abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders teknoloji tarihi dil bayramı ıpv4 tüketici hakları kanunları gıda analizleri polietilen gizli oturum büro yönetimi ve sekreterlik teknikleri solgun yıl sonu öğretmenler kurulu toplantı tutanağı ekosistemlerin bozulması turşuluk açık lise sınav sonuç ihtiyar latince kelimeler ilkokul 3. sınıf finansal yönetim notre dame in kamburu mor meyve hayvansal besinler hareket ekonomisi ile ilgili bilgi endemik hayvanlar araba sevdası karstik aktarmak katabolizma hidrolik kavrama perakende sektörü go straight ahead göz önüne almak paçavra tirit gibi ahmet kanal bilgisayar ağları atatürk ün eğitim sözleri dbm triko kuş gribi oks sınavı savsaklamak fidelik yapboz prefrontal özleyiş çiğ süt türev alma kuralları arttırma kapılma bilgisayarın kullanıldığı alanlar kaçak akım ninni türleri polis meslek yüksek gönüllü voleybol sahasının ölçüleri tel çekme çift ve tek yumurta ikizleri öss problemler matematik soruları hz.ömer fiil çekimleri astragan rasyonel ifadeler metafizikçi mitolojide isimler keleş trafik kaza resimleri punto rıemann integrali canlıların yaşam alanları artezyen memduh şevket esendal fusulinidae familyası ıvan pavlov advertisements sorgusuz kimyasal analiz asal sayı 10 kasım yazılar radansa poplin dinamometrenin yapılışı ingilizce rakamlar mustafa kemal paşanın 1919 yaptığı faaliyetler metre kare hesaplanması ksilofon inkılap tarihi soruları biyolojik çeşitlilik sözleşmesi yöre kuşluk namazı damarların görevleri spss işletme cumhuriyet döneminde türk edebiyatı modern atom modeli filler sultanı 1947 atomculuk tekne damper havra atatürk bilim ve fen azmizade haleti


AÇI-KENAR NİRENGİ AĞI DENGELEMESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 56630 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Açı-Kenar Nirengi Ağı Dengelemesi Verilenler: 4 noktalı bir nirengi ağına ilişkin noktaların yaklaşık koordinatları, doğrultu ve kenar ölçü değerleri. (Koordinatlar 30o’lik dilimde Gauss-Krüger koordinatlarıdır ve dilim orta meridyeninin enlemi 27o’dir. Verilen kenar uzunlukları, deniz yüzüne indirgenmiş değerlerdir.) İlk noktanın koordinatları ile sondan bir önceki noktadan son noktaya giden doğrultunun verilen yaklaşık koordinatlarından hesaplanacak açıklık açısı dengelemede değişmez olarak alınacaktır. Sonuçların denetiminde kolaylık sağlamak üzere, dengelemede birimler (cc) ve (cm) biriminde alınacak ve ağırlıkların hesabı için birim ölçünün dengeleme öncesi k.o.h.’sı m0=1 alınacaktır. İstenenler: Verilenlere göre, ölçü değerleri Gauss-Krüger projeksiyon düzlemine indirgenerek, ağ zorlamasız olarak (yeterli datum parametresi verilmiş olarak) projeksiyon düzleminde dengelenecektir. Dengeleme sürecinde oluşturulacak düzeltme denklemleri katsayılar tablosu ve normal denklemler katsayılar tablosu gösterilecek, doğrultu düzeltme denklemlerindeki yöneltme bilinmeyenleri “Ortalama Düzeltme Denklemleri” aracılığı ile elimine edilecek, normal denklemler çözülerek koordinat bilinmeyenleri, bunların ağırlık katsayıları matrisi ve birim ağırlıklı ölçünün karesel ortalama hatası hesaplanacaktır. Bu sonuçlara dayalı olarak koordinatların karesel ortalama hataları, noktaların konum ortalama hataları, hata elipsi elemanları hesaplanarak düzenlenecek -örneği verilen- özetlerde gösterilecektir. Ayrıca verilen doğrultu ölçü karneleri içinde ilk istasyona ilişkin doğrultuların kesin kenarlarının karesel ortalama hataları ile bağıl hata elipsi elemanları hesaplanarak gösterilecektir. Önemli Not: Redüksiyon hesaplarında geçen Gauss eğrilik yarıçapı, verilen yaklaşık yukarı değerlerinin ortalaması meridyen yayı uzunluğu alınarak, buna karşılık gelen Hayford Elipsoidal enleminden hesaplanacaktır., Ödevler A4 ebadında kağıtlar üzerinde düzenlenerek teslim edilecektir. Sonuçlar, verilenlere dayalı olarak bilgisayarla hesaplanacak değerlerle karşılaştırılacağından, öğrenciler tarafından yanlış değer alınmaması ve alınanların değiştirilmemesi, örnek özetlerin biçimlerine aynen uyulması önemle göz önünde tutulmalıdır. İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Dengeleme II ev Ödevleri Ödev No:1; Açı-Kenar Nirengi Ağı Dengelemesi ÖRNEK ÖZET ÇİZELGELERİ PVV = 5.175 ; M0 = 1.137 (BİRİM ÖLÇÜNÜN ORTALAMA HATASI) şÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ¿ ³ ³ ³ ³ ³³ ³ ³ ³³ ³ HATA ELIPSININ ³ ³ NOKTA³ DY ³ SAĞA (Y) ³ K.O.H ³³ DX ³ YUKARI (X) ³ K.O.H. ³³ KONUM ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´ ³ NO ³ ³ Y = Y0 + DY ³ MY ³³ ³ X=X0+DX ³ MX ³... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.