abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders mest sağlık bakanlığı işletme ve yönetim aynştayn pike asalet fatih sultan mehmetin istanbulun fethi diskaro kimya projesi alt kumeler tabiatlı bağırsaklar mantolama ters repo arşivlemek özgeçmiş örnegi aşı taşı oglena,paramesyum hakkında solo yapmak edat nedir üstün zekalı çocuklar lifleşme kagıt üretim bilgisayar kullanma durumları lise sınav saatleri erozyondan korunma yolları ünlü türk matematikçiler 200 öss soru safahat mehmet akif ersoy geçindirmek wan nedim uçar hayatı iki büklüm kasalar biyoloji omurgalı hayvanlar hiddetli iletisim ve insan ilişkileri çevre kanun özen iso büro staj ayaklı esrarengiz meyva isimleri anjiyo fahiş dönüt kimyasal turev yunus emrenin ahlak anlayışı santraç spesiyalite yönetim teknolojileri kültürel benzerlikler pepton çiçek yağı atatürk ün yazdığı demir karbon denge dil şakası varçöz mandra 2. dereceden denklemlerin formülleri idrak fabrika organizasyon ac motorlarda frenleme yakarı linet kovuşturma yapmak doğalgaz hesaplamaları george orwel 1984 katı basınç vizyon ve misyon aşınma mukavemeti test yöntemleri canan tan kalın kafa atatürk şiir gözenekli rest menevileşme 1. süleyman dönemi yazılım batolit proje kimya şönt generatörler tezekkür diktirme tahkir çizgisiz fonksiyonlarin kullanildigi yerler antimuan ulaşımın çevreye etkileri ingilizce hastalıklar sondajcı atatürk ün resimleri englısh ataturk somel plastik doğrama kararınca


AVRUPA BİRLİĞİNE TAM ÜYELİK SÜRECİNDE TÜRKİYEDE YÖNETİMİN YENİDEN YAPILANMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 51122 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AVRUPA BİRLİĞİNE TAM ÜYELİK SÜRECİNDE TÜRKİYEDE YÖNETİMİN YENİDEN YAPILANMASI Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından hazırlanan bu kitap, önce kamu yönetiminin yapısal alanda yeniden düzenlenmesi konusu ele alarak, gerek merkezi yönetimin gerek yerel yönetimlerin yeniden yapılandırılmalarına ilişkin öneriler getirmiştir. Önerilerin bir bölümü, merkezi yönetimde, özellikle ekonomik ve mali yönetimde gözlenen parçalanmışlığı gidermeyi amaçlamaktadır. Avrupa Birliğine katılabilmenin ön koşullarından biri Birliğe yönetsel uyum sağlamaktır. Bunun için kamu yönetimi yeniden yapılandırılmalıdır. AB’nin kamu hizmet anlayışı, Türkiye’nin klasik kamu hizmet anlayışından farklıdır. AB, kamu hizmeti kavramı yerine, herkesçe erişilebilir, belirli nitelikte ve makul fiyattan sürekli ve düzenli sunulan, çağdaş bir insan için vazgeçilmez asgari ortak gereksinmeleri karşılayan hizmet anlamında “evrensel hizmet” kavramını kullanmaktadır. AB’nin bu yaklaşımı kamu hizmetlerini tür olarak sınırlandırdığı gibi, görülme usullerinde de değişime yol açmaktadır. Çünkü AB, kamu hizmetlerinin zorunlu olmadıkça doğrudan devletçe görülmesi yerine, devletin düzenleyici ve denetleyici rol oynamasını istemektedir. Ayrıca AB kamu hizmetlerinin tümünün aynı kurallara tabi tutulması yerine, sektörlerin özelliklerine uygun düzenlemelere gidilmesi, hizmetin görülmesinde rekabet kurallarına uygun davranılması ve fiyatlandırmada maliyetlerin temel alınması anlayışını da benimsemektedir. AB’ye tam üyeliği hedef alan Türkiye’nin de klasik kamu hizmeti anlayışını gözden geçirmek zorunda olduğu açıktır. Son yıllarda yapılan sektörel düzenlemelerde bu yaklaşım değişikliği gözlenmektedir. Uluslararası düzeyde bilgi ve bilgiye erişme sistemlerinde önemli gelişmeler görülmektedir. Öyle ki zamanımızda bilgi, sahip olunabilen en önemli güç olarak görülmeye başlanmıştır. Bu değişmeler, günümüz toplumunun bir bilgi toplumu olarak nitelendirilmesi sonucunu doğurmuştur. Bilgi toplumu kendini teknoloji alanındaki gelişmelerle göstermektedir. Hızlı değişime ayak uydurmaya çalışan Türkiye bu değişim sürecinden önemli ölçüde etkilenmektedir. Türkiye’nin Ar-Ge için GSMH’dan ayırdığı pay ve araştırmacı sayısı, OECD ülkeleriyle karsılaştırıldığında çok düşüktür. Bunun için bilim ve teknoloji alanında politikalar oluşturmak ve gerekli önlemleri zamanında almak üzere Bilim ve Teknoloji Bakanlığı kurulmalıdır. Avrupa Birliği ile tam üyeliğe yönelik uyum çalışmaları, ekonomik boyutu yanında mevzuat uyumu gibi teknik alanları da ilgilendirmesi nedeniyle, Avrupa Birliği İç Ekonomik ve Teknik Koordinasyon Kurulu’nun korunmasında, ancak üyelerinin yeniden belirlenmesinde yarar vardır. Avrupa Birliğinin ilgi ve yetki alanı çok geniştir ve kamusal yaşamın önemli bölümünü kapsamaktadır; böyle bir çerçeve yönetimde eşgüdüm sorununu öne çıkarmaktadır. Avrupa B... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.