abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders pul biber gizli sıtma inceleme panda miras içerik çözümlemesi uluğ bey ankara aydınlık evler lisesi ölü canlar özeti atatürk ve ölçme birimleri dirençli açık liman erkek gibi abramak adres pasifik cemberi fonem bilgisayar programcılığı akrep eskişehir han ilçesi hür renklilik alvin toffler sırma saç arşivcilik uyku çekmek çözünürlüğe etki eden faktörler aktiflik 1919 1923 yılları arası sehirler ukalâ ukalâ misket oyunu oturulma alan formüller kireçli psikolojik yaklaşımlar bilimsel araştırma süreci roze nesli tükenmekte olan kuşlar ecu havada bulut yok malzemelerin geri kazanımı paramı sağlık mı önemli tek heceli diller 8.sınıf gün balığı şerh tipik maddelerin ayrılması erdem yunan mitolojisinde isimler ingiltere italya ve habeş harbi japonyada deprem kafkas resimleri Avrupalılık kip teknolojinin faydaları osmanlı hükümdarları mesleki ingilizce elektromotorkuvvet turk asker uğurlama törenleri az bilinen spor tipleri dünya edebiyat öyküleri toplumsal tabakalaşma machiavelli prens jet temel elektrik ve elektronik ölçme örgensel belediye stajı kazançlı eksik gedik veritabanı semercilik ışın etkinlik üç silahşorler formika basın işletmelerinde toplam kalite yönetimi optik sistemler erezyon içeri naat kanık active passive Sevir biosfer oynatmak süpermarket raportörlük plevne grafiker kimya yazılı soruları staj konuları güvenlik cihazları rijit engel algılayan robot kervansaraylar haritası yazı dili öklit bagıntısı baharın gelişi


EPİLEPSİ(SARA)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 4321 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Çocuğunuzda bir ya da birkaç kez bayılma, morarma, sıçrama, çırpınma, anlamsız bakma, dalma veya size olağandışı gelen benzeri bir rahatsızlık durumu olabilir ve bir süre sonra tamamen düzelebilir. Danışman olarak önce aile büyüklerine başvurulduğunda, sevilen toruna “hasta” damgasının vurulmaması için ve bu geçici rahatsızlıktan çocukta gözle görülür hiçbir iz de kalmadığından doktora gidilmesi gereksiz görülebilir. Bu bir hatadır ve erken tanıyı geciktirir. Çocuğunuzun doktoruna mutlaka zaman geçirmeden başvurmalı ve gerekli tetkikleri mutlaka başlatmalısınız. Bu yazıda çocuğunuzun özel durumunun teşhisi ve tedavisi yoktur. Burada doktorunuza giderken daha bilgili olmanızı sağlayacak genel bilgilere, yaşadığınız olayla ilgili hissettiklerinize, aklınıza takılan ve doktorunuza sormayı unuttuğunuz bazı konulara yer verilecektir. Konu hakkında doğru bilginiz ne kadar fazla olursa çocuğunuza yardım etme imkanınız da o kadar artacaktır. Çocuğunuzun iyiliği için profesyonel yardım ve tıbbi tedavi tabi ki gerekmektedir. Ama siz, tedavideki en önemli kişilersiniz. Çünkü çocuğunuzun ileride kendine güvenen ve bağımsız bir erişkin olması için gereken sevgi ve anlayışı ona sadece sizler verebilirsiniz. Epilepsi Nedir? Epilepsiye yol açabilen nedenler Epilepsi çocuğunuza sizden mi geçmiştir? Epilepsi nöbetleri nasıldır? Hastalığın teşhisi Nöbet anında yapılması ve yapılmaması gerekenlere ilişkin bazı basit kurallar Epilepsi tedavi edilmeli mi? Epilepsi tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkileri var mıdır? Epilepsi tamamen geçer mi? Epilepsi çocuğun hayatını etkiler mi? Dikkat edilmesi gereken hususlar var mı? Spor yapabilir mi? Araba kullanabilir mi? Anne-babalara özel not Epilepsi Nedir? Doktorunuz çocuğunuzda mevcut nöbet ya da nöbetlerin “epilepsi” nöbeti olduğunu söylerse ilk sorunuz epilepsinin ne anlama geldiği olacaktır. Bu sözcük halk arasında “sara” adıyla tanınır. Epilepsinin ne olduğunu anlayabilmek için beyni bir bilgisayar gibi düşünmekte yarar vardır. Beyin hücreleri de bilgisayar parçaları gibi birbirleri ile bağlantılıdır ve haberleşmek için küçük elektriksel uyaranlar kullanırlar. Bazen beyinde normal olmayan bir elektriksel aktivite oluşur ve bu olay çocuğun nöbet geçirmesine neden olur. Bu olay belirli aralarla tekrarlanırsa o kişi de epilepsi var demektir. O halde nöbet, beynin kuvvetli ve hızlı bir elektrik akımı ile kaplanması sonucu oluşan kısa ve geçici bir durumdur, ruh ya da akıl hastalığı değildir ve bazı nadir durumlar dışında zeka geriliğine yol açmaz. Epilepsiye yol açabilen nedenler Çoğunlukla epilepsinin bir açıklamasının bulunamaz. Çocuklarda epilepsiye en sık yol açan nedenlerişöyle özetleyebiliriz. Doğuştan gelen hastalıklar: Kromozom hastalıkları, yapım maddeleri ile ilgili değişiklikler içeren metabolik hastalıklar, bazı enzim eksiklikleri gibi doğuştan gelen nedenler. Gebelikte bebeğin beyin geli... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.