abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders öğütlemek erasmus eğitim programı c c++ tıcaret matematıgı geriliş 1989 basel sözleşmesi keçi tren vagonu Malta taşı excel en kısa yol ergene çözümlü amfora gün geçmek freze kısımları tatbikatçı mehmet akif ersoy lisesi düğüm noktaları usul usul devlet kuramı salt nem elektron ticari kavramlar mobilya tarihi budama sanatı karbonhidrat metabolizması 1.cumhuriyet dönemi nedir tiye almak reklam satış nihayetsiz antrenmanlı dap ispatlanış yazılı kâğıdı 17. ve 18. yüzyılda osmanlı yenilikleri betimleme ornegi erkli gözü önünde öğrencilerin görevleri hava çarpmak evren nasıl oluştu güçlü ittifak devletlerin adları çevrecilik imar affı bayrak tarihçesi gezme tatil şiirleri yaya shoji hamada aslı ile kerem sırnaşık haf a.b taşlamacı arbitraj fiyatlama modeli kargasekmez cumhuriyet yonetimi olasılıkla ilgili temel kavramlar tarım ürünleri nemli kabaca geçmişte ulaşım karayosununda metagenez problemsiz gelibolu alıştırmak enerji tüneli rampalı kamu yönetimi aristoteles ahlak sistemi sarısalkım arındırma dumanlama etkin 1990 krizi avrupa birliği bütçesi bilgi kuramı nedir temel elektrik bilgisi ağzı pek nabız amortisör iç tehdit turistik yapılar ana hakkı yurt sevgisi resim pıc nasıl sosyal bilimler atatürk osmanlı kültür silindirin hacmi Alka Evli tepkili serserilik kooperatif yönetim kurulu karar yeter sayısı bünyece eli olmak ara sıcak sınırlamak teker yaşa


ESKİ VE YENİ FEN BİLGİSİ DERSİ PROGRAMLARININ KARŞILAŞTIRILMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 54449 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ESKİ VE YENİ FEN BİLGİSİ DERSİ PROGRAMLARININ KARŞILAŞTIRILMASI REAKSİYON ISISI KAVRAMININ NASIL ÖĞRETİLDİĞİ: STAJYER ÖĞRETMENLERİN İLK BAŞTAKİ GÖRÜŞLERİ ÜZERİNE BİR ÇALIŞMA ÖZET: Bu makale kimyasal reaksiyonlarda enerjilerin öğretilmesinde stajyer öğretmenlerin ilk baştaki bilgileri üzerine bir çalışmadır. Bu çalışmaya katılan ondört stajyer fen öğretmeninden çözeltilerde sıcaklık konusunda iki ders saati ders anlatmaları istenmiştir. Dersler üniversite öncesi 11. sınıf (yaş 16-17) öğrencileri içindir. Stajyer öğretmenler hiçbir ders kitabına başvurmayı kabul etmemişler fakat onlar ders planlarındaki tecrübelerini birleştirmişlerdir. Grup görüşmesi esnasında ders planlarını görüşmüş ve değiştirmişlerdir. Araştırma verileri stajyer öğretmenlerle röportaj yolu ile yapılan görüşmeler teybe kaydedilmiştir. Buna ek olarak ders planları toplanmış ve analiz edilmiştir. Grup görüşmeleri de aynı zamanda teybe kaydedilmiş ve analiz edilmiştir. Sonuçlar stajyer öğretmenlerin pedagojik içerik bilgisi karakteristiklerini ortaya çıkarmıştır. Çalışmanın uygulamaları fen öğretmeni hazırlama kursları için aynı zamanda sunulacaktır. GİRİŞ Öğretmenlerin temel bilgi konusuna bakışını Shulman(1986) pedagojik içerik kavramı olarak nitelendirmiştir. Stajyer Fen Öğretmenleri için, Fen İçerik Bilgisini alabilmenin esas unsurlarından biri onların fen çalışmalarını sürdürürken fen içerik bilgilerini kendilerinin kazanmalarıdır. Onların pedagojik içerik bilgilerini etkileyen bir diğer önemli faktör onların temel bilgileridir. Özellikle onlar lisede almış oldukları fen dersleri ile kendi tecrübelerini birleştirebileceklerdir. Bununla birlikte, bir akademik disiplin çalışması yeni fen öğretmenleri ile anlamanın çeşitliliğini sağlayamayacak, onlar akademik bilgilerin yapıcı aktivitelerle etkili bir biçimde dönüştürülmesine ihtiyaç duyacaklardır. As De Jong, Acampo ve Verdonk(1995) belirttiği gibi fen öğretmenlerinin madde konusundaki bilgileri öğretilen fen konularında ki zorlukların bir kaynağı gibi fonksiyon görebilir. Fen öğretmeni hazırlama kurslarının amacı stajyer öğretmenler için uygun bir pedagojik içerik bilgisi gelişimini sağlamaktır. Yapıcı bir anlayışın vurguladığına göre pedagojik içerik bilgisinin elde edilmesini stajyer öğretmenlerin aktif bir şekilde kendi tecrübeleri ile önceki anlamalarını birleştirerek yapıcı anlamlar oluşturabildiği dinamik bir süreç olarak ifade eder. Bu açıdan ve planlanan yapıcı-temel kursların içeriklerinde önemli olan yeni(stajyer) öğretmenlerin ilk baştaki Pedagojik içerik bilgisinin bilinmesi önemlidir. KONU VE İNCELENEN SORUN Bu çalışmada, ilk baştaki pedagojik içerik bilgisini fen öğretiminde orta dereceli(lise) okul düzeyinin üstünde merkezi bir konu olarak düşüneceğiz. Kimyasal reaksiyonlarda bulunan sıcaklık konusunun öğretimini lise öğrencileri sıcaklık kavramını anlamada bazı zorluklar yaşamaktadırlar. Onların zor... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.