abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders muhayyer edebi metinler günlük türü atatürk savaşları duvar saati karaburçak çocuk gelişimi ve eğitimi taşınır mal paşalık öcü pattadak kitle iletişim ve eğitim regülasyon 72. koğuş samanyolu evreleri sanat akımı nedir ısıl temas direnci ıslak zemin 28 türkiyedeki nehirler müstamel hız almak roman tahlil metodu dişlilerin ölçülmesi dural tarım politikası ambar görünüş cause&effect essay gözlemleme buğu örgün eğitim kron tambur üretim proses belediyenin görevleri okutmak evren nasıl oluştu aydemir darbeci tarih makaleleri soil deney derlemek hangisi toplum içi şiddet pişirim ailece c dili hayat bilgisi akdeniz iklim kuşağı patrikhane oğuz atay atatürk ün yaptığı yenilikler uluslararası ilişkiler paralel yüz kanza la fontaine hayatı 1915 kitap eleştiri buluşlar icatlar türkçeler harita ölcekleri sperma ana hücresi keman notası 4 sınıf matematik uzunluk ölçüsü birimleri tatsızlık eksik olmamak görsel matematik konum elektrik kumanda devre şekilleri pizolit yahudilik anayasanın önemi yıldız üçgen baglantı gizli saklı kılı kılına ağrı sızı restitüsyon gramafon önermeler mantıgı faiz ve iskontolar şiir perisi süt sığırcılığı cisimlerin genleşmesi esintili amasya kongresi harbiye 1 litre kac kg ataturk life zanaatçılık anadolu lisesi sınav soruları birim fiyat listesi fiili bozuk hücre duvarı bakanlıkların görevleri sarıca araç kullanma talimatı talyum cılızlaşma dünya ülkeleri para birimi akdeniz ikliminin bitkiler türleri


ANKARA’DA DERİ MAMULLERİ İMALATININ GELİŞTİRİLMESİ İÇİN MODEL ÖNERİSİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 72963 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ANKARA’DA DERİ MAMULLERİ İMALATININ GELİŞTİRİLMESİ İÇİN MODEL ÖNERİSİ GENEL YAKLAŞIM Ankarada deri mamulleri imalatında alt sektörlerin tümünü içine alacak şekilde önerilecek optimal bir gelişme modeli, bu sektörlerin sorunlarına ve ihtiyaçlarına genelde cevap verecek bir model olmalıdır. Yapılan araştırma sonuçlarına göre Ankaradaki ayakkabı imalatçısı müteşebbislerin ve firmaların genel hatlarıyla anket sonuçlarına göre sorun ve beklentilerini aşağıdaki başlıklarda toplayabiliriz.  Eğitim seviyesi düşüktür,  Sermaye türü şirketleşme çok alt seviyededir,  Üretimi sağlayacak meslek elemanı ihtiyacı büyüktür,  Mevcut çalışanlarda mesleki eğitimsizlik yüksektir,  Hammadde finansman sıkıntısı nedeniyle ikinci, üçüncü elden alınmaktadır,  Hammaddenin toplu üretim için kalite ve standart sorunu vardır,  Üretimde kullanılan makina parkının modeli eskidir,  Yan sanayi potansiyeli ve hizmetleri yetersizdir,  Ankarada bu iş kolunun gelişmesine güven azalmıştır,  Finans ihtiyacı çok, kredi pahalı gelmektedir,  Üretimi artırmak için çözüm olarak ihracat düşünülürken dış fuarlara katılım ve marka alma alışkanlığı yoktur,  Pazar sıkıntısından bahsedilirken, pazarlamacı faktörü akla getirilmemektedir,  Sağlıklı bir üretim için işyerleri yetersizdir,  Üretimde kalite kontrol beklentisi vardır,  Yeni bir yatırım için siyasi istikrarsızlık güven kırmaktadır,  Ürünlerin ve hammaddenin satış ve alımlarındaki sekiz aya varan vade durumu firmaların finansman ve talep darboğazını göstermektedir,  işletmelerin üretim kapasitesinin ekseriyeti % 50nin altındadır,  Çalışanların sorumluluklarının azlığı, işe kendini vermeme ve işten sık ayrılmalar ciddi darboğaz oluşturmaktadır,  Meslek odalarından şikayet ve beklenti fazladır,  Meslek Odalarından sektörel özel çalışma yapılması beklenmektedir,  Ayakkabı imalatçıları sorunlarının çözümünü çok ortaklı bir şirketleşmede görenler çoğunluktadır,  Yeni organizasyonlar için insanların bir araya gelmesinin önemini ifade etmelerine rağmen, finansman güçleri ve birbirlerine güvenleri yeterli değildir. Kuvvetler (K) 1. Ayakkabı insanların vazgeçemeyeceği ürün olması, 2. Emek ve sermaye birleştirmesi sonucu krizlere dayanıklı bir işletme kurma arzusu, 3. Etkili üretim süreci ile patent ve marka avantajıyla lisans anlaşmaları yapılması, 4. KOSGEB ayakkabıcılık enstitüsünün Ankarada kurulması ile moda, model ve sürekli yenilenmenin sağlanması, 5. Tecrübeli beşeri kaynakların kuvvetlerini birleştirmesi sonucu üretim için avantaj yakalanması. Zayıflık (Z) 1. Toplu üretimde kaliteli ucuz hammadde temini zorluğu, 2. Mesleki eğitimli eleman yetersizliği, 3. Yeterince fabrikasyona ve makinalı üretime geçilememesi, 4. Finansma... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.