abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kimyasal reaksiyonlar ve enerji çözülmek genleşme büzülme ingilizce biyografiler hapşırmak siroz deliksiz sporun tanımı kırıkkale insanın anlam arayışı kemane tavlamak acılık sunum hazırlama kulucka makinesi gariban eteğin tarihçesi armatör gelenek ve göreneklerimiz elektro dağılımı hacim ölçme betimleyici anlatım denklem kurma sonlu farklar ve diferansiyel denklem çözümleri yer altı kaynaklarımız faust kitap özeti uzay ve gezegenler bilgisayar staj defteri önemi 3 basamaklı dogal sayılar ispanya özümsenmek eko sistemdeki bozulma çökertmek tevhidi tedrisat kanunu vahyolunma pıano reinforced concrete düzenci fet uygulama kitap eleştirisi fil suresini tefsiri keloğlan masalları iyonlar 1. ve 2. balkan savaşı arasındaki fark tırnak işareti tıpı tıpına çiriş gibi intibak kkk 400 metre koşusu tütün popülarite halk dili hücrenin yapısı ve özelikleri anaokulu proje anadoluda ilk yerleşim yerleri pelemir snop elyaf nedir avrupada kultur kolları liderler fırlatma kaba ve ince kırma yal alan ölçümleri verimli matematik hikaye likelihood matematik küme soruları konma astroloji ses yankısı ideoloji tekstil makina resim üstüne basmak iklim ve türkiyenin iklim özellikleri russell nur raporlu ses titreşimi haberleşme kılçık batması sübap fonksyonlar soru cevap düşüncel karbonhidratlar içi gitmek toplam ve çarpım sembolü yönetim ve liderlik yaşa faiz hesap formül mercekler ve kullanım alanları işçi problemler trıgonometrık fonksiyonlar drina köprüsü hadisi şerif anket ders planı ile ilgili makale


ANNE SÜTÜ VE YARARLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 73383 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ANNE SÜTÜ VE YARARLARI Anne sütünün mükemmel besin içeriği ve kolay hazmedilir olması en önemli özelliğidir Anne sütü, bebeğin besin ihtiyaçlarını eksiksiz olarak gidermek ve bebeği olası enfeksiyonlara karşı korumak üzere hazırlanmış benzersiz bir karışımdır. . Anne sütü sadece ideal besleyici değil, süt çocuğunu infeksiyondan koruma özelliğini de gösteren bir besleyicidir. Anne sütünün bu özelliği, içerdiği direkt etkili antimikrobiyal faktörler ve bağışıklık sistemini modüle eden biyoaktif faktörler sonucunda olmaktadır. Anne sütündeki besin maddelerinin dengesi en ideal ölçülerdedir ve bebeğin henüz olgunlaşmamış vücut sistemleri için en uygun formdadır. İçeriğindeki besin değerlerinin bebek için ideal ölçülerde olması nedeniyle ‘mucize karışım olarak adlandırılabilecek anne sütü, bebeğin beyin hücrelerinin büyümesini sağlayan ve sinir sistemi gelişimini hızlandıran besinler açısından da oldukça zengindir. Günümüzün en son teknolojisi ile hazırlanan bebek mamaları dahi bu mucizevi besinin yerini tutamamaktadır. Araştırmalar sonucunda, anne sütünün bebeğe olan faydalarına her geçen gün yenileri eklenmektedir. Örneğin anne sütü ile emzirilen bebeklerin özellikle solunum ve sindirim yolu enfeksiyonlarından korundukları ortaya çıkmıştır. Çünkü anne sütündeki antikorlar enfeksiyona karşı doğrudan koruma sağlarlar. Anne sütünün diğer anti-enfeksiyon özellikleri ise normal flora denilen iyi bakteriler için dostça bir ortam sağlarken, zararlı bakteriler, virüsler ya da parazitlerin barınmasına da engel teşkil etmesidir. Ayrıca anne sütünde, bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık sistemini düzenleyen ve iyi çalışmasını sağlayan faktörler de tespit edilmiştir. Anne sütü, bebeğin en kolay sindirebileceği besindir. Çok zengin gıda içeriği olmasına karşın, bebeklerin hassas sistemlerine uygun olarak sindirimi kolaydır. Böylece bebek, besinlerin sindirilmesine daha az enerji kullandığı için, enerjisini diğer vücut faaliyetlerine, büyümeye ve organlarının gelişimine harcamış olur. Erken doğum yapan annelerin sütünde mucizevi bir şekilde, bebeğin ihtiyacına yönelik olarak daha fazla yağ, protein, sodyum, klorür ve demir bulunur. Nitekim kendi annelerinin sütüyle beslenen erken doğan (prematüre) bebeklerde göz işlevlerinin daha iyi geliştiği, zeka testlerinde daha başarılı oldukları gibi pek çok üstünlük tespit edilmiştir. Anne sütü ile ilgili gerçekler bu kadarla da sınırlı değildir. Anne sütünün bebeğe sağladığı katkı ise bebeğin geçirdiği evrelere göre değişmekte ve hangi döneminde hangi besine ihtiyacı varsa sütün içeriği de bu döneme göre farklılık göstermektedir. İdeal sıcaklığı ile her an hazır olan anne sütü, içinde bulunan şeker ve yağ ile beyin gelişiminde de önemli bir rol oynar. Bunun yanı sıra içeriğindeki kalsiyum gibi elementler, bebeğin kemik gelişiminde büyük bir pay sahibidir. Bu mucizevi karışım süt olarak adlandırılmasın... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.