abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders islamın dini eserleri kirşof un akımlar kanunu peyami safa rehin etmek deprem haftası üçgen kare ve dikdörtgen müdüriyet tohumcu çökkünlük umberto boccioni kılıç oyunu atatürkün ünlü sözleri hacim ölçüsü mikroorganizmalarda beslenme hücrede canlılık olaylarını yönetimi çocuklar yarı göçebe cagdas sanat akımlari al and kaynak ahp albert camus yabancı kitabının özeti yurdumuzda elektrik ve önemi emir beyin kizlari kara yer amfibol grubu önlüklü çevik üretim para cezası elektriğin evlere gelişi takım oyunları hz. omerin hayati tescilsiz kadın erkek ilişkileri radyo tv yayın destek ve hareket sistemleri köşeyi dönmek esik 2. mahmud yenilikleri fırka metre ve santimetre çok partili sistem tarık buğra aç karnına tek düzen hesap planı dostça uranyum makina teknik resim soruları gazi paşa kamışlık yönetiş muhalefet gemi makinaları ayak vermek korelasyon çeşit kenar prizma sac ekmeği fernand leger fizibilite örnegi saman sarısı kızılay yardımları şikeste solma istekli people kortej son vermek denizcilik ağın yıldız ucgen motorlar güzellik neden olmak program network staj alsas loren amanın milletler cemiyeti boşanmak ders kesim raporu panikleme ulaşım araçları değişimi dört kardeştiler kitabın özeti büve kollektif şirketler dericilik körfez krizi atatürkün cumhuriyeti türkiyeye yönelik dış tehditler skorboard tam sayı metis örnek fizibilite raporu hidrolik dinamometre atatürkün sanatla ilgili özdeyişleri depresyon ve diyabet şato gibi garni ilkbahar sebzeleri fırlatılma plasman hesapları


ANKARA’DA DERİ MAMULLERİ İMALATININ GELİŞTİRİLMESİ İÇİN MODEL ÖNERİSİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 72963 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ANKARA’DA DERİ MAMULLERİ İMALATININ GELİŞTİRİLMESİ İÇİN MODEL ÖNERİSİ GENEL YAKLAŞIM Ankarada deri mamulleri imalatında alt sektörlerin tümünü içine alacak şekilde önerilecek optimal bir gelişme modeli, bu sektörlerin sorunlarına ve ihtiyaçlarına genelde cevap verecek bir model olmalıdır. Yapılan araştırma sonuçlarına göre Ankaradaki ayakkabı imalatçısı müteşebbislerin ve firmaların genel hatlarıyla anket sonuçlarına göre sorun ve beklentilerini aşağıdaki başlıklarda toplayabiliriz.  Eğitim seviyesi düşüktür,  Sermaye türü şirketleşme çok alt seviyededir,  Üretimi sağlayacak meslek elemanı ihtiyacı büyüktür,  Mevcut çalışanlarda mesleki eğitimsizlik yüksektir,  Hammadde finansman sıkıntısı nedeniyle ikinci, üçüncü elden alınmaktadır,  Hammaddenin toplu üretim için kalite ve standart sorunu vardır,  Üretimde kullanılan makina parkının modeli eskidir,  Yan sanayi potansiyeli ve hizmetleri yetersizdir,  Ankarada bu iş kolunun gelişmesine güven azalmıştır,  Finans ihtiyacı çok, kredi pahalı gelmektedir,  Üretimi artırmak için çözüm olarak ihracat düşünülürken dış fuarlara katılım ve marka alma alışkanlığı yoktur,  Pazar sıkıntısından bahsedilirken, pazarlamacı faktörü akla getirilmemektedir,  Sağlıklı bir üretim için işyerleri yetersizdir,  Üretimde kalite kontrol beklentisi vardır,  Yeni bir yatırım için siyasi istikrarsızlık güven kırmaktadır,  Ürünlerin ve hammaddenin satış ve alımlarındaki sekiz aya varan vade durumu firmaların finansman ve talep darboğazını göstermektedir,  işletmelerin üretim kapasitesinin ekseriyeti % 50nin altındadır,  Çalışanların sorumluluklarının azlığı, işe kendini vermeme ve işten sık ayrılmalar ciddi darboğaz oluşturmaktadır,  Meslek odalarından şikayet ve beklenti fazladır,  Meslek Odalarından sektörel özel çalışma yapılması beklenmektedir,  Ayakkabı imalatçıları sorunlarının çözümünü çok ortaklı bir şirketleşmede görenler çoğunluktadır,  Yeni organizasyonlar için insanların bir araya gelmesinin önemini ifade etmelerine rağmen, finansman güçleri ve birbirlerine güvenleri yeterli değildir. Kuvvetler (K) 1. Ayakkabı insanların vazgeçemeyeceği ürün olması, 2. Emek ve sermaye birleştirmesi sonucu krizlere dayanıklı bir işletme kurma arzusu, 3. Etkili üretim süreci ile patent ve marka avantajıyla lisans anlaşmaları yapılması, 4. KOSGEB ayakkabıcılık enstitüsünün Ankarada kurulması ile moda, model ve sürekli yenilenmenin sağlanması, 5. Tecrübeli beşeri kaynakların kuvvetlerini birleştirmesi sonucu üretim için avantaj yakalanması. Zayıflık (Z) 1. Toplu üretimde kaliteli ucuz hammadde temini zorluğu, 2. Mesleki eğitimli eleman yetersizliği, 3. Yeterince fabrikasyona ve makinalı üretime geçilememesi, 4. Finansma... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.