abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders harcı olmak ahmet özer telefonda kısa devre bitki ve hayvan hücresi solucan alçaltma mimar sinan saat hesaplamaları elektrik proje yıldız poyraz amip,oglena,paramesyum burnundan kıl aldırmamak tasarım ve teknoloji alçaklık yenilenebilir güneş enerjisi 112 servisi geçim tarzları pompalama desteklenme yabanî izlenebilirlik gözlem evi sıcak harp inşaat keşif türk sinemasında görüntü finans nedir 2. mahmut döneminde yapılan yenilikler vaat ön oluşum rahmet tahakküm şaryo salt değer sönük aş yermek basket seyit olamaz gümrah birlikte çalışma asıl nüsha sabitleşme cimento üretimi oturulma kafasını dinlemek karışıklık koni nedir pensilin yasama sorumsuzluğu delicesine kronik ishal kana kan merhum olmak mundar hep aynı şarkı hentboll oyun kurallar elektrik motor bobinaj nedir ayın özellikleri susturma savaşın etkileri boynuz ateizm anaokulu yıllık plan 2.meşrutiyet dönemi yarı iletkenler oran analizleri 19 yy bloklaşma şartlaşma haberleşme tarihçesi su kirliligi ingilizce günlük plan iş değil avurt anlık tepkisel üretim toplumda şiddet simetri ve grafikler 3. selim tarifname geçer akçe istintak türkiyedeki toprak çeşitleri 35 yaş şiir kitabı kas sistemi ve iskeleti değerbilmez mühendis staj örnekleri katıların genleşmesi eğitsel birleşik fiiller konya ve çevre 2. dereceden fonksiyonlar ses bilimi dünyamızın fok insanlarda boşaltım sistemi telâki vandalizm edatlar test


BİOLOJİ SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 51821 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Biyoloji Soruları 1. Hücre zarının görevi nedir?  Hücre içi ile hücre dışı arasında madde alış verişini sağlayan esnek, canlı ve seçici geçirgen bir zardır. 2. Endoplazmik retikulum kaç çeşittir ve görevi nedir?  Üzerine ribozom taşıyan granüllü ve granülsüz olmak üzere iki çeşittir. Hücre içinde maddelerin taşınması, depolanması ve kimyasal reaksiyonların yapıldığı yerdir. 3. Sentrozomun görevi nedir?  Kendini çoğaltmak ve bölünme sırasında iğ ipliklerini meydana getirmek. 4. Çekirdeğin görevleri nelerdir?  Metabolizmayı kontrol etmek  Karakterleri oğul canlılara aktarmak. 5. Yaşlanan bitki hücrelerinde bir tek büyük kofulun bulunmasının nedeni nedir?  Bitkilerde metabolizma artığı ürünlerin kofullarda depolanması. 6. Hücre çeperinin yapısı nasıldır?  Selülozdan meydana gelir. Çeper üzerinde kütin, lignin, süberin, kalsiyum ve silisyum gibi maddeler birikerek çeperin farklılaşmasına neden olur. 7. Bitkilerde çiçek ve meyvelerin renklerini ne verir?  Plastidler ve koful özsuyunda bulunan antokyan denilen madde. 8. Hücrenin bölünme nedenlerini yazın.  Hücre yüzeyini artırmak ve hacmini küçültmek için Hücrenin büyümesi çekirdeğin etki alanını sınırlar. Çekirdeğin etki alanını artırmak için hücre bölünür. 9. Kloroplast ve mitokondrinin ortak özellikleri nelerdir?  Çift zarlıdırlar  Kendilerine ait DNA’ları vardır. ATP’nin sentezlendiği yerlerdir. 10. Mitoz olayının en önemli sonucu nedir?  Hücreden hücreye kalıtsal devamlılığı sağlar. Mitoz sayesinde, yeni meydana gelen hücreler ana-baba hücrenin sahip oldukları yeteneğin aynısına sahip olurlar. Bu da kendini eşleyen DNA moleküllerinin her oğul hücreye tam bir takım halinde geçmesiyle mümkün olur. 11. Ökaryot hücrelerde hücre bölünmesi hangi iki evreden oluşur?  Mitoz olarak adlandırılan çekirdek bölünmesi ve sitokinez olarak adlandırılan sitoplazma bölünmesi. 12. Mitoz bölünmenin safhalarının isimleini sırasıyla yazın.  Profaz, metafaz, anafaz, telofaz 13. İnsan gametinde kaç kromozom bulunur?  İnsan gametinde 23 kromozom bulunur? Bunların kaç tanesi otozom, kaç tanesi gonozomdur?  İnsan gametinde 23 kromozom bulunur. Bunlardan 22 tanesi otozom, 1 tanesi gonozomdur. 14. İnsanlarda erkeklerin ve dişilerin vücut hücrelerindeki kromozom formülünü yazınız.  Erkeklerde (44 + XY), Dişilerde (44 + XX) 15. Bitki hücresinin mitoz bölünme sırasında ara plağı ile ikiye bölünmesinin nedeni nedir?  Hücre zarının dışında selüloz çeperin bulunması. 16. Mayoz bölünme hangi hücrelerde görülür?  Üreme organlarında üreme ana hücrelerinde (Yumurtalık ve testislerde) görülür. 17. Mayoz bölünme ile ne sağlanır?  Dölden döle kromozom sayısının sabit kalması korunur.  Gen çeşitliliğine sebep olur. 18. Oo... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.