abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hz. omerin hayati hudut söz birliği mümbit atatürk ve devletçilik nispet eki altay dervişlik rezistans hesabi ateşkes atom döngüsü tahlif tutundurma anket abur cubur kütlenin korunma kanunları şalvar onur üyesi divitin anadoluda türk birliği kurma çalışmaları doğal destan abla ulus bogac han hizmet pazarlama cennet hadisleri esinlemek mukavele arlı ortak yaşadığımız alanlar 2. derece denklem konu ile ilgili soru cevap mesleki gelişim aracı kurumların işleyişi kamalı müzik nedir hz. muhammed ve ailesi anodik aktivasyon motorlar için alternatif yakıtlar düztabanlık potuk stratej kültür teknik müfettişler müfettişi tasarruf mevduatı sigorta fonu iklim değişikliği fransızca kelimeler okted minimalizm deli bal steam machin kurtuluş savaşında türk halkının durumu işinden olmak kromozonlar telgraf örnekleri sinop göç tevşih izmir tarihi eserleri parkçı sararma cukur ayna sıfırlama suç ve ceza romanı f disk nedir vtr 10. sınıf ders konuları matematik human resource management etraf spor basini soğuk presleme çim yapı malzemeleri maskeleme sözsüz iletişim tetik pancur kilimlerimiz haşarı el adamı dış açılar sakarya mutluluğun sonu yok kanatlı hikaye özetleri bilinçli tüketici beden cezası etkileşim asp veritabanı bilişsel yaklaşım nargile doygunluk mustafa kemalin hayatı pejmürde birey ve toplum eril zahir fen lisesi azerbaycan tarihi demir yolu ulaşımı ticaret hukuku atatürk ve bilge kağan


PERMÜTASON OLASILIK VE ÖZELLİKLERİNİ ÖRNEKLERLE AÇIKLAARAK AZIMI. SON 5 ILIN FEN LİSESİ SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 759 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. Permütasyonun özellikleri ve örnekler: Tanım : n elemanlı bir A kümesinin birbirinden farklı r, (r n) elemanının herbir sıralanışına A kümesinin r li bir permütasyonu denir. n = r olması durumunda sıralı n lilerin herbirine A kümesinin bir permütasyonu denir. n elemanlı bir A kümesinin r li permütasyonlarının sayısı P(n , r) biçiminde gösterilir. Teorem : P(n,r) = dir. [özel olarak P(n, n) = n! dir.] Örnek: olur. Örnek 2: dır. Örnek 3: A={a, b, c} olduğuna göre, A nın 2 li permütasyonlarının sayısını bulunuz. A nın 2 li permütasyonlarının sayısı 6 dır.Bunlar: (a, b), (a, c), (b, a), (b, c), (c, a), (c, b) dir. Teorem: E örnek uzayında iki olay ve A ve B olsun. A nın E ye göre tümleyeni A olduğuna göre, 1) P(Ø) = 0 2) P ise, P(A)P(B) 3) P(A) =1-P(A) 4) P(AB) = P(A) + P(B) – P(AB) dir. Örnek : Örnek: 5 farklı kitap, 5 kitap konabilen bir kaba kaç değişik biçimde dizlir? 5 5! 5! P(5,5) = = = = 120 dir. 2. Faktöriyel kavramı: n  olmak üzere 1den n ye kadar doğal sayıların çapımına n faktöryel denir ve n! ile gösterilir. n! ise n! = n(n-1)(n-2)...1 dir. 0! = 1 , 1! = 1 dir n faktöryelini sorularda kullanabilmek için değişik yazılımlarınıda bilmek gerekir. Örnek : 5! i değişik biçimlerde yazınız. 5! = 5.4.3.2.1 5! = 5.4.3.2! 5! = 5.4.3! 5! = 5.4! Örnek : (n-1)! i değişik biçimlerde yazınız. (n-1)! = (n-1)(n-2)(n-3)! (n-1)! = (n-1)(n-2)! gibi 3. Genel çarpma kuralı: Bir işlem a yoldan, bununla ilişkili başka bir işlemde b yoldan yapılabiliyorsa bu iki işlem birlikte a.b yoldan yapılabilir. Örnek : A = {1,2,3,4,5,6,7} kümesinin alt elemanlarıyla kaç tane rakamları birbirinden farklı üç basamaklı 350 den büyük sayı yazılabilir? İki tablo çizerek çözelim. 4 6 5 4 6 5 + (4,5,6,7) (3) (5,6,7) 4. Olasılık: Tanım : İhitmal, raslantı ya da kesin olmayan olaylarla uğraşır.Raslantı; sonucu önceden bilinmeyen, gerçekleşmesi şansa bağlı olan olaydır.Örneğin bir parayı havaya attığımızda yazı mı yoksa tura mı geleceğini deney yapmadan bilemeyiz. Örnek : Deney : Bir zarın havaya atılması. Çıkanlar : 1, 2, 3, 4, 5, 6 Örnek Uzay : E={1,2,3,4,5,6} A olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmesi. B olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmemesi. C olayı : Zarın üst yüzüne 3 gelmesi. İmkansız Olay : Zarın üst yüzüne 7 gelmesi. Kesin Olay : Zarın üst yüzüne 7’den küçük bir sayma sayısının gelmesi. Zıt Olaylar : A ve B olayları Ayrık Olaylar : A ve C olayları Bir olayın ihtimali : Evrensel kümeyi “E”, bir olayı “A” ve A olayının ihtimalinide P(A) ile gösterirsek : ile gösterilir.Diğer ihtimal hesap... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.