abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yatmak yuvarlaklaşma farz etmek uyumak geometriciler mektup türünün tarihsel gelişimi fatihin istanbulu fethi grev yapmak itiraz beslenme şekillerine göre canlılar yamaklık etmek özel 0344 külhanbeyi elektrik santrellerinin yeri demokrasinin doğuşu cumhuriyet öncesi ölçüler almanya hakında bilgi çelebi mehmet son icatlar deneyimli cv ler anka kuşu atanmak işlemsel yükselteçler 9.sınıf mantık çokuluslu şirketler emulsiyonlar buğra hz. fatma hayatı alim pigment, analysis of algorithms sürgün gitmek hacim hesapları gizli mabed ağiz bal özlü muhasebe tez eview güven tekstür çalışmaları nihal atsız deyimler sözlüğü oyun yolu 1984 kitap ozeti 17. ve 18. yüzyılda osmanlı devleti elektirik kabloları göz evi sosyal zeka nâkil istinat ar-ge yardımları gen mühendisliği kayırma iki efendinin uşağı refik özdek gonozom makra menteşe beyliği cumhuriyet kadınları ingilizce biyografisi dünya çocukların olsa sayı çaka bey ısıl temas direnci pul edebiyat bulmaca pşv eylemsizlik nedir lale organizasyon stajı göller ve oluşumları amanın anterior gam evce dolaylı ve dolaysız vergiler germen yal 2008 yıllık plan serkeş durum ve olay hikayeleri kimya mühendisliği yakup kadri karaosman the blue diamond güneş saatleri yanı başında (veya yanı başına) davranış terapisi kültürel benzerlikler Hakasça triyak jenaratör yapımı trafik döl döş temel matematik notlari deniz kullanımı filemaker matamatik oyun


PEŞİN_ÖDEME_ŞEKİLLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 56444 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Peşin ödeme (Advance Payment) İhracat bedellerinin malın fiili ihracından önce ödenmesi anlamını taşımaktadır.  Peşin Ödeme Şekilleri  Havaleli Ödeme ve Çek Bu şekilde gelen konvertibl dövizlerin alışı-nı yapacak olan yetkili bankalar dövizlerin hangi firma adına hangi cins ve miktarda mal için ne kadar süreyle getirildiğini ihracatın hangi firmaya yapılaca-ğını önceden tespit etmek zorundadır.  Efektif Kasa işlemlerinde çek ve benzeri kolayca tahsil edilebilen senetler dışındaki kağıt ve madeni para ile yapılan ödemelerdir. İthalatçı veya bunlar adına hareket eden üçüncü şahıslar beraberinde efektif getirirlerse gümrük idarelerinde Döviz Beyan Tutanağı alınması zorunludur. Efektif alışına dayanak teşkil eden Döviz Beyan Tutanağının döviz beyan tutarının gümrüklerden teyidi alınmadıkça bu efektiflere istinaden düzenlenen Döviz Alım Belgesiyle ihracat hesabı kapatılamaz ve herhangi bir teşvik ödemesi yapılamaz. Red Clause Akreditif Red-Clause,bir akreditif mektubuna kır-mızı mürekkeple yazıl-mış ve ihraç olunacak malın satın alınması ile yükleme masraflarını karşılaması amacıyla akreditif lehtarına (ihracatçıya), aracı bankanın avans mahiyetinde peşin ödemede bulunma yetkisini veren bir şarttır. Alışı 1 Mart 1996 (dahil) tarihinden itibaren yapılan peşin bedellerin üçünçü kişilere devri bulunmamaktadır. Peşin ödenen mal bedelleri, iade edilmeleri veya ihracatın süresi içinde gerçekleştirilmemesi halinde döviz alım belgesinin düzenlendiği tarihten itibaren (Kaynak Kullanımını Destekleme fonuna kesinti yönünden) prefinansman hükümlerine tabi tutulur. Gümrük İdareleri, peşin ödemeye istinaden ihracat yapılırken döviz alım belgesinin arkasına gümrük beyannamesinin tarih ve numarası ile meblağını kaydederler. Peşin ödemeler için dövizi gönderenin talebi halinde bankalar veya özel finans kurumları garanti verebilirler. Peşin dövizlerin vadeleri Hazine Müsteşarlığınca yayımlanan Tebliğ ve/veya bu Müsteşarlıkça Merkez Bankasına verilecek talimat hükümlerine istinaden Merkez Bankasına bankalara ve özel finans kurumlarına hitaben gönderilen genelgelerle belirlenir. Fındık ihracatı için gelen peşin bedellere ilişkin DABlar üzerine peşin fındık bedeli olduğu mutlaka belirtilir. 1. İthal edilecek mal bedeli, ithalatçı tarafından kendi ulusal parası cinsinden ülkesindeki amir bankaya yatırılmaktadır. 2. Amir banka ihracatçının ülkesindeki muhabirine talimat vererek mal bedeline eşit miktarda parayı ihracatçıya ödemesini ister. 3. İhracatçı sözkonusu muhabir bankadan bu parayı kendi ulusal parası cinsinden tahsil eder bir Döviz Alım Belgesi düzenlenir. 4. İhracatçı, sipariş edilen malları ithalatçıya gönderir. Peşin döviz ve alıcı firma prefinansmanı karşılığında ihracatın bir yıl içinde gerçekleştirilmesi zorunludur. Ancak, meyan kökü, tütün, üzüm ve incir ihracı amacıyla getirilecek peşin dövizler ve alıcı firma prefinansmanının s... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.