abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders 1970 krizi küçük kadınlar özet haram etmek onlu esterler çevre mühendisliği staj kanıtlı boşaltımda karaciğer dünya haritası emile zola meyhane atatürk ve sosyal bilim düşüncesi mevlana hoşgörüsü komminite fizikokimya 31 nasıl pıc programlama karaya aynı atatürkün vatan için yaptıkları giyinme elektirik önemi küflü kafiyeleri bulma astatin ev doğalcılık doğru dürüst tanksavar muttali ırakta barış musul sorunu ve sonucu analog digital milli güvenlik miksödem biyoloji 10. sınıf çalışma dolabı maksimum yükseklik beydaba hakkında bilgi ambülans gazaltı kaynakları baba evi başkent şiir talveg fanatizm bellemek krokiler dalga boyu harita adana 7. sınıf soruları windows media player uyduların mekanigi metin ve edebi metin 9. sınıf edebiyat soruları glukoz net resim asi rna yapısı otlakçı 19 mayıs konuşmaları kuşlar nane suyu kordalılar sıcak iklimler dikey geçiş soruları 29 ekim şiirleri psikomotor gelişim araçları özne elektropnömatik uygulama devreleri iletişim araçları tarihçesi hına fındıkçı meşakkatli türk telekom stajı dirseklik güldürü trikotaj makinaları davut doğan enayi türkiyede bankacılık tarihi aküler seyyal çilli hipotez american culture engelleme endoderm kaşıklık asit yagmurlarının çevreye etkileri deyimlerin hikayeleri karşı sav mesnevi ile ilgili bilgiler kayıtım anlatı dünürcü inkılâp tekke ve zaviyelerin kapatılması balık pulu insan derisi dengelemek


DPY SOSYAL BİLGİLER SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 54441 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DPY SOSYAL BİLGİLER SORULARI 1. Aralarında birinci derece kan bağı bulunan kişilerin evlenmelerinin doğurduğu sakıncaları, hemen hergün duymakta, okumakta ve izlemekteyiz. Buna göre, bu tür evliliklerin önlenebilmesi aşağıdakilerden öncelikle hangisine bağlıdır? A) Yasal önlemlerin alınmasına B) Bireylerin gelir düzeylerinin arttırılmasına C) Sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına D) Bireylerin bu konuda bilinçlendirilmelerine 2. Aşağıdakilerden hangisi, toplumsal yaşamın huzur ve güvenlik içinde devamlılığını sağlayan yazısız kurallara örnek olur? A) Toplu taşım araçlarında yaşlılara yer vermek B) Okula başlarken kayıt yaptırmak C) Onsekiz yaşına gelince seçimlerde oy kullanmak D) Adresimize gönderilen telefon faturasını ödemek 3. Anne, baba ve evlenmemiş çocuklardan oluşlan aileye küçük aile ya da modern aile denir. Aşağıdakilerden hangisi, bu aile tipini ortaya çıkaran nedenlerden değildir? A) Sanayinin gelişmesi B) Sosyal ihtiyaçların çeşitlenmesi C) Akraba arası evliliklerin artması D) Ekonomik zorunluluklar 4. Bir şehirdeki ulaşım, trafik, ekonomi ve nüfus ile ilgili işlerin düzenli olarak yürütülebilmesi için, aşağıdakilerden hangisinin hazırlanması gerekir? A) Şehrin plânı B) Şehrin krokisi C) İlin idarî haritası D) İlin fizikî haritası 5. Yeri hiç değişmediği için, adına “Demirkazık” da denilen yıldızın asıl adı, aşağıdakilerden hangisidir? A) Çoban Yıldızı B) Büyük Ayı Takım Yıldızı C) Kutup Yıldızı D) Kuyruklu Yıldız 6. 1:200.000 ölçekli bir haritada 10 cm gelen bir uzunluk, gerçekte kaç km yi gösterir? A) 10 B) 30 C) 20 D) 40 7. Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerle ilgili, aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? A) Yağışlar daha çok kış mevsiminde görülür. B) Yaz mevsimi sıcak ve uzun geçer. C) Kış sıcaklık ortalaması 0 0C’nin üzerindedir. D) Bitki örtüsünün tamamı bozkırlardan oluşur. 8. Aşağıdaki ovalarımızdan hangisinin yükseltisi, diğerlerinden daha fazladır? A) Bafra B) Konya C) Gediz D) Antalya 9. Orman alanları, kıyı bölgelerimizde daha gür ve geniştir. Bunda, aşağıdakilerden hangisi daha fazla etkili olmuştur? A) Yağışlar B) Toprak yapısı C) Sıcaklık D) Akarsuları 10. Ülkemizde genel nüfus sayım sonuçları, aşağıdaki kuruluşlardan hangisi tarafından değerlendirilerek yayımlanır? A) Devlet İstatistik Enstitüsü B) Yüksek Seçim Kurulu C) Türk Standartları Enstitüsü D) Sayıştay 11. Türkiye, aşağıdaki madenlerden hangisinde, Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alır? A) Demir B) Taş kömürü C) Bor mineralleri D) Bakır 12. Tarih öncesinde insanların yaşamlarını avcılık ve toplayıcılığa dayanarak sürdürdüğü devir hangisidir? A) Yontma Taş Devri B) Cilâlı Taş Devri C) Tunç Devri D) Demir Devri 13. Bugünkü Avrupa uluslarının oluşumunda aşağıdaki olaylardan hangisi etkili olmuştur? A) Hunların Karadeniz’in kuzeyinden batıya ilerleyişinin baskısıyla meydana gelen Kavimler... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.