abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders relative clause radika basit meyve atatürk ölçü inkilabı elektro kaynak çeşitleri iş hayatında enfarktüs yanma nedir haklarımız matematik olasılık en uzun nehirler pres yapmak dokunulmazlık elektronik ödevleri basketbol sahası ölçüleri nerede yaşiyorum christy brown hayatı kronik glomerülonefrit kimyasal tepkimelerde enerji john keane isinma hareketleri sünnet sözleri gücü gücüne akifin 1.sınıf hayat bilgisi alışkı ilk ulus devleti randa ankara savaşı resimleri arazi ölçüleri ibrişim halk hikayesinin özellikleri ulkemizin yeraltı kaynakları talihsiz misyon koruma dağ turizmi elmasım apsent kısa özgeçmiş shooting an elephant bedel tutmak etkin stok yöntemi ilke nedir elektron mikroskopu hava kanalı hesap akla yatkın icra mcdonalds müzikal nedir telefonun zararları hanımın çiftliği özet elektronik devreler haploit periyodik cetvel ve özellikleri tıkanma eski izmir ses madde ile çekin yaptırımları 7. sınıf yıl sonu rehberlik raporu 13.yy hırt atatürk ve vatan sevgisi paund nedir 4 sinif toriçelli deneyi mustarip rulman ölü canlar kitap özeti manav babiller anlatım da tema çiçek sapı doğum günü perdesiz dolaylı vergi ab ülkelerinde halka açılma sepici selülozik barkod banka 6. sınıf fen soruları paçavracı gulyabani romanı hüseyin rahmi gürpınar okçu atmosferin tanımı biyolojik moleküller müsakkafat ist posta kodu yasama dönemi tankerci beyanname türk hukuk sistemi ergenlik dönemi ile ilgili kitap özeti biokimya 59 2004 açık öğretim soruları tez vakit taht gücenmek


PERMÜTASON OLASILIK VE ÖZELLİKLERİNİ ÖRNEKLERLE AÇIKLAARAK AZIMI. SON 5 ILIN FEN LİSESİ SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 759 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. Permütasyonun özellikleri ve örnekler: Tanım : n elemanlı bir A kümesinin birbirinden farklı r, (r n) elemanının herbir sıralanışına A kümesinin r li bir permütasyonu denir. n = r olması durumunda sıralı n lilerin herbirine A kümesinin bir permütasyonu denir. n elemanlı bir A kümesinin r li permütasyonlarının sayısı P(n , r) biçiminde gösterilir. Teorem : P(n,r) = dir. [özel olarak P(n, n) = n! dir.] Örnek: olur. Örnek 2: dır. Örnek 3: A={a, b, c} olduğuna göre, A nın 2 li permütasyonlarının sayısını bulunuz. A nın 2 li permütasyonlarının sayısı 6 dır.Bunlar: (a, b), (a, c), (b, a), (b, c), (c, a), (c, b) dir. Teorem: E örnek uzayında iki olay ve A ve B olsun. A nın E ye göre tümleyeni A olduğuna göre, 1) P(Ø) = 0 2) P ise, P(A)P(B) 3) P(A) =1-P(A) 4) P(AB) = P(A) + P(B) – P(AB) dir. Örnek : Örnek: 5 farklı kitap, 5 kitap konabilen bir kaba kaç değişik biçimde dizlir? 5 5! 5! P(5,5) = = = = 120 dir. 2. Faktöriyel kavramı: n  olmak üzere 1den n ye kadar doğal sayıların çapımına n faktöryel denir ve n! ile gösterilir. n! ise n! = n(n-1)(n-2)...1 dir. 0! = 1 , 1! = 1 dir n faktöryelini sorularda kullanabilmek için değişik yazılımlarınıda bilmek gerekir. Örnek : 5! i değişik biçimlerde yazınız. 5! = 5.4.3.2.1 5! = 5.4.3.2! 5! = 5.4.3! 5! = 5.4! Örnek : (n-1)! i değişik biçimlerde yazınız. (n-1)! = (n-1)(n-2)(n-3)! (n-1)! = (n-1)(n-2)! gibi 3. Genel çarpma kuralı: Bir işlem a yoldan, bununla ilişkili başka bir işlemde b yoldan yapılabiliyorsa bu iki işlem birlikte a.b yoldan yapılabilir. Örnek : A = {1,2,3,4,5,6,7} kümesinin alt elemanlarıyla kaç tane rakamları birbirinden farklı üç basamaklı 350 den büyük sayı yazılabilir? İki tablo çizerek çözelim. 4 6 5 4 6 5 + (4,5,6,7) (3) (5,6,7) 4. Olasılık: Tanım : İhitmal, raslantı ya da kesin olmayan olaylarla uğraşır.Raslantı; sonucu önceden bilinmeyen, gerçekleşmesi şansa bağlı olan olaydır.Örneğin bir parayı havaya attığımızda yazı mı yoksa tura mı geleceğini deney yapmadan bilemeyiz. Örnek : Deney : Bir zarın havaya atılması. Çıkanlar : 1, 2, 3, 4, 5, 6 Örnek Uzay : E={1,2,3,4,5,6} A olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmesi. B olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmemesi. C olayı : Zarın üst yüzüne 3 gelmesi. İmkansız Olay : Zarın üst yüzüne 7 gelmesi. Kesin Olay : Zarın üst yüzüne 7’den küçük bir sayma sayısının gelmesi. Zıt Olaylar : A ve B olayları Ayrık Olaylar : A ve C olayları Bir olayın ihtimali : Evrensel kümeyi “E”, bir olayı “A” ve A olayının ihtimalinide P(A) ile gösterirsek : ile gösterilir.Diğer ihtimal hesap... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.