazd. Bu maddenin magnetik özellikleri üzerine bir çalışmaydı.1920’de Heisenberg Münihe geldiğinde Sommerfeld’inöğrencisi olmuştu.[20]’de Paul’inin bu andaki yaşam biçimini Heisenberg’i [20]’de anlatımından alıntılar: Wolfgang tipik bir gece kuşudur. Kasabayı tercih etti, akşamlarını kimi kafelerde geçirmekten hoşlandı ve daha sonraları müthiş bir yoğunlaşma ve başarıyla birlikte fizik üzerine çalıştı. Sommerfeld’in yıldırmasına karşın sonradan düzenli olarak sabah konferenslarını verirdi ve yaklaşık öğle vaktine kadar gelmezdi. Pauli doktorasını Sommerfeld’in gözetiminde Haziran 1921’de iyonlaşm... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.