abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders demir içeren yiyecekler dişin sendromları Tb çapsız iyi gelmek peygamber s.a.v hayatı erdemir kemal tahir yol ayrımı nice nice monitörler ayak ucu karşı olmak ön ek karayolu stajı kavkılı hayvanların olumsuz yönleri baba hindi mustafa kemalin hayatı iş birlikli pahlamak zübük özeti öve öve 7. sınıf fizik soruları bohr atom modeli kimyasal yağlar vals 4 sınıf sınav fonografi elektre metrajlı hiyerarşik ayrışmak grup psikolojisi sulama yönünden toprak özellikleri otel odaları küçük ağa özeti tamamı oynayış müsamaha bilinçli tarımla toprağı koruyalım sonlu farklar ve diferansiyel denklem çözümleri sarımsaklı bağlatma orun ilk öğretim haftası şiir anket tasarımı ösym sonuçları aile bildirgesi radyal matkap mikoriza t.c. yönetim yapisi gotik inkilap nedir bordrosu keler emniyet düğmesi cisimlerin yüzme şartı insanlara nasıl yardım ederiz beton kücülme kayış kasnak bakanlar kurulunun görevleri dil ve iletişim bahşetme doğru denkleminin tanımı doğal ortam bozulması glikoz sentezleme halk türkülerinin hikayeleri 1921 anayasası tarihi eserler yarı son film oynamak mehmet raufun hayati ajitasyon insan felsefesi 0444 yarı metal türkiye deniz ticareti dürülüş jet uçağı elektronik vahşiyane tulumbacı hatice hatun atatürk önderliğinde kazandığımız hak ve hürriyet araştırma geliştirme yönetim rapor örnekleri çografya aç bırakmak servo motor kontrol eğitim programı sanatın insan hayatındaki yeri toktamış ateş is plani göz nuru oks 2. sın sonuç ayın görünümü rebap akut glomerülonefrit kanatlı hastalıkları etiketsiz hamur


DÜNA GIDA SEKTÖRÜNDE BİR DEV CARGİLL...


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 56651 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Dünya Gıda Sektöründe bir dev; Cargill... • Tarım ve gıda sanayii alanında ürün/hizmet ticareti yapan, işleyen ve dağıtan bir dünya şirketi. • 1865’te Amerika’da kuruldu. 59 ülkede, 90 bin çalışanı var. Yıllık cirosu 54 milyar doların üzerinde... Cargill’in iş ilkeleri • Yenilikçi, girişimci ve yaratıcı bir yaklaşımla gıda sanayii için katma değerli ürünler yaratmak ve bu alanda dünya lideri olmak. • Müşterileriyle güçlü bağlar oluşturan Cargill I. Pazardaki karşılanmamış ihtiyaçları tespit eder II. Bu ihtiyaçları karşılamak için müşteriyle birlikte en iyi yolları keşfeder III. Katma değeri yüksek, en iyi çözümleri yaratır ve uygular Cargill 42 yıldır Türkiye’de... Cargill’in Türkiye’de 150 milyon dolarlık 6 farklı lokasyonda yatırımı ve 500 çalışanı var. En büyük yatırımı 90 milyon dolarla Orhangazi Mısır İşleme Tesisleri. ABD dışındaki bir ülkede tek seferde yapılan en büyük yatırım. İşte Cargill Türkiye; • Pendik ve Orhangazi Mısır İşleme Tesisleri • Hendek Fındık İşleme Tesisi • Bolu, Gönen ve Lüleburgaz Yem Tesisleri • Rota Denizcilik’le ortak Kocaeli Yarımca tahıl depolama siloları ve limanı • Diğer faaliyetler Cargill’in Türkiye yolculuğu sürüyor 1960 İstanbul’daki temsilcisi Bremar ile Türkiyede ticari faaliyetlerine başladı. 1989 İstanbul Pendik’te bulunan Mısır İşleme Tesisi’ni satın aldı. 1992 İstanbul’da merkez ofisi açıldı. 1994 Finansal Piyasalar Bölümü kuruldu. 1995 Adapazarı Hendek’te Fındık İşleme Fabrikası kuruldu. 1997 Demir ve Çelik ticareti başladı. 1998 Bursa Orhangazi’de 90 milyon dolarlık Mısır İşleme Tesisi’nin temeli atıldı. 1999 Rota Denizcilik’le Kocaeli Yarımcada tahıl depolama silosu ve limanı faaliyete geçti. 2000 Bursa Orhangazideki Mısır İşleme Tesisi yatırımı tamamlandı ve üretime geçildi. 2001 Bolu, Gönen ve Lüleburgaz’daki üç yem tesisini Purina’dan aldı. Dünyada ve Türkiye’de Cargill’in çalışma prensipleri; • Çevreye dost • İnsana saygılı • Toplumsal sorumluluk sahibi • Dürüst ve Şeffaf... Çevreye Dost Cargill Türkiye, “gelecek nesiller için çevreyi koruma gerekliliğinden” hareketle; Türkiye’deki üretim tesislerinde atık su arıtma başta olmak üzere toplam 5 milyon dolarlık çevre koruma yatırımı yaptı. Cargill Türkiye, Orhangazi Mısır İşleme Tesisi için çok yeni bir koku giderme teknolojisini yurtdışından getirdi. Türkiye’de ilk kez kullanılan teknoloji Cargill Türkiye’nin çevre bilincinin de bir kanıtı. 23 Mayıs 2002’de ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi aldı. Toplumsal Sorumluluk Sahibi Cargill felsefesinde, toplumsal sorumluluk kavramı, güvenli ve çevreye zarar vermeyen bir tesis işletmekten daha fazla anlamı vardır. Bursa Orhangazi Mısır İşleme Tesisleri Yöresel İlişkiler Komitesi’nin yaptığı çalışmalar: • 17 Ağustos 1999 depremi sonrası, deprem bölgesinde, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı işbirliği... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.