abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders laser bütçe planlam interaktif iş toplantıları kiralama la fenice sten deniz haritaları 2. derece denklem nemli ortamda ekmek di-gliserit şem hazırlanma inilti ince memed 3 kampanya nedir liberal demokrat partı bayrağı besin sanayi zilli maşa virüsün biçimi yardımlaşma ile tekerlemeler richard feynman sıvaşma akılcı ipek matı sanat akımı kamalı yarış atı çimek sazendelik tamamlanış amper yasası tarihsicilik görevde yükselme japon yapıştırıcı tanzimat ve serveti fünun staj defteri hazırlama sanayileşme kat hizmetleri ön büro ilişkisi ihracat pazarlaması pisin istanbul ingilizce yarım elma, gönül alma ac devrelerde bilgi kültürünün oluşturulması peygamber efendimizin ahlakı ki kare testi insan nedir iktisat sanat nedir anlatım bozuklukları test hanımeli halk hikayeleri özellikleri kuvas ingilizce cv mikroskop çınarlık teknik tekstil family ağız ve diş sağlığı vizyon volkanik daglar turizm pazarlamasının çevre elemanları 360 derece geri bildirim hayvan iskeleti yahoo başı çekmek kalite çalışmaları newton kimdir üslü sayılar farmokoloji endemik ve relikt bitki çevre ve sürdürülebilir kalkınma parasızlık hareket enerjisi söz yazarı azonal toprak mühimseme rapor nasıl yazılır saç örgüsü abd tarihi ekol erken çocuk eğitimi orsa toka etmek kurumsal bankacılık husye on altılık ölçü kanunu öğle hasta halk ozanları trafik kaza resimleri dik üçgenlerin eşliği kamuda takım yönetimi atatürk dönemi eğitimde bilgisayar uygulamaları istatistik ve grafik kişisel gelişim dökümanları otuz beş yaş şiiri içler dışlar çarpımı


PERMÜTASON OLASILIK VE ÖZELLİKLERİNİ ÖRNEKLERLE AÇIKLAARAK AZIMI. SON 5 ILIN FEN LİSESİ SORULARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 759 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. Permütasyonun özellikleri ve örnekler: Tanım : n elemanlı bir A kümesinin birbirinden farklı r, (r n) elemanının herbir sıralanışına A kümesinin r li bir permütasyonu denir. n = r olması durumunda sıralı n lilerin herbirine A kümesinin bir permütasyonu denir. n elemanlı bir A kümesinin r li permütasyonlarının sayısı P(n , r) biçiminde gösterilir. Teorem : P(n,r) = dir. [özel olarak P(n, n) = n! dir.] Örnek: olur. Örnek 2: dır. Örnek 3: A={a, b, c} olduğuna göre, A nın 2 li permütasyonlarının sayısını bulunuz. A nın 2 li permütasyonlarının sayısı 6 dır.Bunlar: (a, b), (a, c), (b, a), (b, c), (c, a), (c, b) dir. Teorem: E örnek uzayında iki olay ve A ve B olsun. A nın E ye göre tümleyeni A olduğuna göre, 1) P(Ø) = 0 2) P ise, P(A)P(B) 3) P(A) =1-P(A) 4) P(AB) = P(A) + P(B) – P(AB) dir. Örnek : Örnek: 5 farklı kitap, 5 kitap konabilen bir kaba kaç değişik biçimde dizlir? 5 5! 5! P(5,5) = = = = 120 dir. 2. Faktöriyel kavramı: n  olmak üzere 1den n ye kadar doğal sayıların çapımına n faktöryel denir ve n! ile gösterilir. n! ise n! = n(n-1)(n-2)...1 dir. 0! = 1 , 1! = 1 dir n faktöryelini sorularda kullanabilmek için değişik yazılımlarınıda bilmek gerekir. Örnek : 5! i değişik biçimlerde yazınız. 5! = 5.4.3.2.1 5! = 5.4.3.2! 5! = 5.4.3! 5! = 5.4! Örnek : (n-1)! i değişik biçimlerde yazınız. (n-1)! = (n-1)(n-2)(n-3)! (n-1)! = (n-1)(n-2)! gibi 3. Genel çarpma kuralı: Bir işlem a yoldan, bununla ilişkili başka bir işlemde b yoldan yapılabiliyorsa bu iki işlem birlikte a.b yoldan yapılabilir. Örnek : A = {1,2,3,4,5,6,7} kümesinin alt elemanlarıyla kaç tane rakamları birbirinden farklı üç basamaklı 350 den büyük sayı yazılabilir? İki tablo çizerek çözelim. 4 6 5 4 6 5 + (4,5,6,7) (3) (5,6,7) 4. Olasılık: Tanım : İhitmal, raslantı ya da kesin olmayan olaylarla uğraşır.Raslantı; sonucu önceden bilinmeyen, gerçekleşmesi şansa bağlı olan olaydır.Örneğin bir parayı havaya attığımızda yazı mı yoksa tura mı geleceğini deney yapmadan bilemeyiz. Örnek : Deney : Bir zarın havaya atılması. Çıkanlar : 1, 2, 3, 4, 5, 6 Örnek Uzay : E={1,2,3,4,5,6} A olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmesi. B olayı : Zarın üst yüzüne 5 gelmemesi. C olayı : Zarın üst yüzüne 3 gelmesi. İmkansız Olay : Zarın üst yüzüne 7 gelmesi. Kesin Olay : Zarın üst yüzüne 7’den küçük bir sayma sayısının gelmesi. Zıt Olaylar : A ve B olayları Ayrık Olaylar : A ve C olayları Bir olayın ihtimali : Evrensel kümeyi “E”, bir olayı “A” ve A olayının ihtimalinide P(A) ile gösterirsek : ile gösterilir.Diğer ihtimal hesap... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.