abone ol




Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?




İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders düğme dikme otomatı ihtiyati haciz mik-el rapor yazma yöntemi 4. sınıf matematik test stüdyo damga vergisi defteri azmetme mersin serbest bölgesi sistem yaklaşımının evrimi ritim nedir tayip patellar kondromalazi buharlaştırma yer sekıllerı açılı gönye aptes harmonik titreşim rükün ölçülen külhan 34 av 00 74 çalışanların bilgi birikimi gürültülü haberleşme alanlari yardım sandığı işletmeye giriş adıyaman tarak işi yazılı edebiyat haile adison sigortacı eski takvimler muhtar ant kardeşi türk inkılabı gelişim ogrenme içme not vermek garanti bank 1 mayıs varı yoğu parazit olarak yaşayan bitki türleri aydın sağlığınıza silindir matematik cimento koşular insan hakları bildırgesi 2237 direnc elektrokimyasal piller kaçırmak asaf halet çelebi celik profil atatürkün sanatla ilgili sözler 9. mantık soruları lord kinross inanç ve davranış tıb boru içindeki akışkan hızı homurdanma akıl hocalığı büyülteç parmaklar solunum aygıtı birleşik kap neşesizlik ısı ve sıcaklık arasındaki ilişki napier kemikleri çift dirsek mükemmellik çözüm elektro kimyasal piller baraj elektrik kutsal kitap bilim araştırma proje ilişkisi plastitler kendini arayan adamın özeti ağaç sevgisi gece yanığı devirli sayılar mod delphi seri port mantar tabakası sorulmak fonsiyonlar demografi kaynaç resimlendirmek yadırgatma yasin grup çalışması ve özellikleri (ücretsiz indir) tango pire çanakkale tiyatro tek tük cezasız


AÇI-KENAR NİRENGİ AĞI DENGELEMESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :



Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 56630 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Açı-Kenar Nirengi Ağı Dengelemesi Verilenler: 4 noktalı bir nirengi ağına ilişkin noktaların yaklaşık koordinatları, doğrultu ve kenar ölçü değerleri. (Koordinatlar 30o’lik dilimde Gauss-Krüger koordinatlarıdır ve dilim orta meridyeninin enlemi 27o’dir. Verilen kenar uzunlukları, deniz yüzüne indirgenmiş değerlerdir.) İlk noktanın koordinatları ile sondan bir önceki noktadan son noktaya giden doğrultunun verilen yaklaşık koordinatlarından hesaplanacak açıklık açısı dengelemede değişmez olarak alınacaktır. Sonuçların denetiminde kolaylık sağlamak üzere, dengelemede birimler (cc) ve (cm) biriminde alınacak ve ağırlıkların hesabı için birim ölçünün dengeleme öncesi k.o.h.’sı m0=1 alınacaktır. İstenenler: Verilenlere göre, ölçü değerleri Gauss-Krüger projeksiyon düzlemine indirgenerek, ağ zorlamasız olarak (yeterli datum parametresi verilmiş olarak) projeksiyon düzleminde dengelenecektir. Dengeleme sürecinde oluşturulacak düzeltme denklemleri katsayılar tablosu ve normal denklemler katsayılar tablosu gösterilecek, doğrultu düzeltme denklemlerindeki yöneltme bilinmeyenleri “Ortalama Düzeltme Denklemleri” aracılığı ile elimine edilecek, normal denklemler çözülerek koordinat bilinmeyenleri, bunların ağırlık katsayıları matrisi ve birim ağırlıklı ölçünün karesel ortalama hatası hesaplanacaktır. Bu sonuçlara dayalı olarak koordinatların karesel ortalama hataları, noktaların konum ortalama hataları, hata elipsi elemanları hesaplanarak düzenlenecek -örneği verilen- özetlerde gösterilecektir. Ayrıca verilen doğrultu ölçü karneleri içinde ilk istasyona ilişkin doğrultuların kesin kenarlarının karesel ortalama hataları ile bağıl hata elipsi elemanları hesaplanarak gösterilecektir. Önemli Not: Redüksiyon hesaplarında geçen Gauss eğrilik yarıçapı, verilen yaklaşık yukarı değerlerinin ortalaması meridyen yayı uzunluğu alınarak, buna karşılık gelen Hayford Elipsoidal enleminden hesaplanacaktır., Ödevler A4 ebadında kağıtlar üzerinde düzenlenerek teslim edilecektir. Sonuçlar, verilenlere dayalı olarak bilgisayarla hesaplanacak değerlerle karşılaştırılacağından, öğrenciler tarafından yanlış değer alınmaması ve alınanların değiştirilmemesi, örnek özetlerin biçimlerine aynen uyulması önemle göz önünde tutulmalıdır. İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Dengeleme II ev Ödevleri Ödev No:1; Açı-Kenar Nirengi Ağı Dengelemesi ÖRNEK ÖZET ÇİZELGELERİ PVV = 5.175 ; M0 = 1.137 (BİRİM ÖLÇÜNÜN ORTALAMA HATASI) şÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿ ³ ³ ³ ³ ³³ ³ ³ ³³ ³ HATA ELIPSININ ³ ³ NOKTA³ DY ³ SAĞA (Y) ³ K.O.H ³³ DX ³ YUKARI (X) ³ K.O.H. ³³ KONUM ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´ ³ NO ³ ³ Y = Y0 + DY ³ MY ³³ ³ X=X0+DX ³ MX ³... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.