abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ambalaj üretimi kediler kirş devrilmek türk vergi sistemi bılesıkler peace dirhem kum hacim hesabi bilgisayar kullanım anketi filmin zararları elektroşok bayrak kırmızı renk no vestel beyaz esya eskiden haberleşme araçları özdeşleştirmek veen şeması ibret olmak need muhterem öküz gibi suyun doğadaki halleri öpme iletki kurşunlu şelalesi anne karnındaki çocuk anna karanina sporlar anlaşmazlık köşe dolabı bitkilerin çimlenmesi pala bıyıklı erciyes volkanitleri metris fit olmak cumhuriyetin kuruluşunda demokrasi mirî kalbi temizleyen organ kelik tesis planlama problemleri öklit bagıntısı okutulmak medeni hal sarsıntı pil gelişim alanları geleceğin meslekleri kayıtsızlık pid kontrol ilkellik ariza dinletmek 0493 kül çöreği kanalıyla kımıldama doganin dengesini bozan etkenler dökme demir ikonografi jeomorfoloji taşlar yassı katot artık iplik atatürk ve cumhuriyet konulu şiir yazı sınava nasıl gireceğim muhasebe kayıtları deli bal çevre kirliliği ve sonuçları enlemin etkileri iskonto nedir hz.muhammet serpantin ısı kapı duvar bilezikli asenkron motor tales düşeş matematik sanatı asbest bıçak asp net bakır sülfat eşsiz bertrant russell elektronik mühendisliği staj raporu yetenek sınavı yaşayış ödevler nasıl olmalı çiğli kız meslek lisesi ukrayna düğmeci ingilizce pamukkale lamba modern hikaye kriz sonrası düzenlemeler tartım ürün kapasite yönetimi diş bademi eksik gelmek keten


DPY SOSYAL BİLGİLER SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 54441 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DPY SOSYAL BİLGİLER SORULARI 1. Aralarında birinci derece kan bağı bulunan kişilerin evlenmelerinin doğurduğu sakıncaları, hemen hergün duymakta, okumakta ve izlemekteyiz. Buna göre, bu tür evliliklerin önlenebilmesi aşağıdakilerden öncelikle hangisine bağlıdır? A) Yasal önlemlerin alınmasına B) Bireylerin gelir düzeylerinin arttırılmasına C) Sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına D) Bireylerin bu konuda bilinçlendirilmelerine 2. Aşağıdakilerden hangisi, toplumsal yaşamın huzur ve güvenlik içinde devamlılığını sağlayan yazısız kurallara örnek olur? A) Toplu taşım araçlarında yaşlılara yer vermek B) Okula başlarken kayıt yaptırmak C) Onsekiz yaşına gelince seçimlerde oy kullanmak D) Adresimize gönderilen telefon faturasını ödemek 3. Anne, baba ve evlenmemiş çocuklardan oluşlan aileye küçük aile ya da modern aile denir. Aşağıdakilerden hangisi, bu aile tipini ortaya çıkaran nedenlerden değildir? A) Sanayinin gelişmesi B) Sosyal ihtiyaçların çeşitlenmesi C) Akraba arası evliliklerin artması D) Ekonomik zorunluluklar 4. Bir şehirdeki ulaşım, trafik, ekonomi ve nüfus ile ilgili işlerin düzenli olarak yürütülebilmesi için, aşağıdakilerden hangisinin hazırlanması gerekir? A) Şehrin plânı B) Şehrin krokisi C) İlin idarî haritası D) İlin fizikî haritası 5. Yeri hiç değişmediği için, adına “Demirkazık” da denilen yıldızın asıl adı, aşağıdakilerden hangisidir? A) Çoban Yıldızı B) Büyük Ayı Takım Yıldızı C) Kutup Yıldızı D) Kuyruklu Yıldız 6. 1:200.000 ölçekli bir haritada 10 cm gelen bir uzunluk, gerçekte kaç km yi gösterir? A) 10 B) 30 C) 20 D) 40 7. Akdeniz ikliminin etkili olduğu yerlerle ilgili, aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır? A) Yağışlar daha çok kış mevsiminde görülür. B) Yaz mevsimi sıcak ve uzun geçer. C) Kış sıcaklık ortalaması 0 0C’nin üzerindedir. D) Bitki örtüsünün tamamı bozkırlardan oluşur. 8. Aşağıdaki ovalarımızdan hangisinin yükseltisi, diğerlerinden daha fazladır? A) Bafra B) Konya C) Gediz D) Antalya 9. Orman alanları, kıyı bölgelerimizde daha gür ve geniştir. Bunda, aşağıdakilerden hangisi daha fazla etkili olmuştur? A) Yağışlar B) Toprak yapısı C) Sıcaklık D) Akarsuları 10. Ülkemizde genel nüfus sayım sonuçları, aşağıdaki kuruluşlardan hangisi tarafından değerlendirilerek yayımlanır? A) Devlet İstatistik Enstitüsü B) Yüksek Seçim Kurulu C) Türk Standartları Enstitüsü D) Sayıştay 11. Türkiye, aşağıdaki madenlerden hangisinde, Dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alır? A) Demir B) Taş kömürü C) Bor mineralleri D) Bakır 12. Tarih öncesinde insanların yaşamlarını avcılık ve toplayıcılığa dayanarak sürdürdüğü devir hangisidir? A) Yontma Taş Devri B) Cilâlı Taş Devri C) Tunç Devri D) Demir Devri 13. Bugünkü Avrupa uluslarının oluşumunda aşağıdaki olaylardan hangisi etkili olmuştur? A) Hunların Karadeniz’in kuzeyinden batıya ilerleyişinin baskısıyla meydana gelen Kavimler... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.