abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders silindirin alanı power point sunumu telsizci düze garni nüfus ve işgücü kambur asker mektubu gebelık hesaplaması çözücü çevre kirliliginin nedenleri ve çozum yolları halkla ilişkilerde sunuş tekniği amfor enerji iletim hattı direkleri pisagor teoremi içgüdü nm3/h vakıflar ahmet kutsi tecer razmol ingilizce ders atatürkün basın alnı çocuk kalbi kıtap özeti kaydetmek eksik etmemek yeşil kimya son anayasamız pinel insan iradesi tapir 1.sınıf soruları salatalık hayvanlarla iletişim kpds özdek develik öbür havada bulunan gazlar 12 eylül 1980 geometrik kavramlar antrasit kandırıcı hicret travmatoloji halkla ilişkilerde sunuş camiler deve olmak vergi denetimi hz ibrahim tokat ilçeleri geometri kim buldu halı onarım aşamaları zikretme çevre sözleri anarşi ve terör gözle görülen hücre şayia boncuk tutkalı ders kesim raporu en kötüsü parçalanma mikron illuminati ingilizce kelimeler ve anlamları monit karagöz dilimiz de güzel sözler hisset atanmak kurbağalarda üreme ihtiyar adam 4 yaş grubu arabalı robert briggs çoklu beceri düzenlenmek pazar yeri çapanoğlu dili tutuk nukut kültür edebiyat faaliyet rapor ar- ge atatürk soy ağacı gıdaların besin içerikleri equus bursa ili tanıtımı misyon vizyon sosyal eylem ve tarih büyük anne bitkilerden aromatik giz trafik haftası koçyiğit köroğlu osmanlı devletinde 17 yüzyıl ıslahatları iç gezegen kiloton fuar çeşitleri ikinci abdulhamid islam amerikan savaşı kitap


ÇOCUK EDEBİATI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 73804 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Çocuk Edebiyatı TİLKİ İLE ASLAN 1. ÖZET Hayvanlar aleminin kralı aslan, zevk ve sefa sürmekte ve işleriyle ilgilenmemektedir.Aslan bir gün yakın dostu olan tilkiyi yanına çağırır.Ülkesinde neler olup bittiğini anlatmasını ister.Tilki de ona sünger yatakta yatmaya başladığından beri bütün hayvanların rahat nefes aldığını söyler.Aslanın baldırları yağ bağlamış, boynu kalınlaşmış, bacakları ve beyni eski fonksiyonunu yerine getiremez olmuştur.Tilki, aslana bu durumdan kurtulmanın seyahate çıkmasıyla mümkün olacağını söyler ve Büyük İskender’i örnek verir.Tilki tahtını güveneceği birine bırakarak yola çıkmasını söyler.Ancak bu kişi tahtı kabullenecek birisi olmalıdır.Nice yol alarak nice ülkelerden geçerek dolaşırlar.Aslan gün geçtikçe canlanır, eski sağlığına kavuşur.Krallık için hazırdır ancak tilkinin tavsiyesiyle en üst makamın yani insanın onayını almak gereklidir.Bahçe içinde bir eve yaklaşırlar.Kendilerini tanıtırlar ve başlarından geçen olayı anlatırlar.Onaylarını almak istediklerini söylerler.İnsan onayını aldıktan sonra tekrar krallığına geri dönerler. 2. KAHRAMANLAR Aslan:Hayvanlar aleminin ve ormanların kralıdır Tilki :Aslanın yaveri niteliğindedir.Kurnaz, aslanın yanına korkmadan gelen tek varlıktır. 3. ANA FİKİR • Devlet yöneticileri, toplumun gerçeklerinden haberdar olmalıdırlar. • İnsan, dünyada aklını kullanan tek varlıktır.Başarısızlık karşısında umutsuzluğa kapılmamalı, çareler üretmelidir. 4. TEMEL DEĞERLER (İnsani, milli) a)İnsani Değerler • Liderlik vasfı olan kişilere saygı durulması, • Toplumsal kurallara uyulması, • Aslan ile tilkinin iyi dost olması, dostluk kavramına işaret eder. b)Milli Değerler • Ülke içinde insanlar birlik ve beraberlik içinde olmalıdırlar. • Toplumsal benlik ve özün korunması vurgulanmıştır. 5. KABULLER • Devlet yöneticileri zevk sefa içinde olmamalı, halkıyla ilgilenmelidir. (-Ah efendim ah bilseniz siz ve aslan tayfanız, buraya, sünger yataklara çekilenden beri nasıl geniş nefesler aldı bütün hayvanlar.) • İnsanın gezip görerek yeteneklerine tekrar kavuşabilir. ( Tilki devam etti: -Seyahate çıkacaksınız, hem de uzak ülkelere yanınızda da ordunuz.) • Önemli olan yanlışlıkların farkına varılmasıdır. • Yönetime vekil olarak bırakılan kişi yönetimi tamamiyle ele geçirebilir. • Yöneticiler, toplumdan kopuk olursa yönetim değişikliğine gerek duyulur. • Aslandan herkesin korkmasıyla güçlü-zayıf ilişkisi belirtilmiştir. KIRMIZI GÖZLÜ KARA YILAN 1. ÖZET Bir varmış, bir yokmuş kara yılan ailesinden bir yılan doğmuş.Ama o diğerlerinden farklı kapkara, kibirli, kırmızı gözlü, korkutmayı marifet bilen bir yılanmış.Zamanla anne ve babası ondan çekinir olmuş. Kara yılan delikanlılık çağında bütün yılanları başına çağırmış ve kendisi ne kadar karaysa o kadar beyaz bir... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.