abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders işleklik çevre toplum örgütleri hazırlama kültürel farklılık nedir sesçi lojistik kariyer psikoloji testi atatürk ve 19 mayıs beşinci kol hacer organik tohum üretimi biyoloji günlük planlar kâbus çökkünlük tırnaksı dış çokgen don volga tek başına bitkilerin zararları sarih passive cümle sosyal yaşam radikalizm gözü su içmemek insan kaynakları yönetiminde kariyer murakabe fon kaynak ve kullanım tablosu gözü bağlı fecir ökçe flaşh 200 başlık buzağı besisi projesi 29 ekim anlatım su cendereleri morley odyovizüel balkan devleti laboratuvar çok katlı sistemler ve frekans sakar gerilim düşümü reklamcılık kuzey doğu asya ekonomik işbirliği staj raporu yaş yetmiş, iş bitmiş kan alma teknikleri profesyonel çalışan poliasit implant devrimler mikroskob krom ihraç ediliyor mu sis ve gece saatçi arif nihat tebdil fiyat tanımı yurdumuz dengelenme ve çatışma gözünde özel güvelik alman idealistliği din bilimi son 10 yılın öss kimya soruları film çekmek dürüm ferih hayli pound döküm stajı palas haysiyetli mikrolif başkalaşım fen bilgisi sinirce eteneli hukuk test osmanlı döneminde aydın ili elemli diyetetik yatalak olmak tüme varım baconun hayatı hüseyin rahmi gürpınar açık bölge alis parelel kenar güldürücü fen ödevleri eklemleme eşme seramikçilik konsantre etmek (veya olmak) kümelerle ilgili sorular cezbetme dua etmek acı görmüş kazma iplik boya


BİOLOJİ SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 51821 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Biyoloji Soruları 1. Hücre zarının görevi nedir?  Hücre içi ile hücre dışı arasında madde alış verişini sağlayan esnek, canlı ve seçici geçirgen bir zardır. 2. Endoplazmik retikulum kaç çeşittir ve görevi nedir?  Üzerine ribozom taşıyan granüllü ve granülsüz olmak üzere iki çeşittir. Hücre içinde maddelerin taşınması, depolanması ve kimyasal reaksiyonların yapıldığı yerdir. 3. Sentrozomun görevi nedir?  Kendini çoğaltmak ve bölünme sırasında iğ ipliklerini meydana getirmek. 4. Çekirdeğin görevleri nelerdir?  Metabolizmayı kontrol etmek  Karakterleri oğul canlılara aktarmak. 5. Yaşlanan bitki hücrelerinde bir tek büyük kofulun bulunmasının nedeni nedir?  Bitkilerde metabolizma artığı ürünlerin kofullarda depolanması. 6. Hücre çeperinin yapısı nasıldır?  Selülozdan meydana gelir. Çeper üzerinde kütin, lignin, süberin, kalsiyum ve silisyum gibi maddeler birikerek çeperin farklılaşmasına neden olur. 7. Bitkilerde çiçek ve meyvelerin renklerini ne verir?  Plastidler ve koful özsuyunda bulunan antokyan denilen madde. 8. Hücrenin bölünme nedenlerini yazın.  Hücre yüzeyini artırmak ve hacmini küçültmek için Hücrenin büyümesi çekirdeğin etki alanını sınırlar. Çekirdeğin etki alanını artırmak için hücre bölünür. 9. Kloroplast ve mitokondrinin ortak özellikleri nelerdir?  Çift zarlıdırlar  Kendilerine ait DNA’ları vardır. ATP’nin sentezlendiği yerlerdir. 10. Mitoz olayının en önemli sonucu nedir?  Hücreden hücreye kalıtsal devamlılığı sağlar. Mitoz sayesinde, yeni meydana gelen hücreler ana-baba hücrenin sahip oldukları yeteneğin aynısına sahip olurlar. Bu da kendini eşleyen DNA moleküllerinin her oğul hücreye tam bir takım halinde geçmesiyle mümkün olur. 11. Ökaryot hücrelerde hücre bölünmesi hangi iki evreden oluşur?  Mitoz olarak adlandırılan çekirdek bölünmesi ve sitokinez olarak adlandırılan sitoplazma bölünmesi. 12. Mitoz bölünmenin safhalarının isimleini sırasıyla yazın.  Profaz, metafaz, anafaz, telofaz 13. İnsan gametinde kaç kromozom bulunur?  İnsan gametinde 23 kromozom bulunur? Bunların kaç tanesi otozom, kaç tanesi gonozomdur?  İnsan gametinde 23 kromozom bulunur. Bunlardan 22 tanesi otozom, 1 tanesi gonozomdur. 14. İnsanlarda erkeklerin ve dişilerin vücut hücrelerindeki kromozom formülünü yazınız.  Erkeklerde (44 + XY), Dişilerde (44 + XX) 15. Bitki hücresinin mitoz bölünme sırasında ara plağı ile ikiye bölünmesinin nedeni nedir?  Hücre zarının dışında selüloz çeperin bulunması. 16. Mayoz bölünme hangi hücrelerde görülür?  Üreme organlarında üreme ana hücrelerinde (Yumurtalık ve testislerde) görülür. 17. Mayoz bölünme ile ne sağlanır?  Dölden döle kromozom sayısının sabit kalması korunur.  Gen çeşitliliğine sebep olur. 18. Oo... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.