abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders pıc16f84 amalgam toplam ekipman etkinliği ekümenlik nesne nedir grafik sütunu nedir 16949 liberasyon etkili ogretmen ve ogrenci iliskileri gelir atp nedir özgürlük nedir gençlik ve değerler mütenazır dinsizlik derecelendirme çocuk şarkıları anıtsal hanefilik mezhebi türk telekom stajı ödev afrika d3s söz arasında soruşturma bitki ve hayvanların özellikleri 4.sınıf ışık ve ses konusu götürmek fırtınanın habercisi yağmacılık realizim arıbaş mikroskobun bölümleri ortaoyun hayvan haftası dirsek akşamleyin ruh bilimci marka, logo ve semboller uluslararası yargı atmosferin tanımı vasıf terementi mısır gelenekleri epizot bayılmak ispatlanmak yavrucak iştiha çarpılan ödenmek 12 hayvan isimleri aşure günü serbest dövme bilgisayar montaj stajı Allah kerim heraldik sakatat xml dili mavi sürgün atatürk ve hizmetleri düğün için dilekler barro t testi kilometre nedir orijin emici malzeme kırım savaşı avrupa edebiyatı ve biz kabarcıklı düzeç kişiler arası ilişkiler elektronik kart yere bakmak sumen poliol trafık kazaları dil ve iletişim modern insanın yalnızlığı dede korkut destanları fiziksel portre nedir fen ve teknoloji edouard manet şerit testere makinesi planlama yaklaşımları yüzme koşulları cig köfte alkanlar yatılma gücenik şakulî öss 2001 televizyonun zararlari orta kulak ıttıla kızılay haftası ile ilgili resimler yaltak kaybolan el sanatlar basel 1 gıdıklamak


REKLAMA GENEL BİR BAKIŞ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 30897 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAMA GENEL BİR BAKIŞ Bana bir ülkenin televizyon reklamını gösterin, o ülkenin motoronu neyin çalıştırdığını söyleyeyim. Paul Knox REKLAM KAVRAMI ve ÖZELLİKLERİ Pazarlama iletişimi öğeleri içinde üzerinde en çok konuşulan ve belkide kendisinden en çok şey beklenen reklamdır. Reklam gerek üreticiler gerekse de tüketiciler için önemli bir unsur haline gelmiştir. Reklamın bu kadar önem kazanması ve günlük hayatın içine bu kadar girmesi farklı açılardan bir çok tanımının yapılmasına imkan sağlamıştır. İletişim açısından reklam: “Bir işin, bir fikrin, bir ürün veya hizmetin para karşılığında, kitle iletişim araçlarının denetiminin kullanılmasıyla, önceden belirlenen hedef kitlede istenen yönde tutum ve davranış sağlama faaliyetleridir.” Tüketici merkezli yaklaşımlar açısından reklam: “Tüketiciye, üretilen ürün ve hizmetler hakkında yeterli ve doğru bilgiyi çeşitli kitle iletişim araçlarıyla iletmektir.” Mehmet Oluç’a göre reklam: “Bir ürünün veya hizmetin, bir kurumun, bir kişinin veya fikrin kimliği belli sorumlusunca tarifesi önceden belirlenmiş bir bedel ödenerek, kitle iletişim araçları ile kamuoyuna olumlu bir biçimde tanıtıp, benimsetilmesidir”. Amerika Pazarlama birliğine göre reklam: “Bir malın, bir hizmetin, veya bir fikrin bedeli verilerek ve bedelinin kimin tarafından ödendiği anlaşılacak biçimde yapılan ve yüz yüze satış (kişisel satış) dışında kalan tanıtım etkinlikleridir.” Reklam, iletişim amacını gerçekleştirmeye yönelik bir araçtır. Bu doğrultuda reklam; üretici firmaların tüketici ya da aracı kuruluşlara ürünleri, hizmetleri, hizmetlere, ilişkin bilgi vermesini sağlayan ve güdüleyerek ürünün tüketicisi veya satıcısı olmaların sağlayan bir süreçtir. Reklam, bir işletmenin ürün ve hizmetleri hakkında hedef kitleleri satın alma eylemine yöneltmek ve işletme imajını bu kitleler üzerinde oluşturabilmek için medyada yer ve zaman satın alma yoluyla gerçekleştirdiği enformasyon ve ikna etme faaliyetleridir. Reklam ele aldığı mal ve hizmetleri hoşa giden tarafları ile tanıtarak kişilerde yeni ihtiyaçlar yaratmayı amaçlar. Ancak bu talep yaratılırken yüzyüze iletişim yerine büyük kitlelere aynı anda ulaşabilmek için kitle iletişim araçlarını kullanmaktadır. Tüm bu tanımlardan hareketle reklamcılığı şöyle tanımlayabiliriz; bir mal veya hizmetin sürüleceği piyasası ve bu mal veya hizmetin alıcısı olacakları tarafından tanınması için yapılacak araştırmalar, reklam amacının, reklam giderlerinin ve mesaj türlerinin tasarlanması, reklam bütçesi, reklamın ne zaman yapılacağı, hangi iletişim araçlarının kullanılacağı konusundaki kararlar ve reklam içeriğinin hazırlanması gibi faaliyetlerin bütünüdür. Özetle yukarıdaki bilgilerden yararlanararak reklamın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz. • Reklam, pazarlam iletişimi içersinde yer alan bir öğedir. • Reklam, belirli bir ücret karşılığında... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.