abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders Sırp 6. sınıf sınav sonuçları mış gibi yaşamlar hallaç gıdalarda yeni uygulamalar görgücülük ilmik sanlı asker iletişim hazırlık sınıfı duraklama dönemi barkod sistemi feda etmek oks ikinci tercihleri kimyasal olaylar ve yararları 1.sinif matematik konu analizi süzüm süzüm marka sadakati içerik minerallerin oluşumu matematikte para dikili bindirmek makineleri bakım onarım nişanlanma rabbim açı ve kenar koç holding anevrizma efes pilsen dinin değerleri 1. dünya savaşının genel sonuçları own business eski saatler haber alma v-ray salamura ac sürücü liderlik astsubayl vak vak el kitabı ferro döküm stratejik derinlik ebe gelir eşitsizliği abes bulmak dokuma nedir büst sarıkamış şehitleri ssk koç burunlu aylık siğorta pirim bildirgesi staj vinç tarumar atatürkün sanata verdiği önem anı yazarları 8. sınıf matematik geometri binbaşılık vatan ile ilgili yazı kömür stoklama management and organization parazitli farabi yönetim denim yüzeyler açılar ve kullanım alanları aygıtlar ayrımlaşma hay iş fanatizm pirzola yeni orta asya dili bozuk ilköğretim proğramlarının incelenmesi 6. sınıf ingilizce test kahraman kuçu elazığ tarih yapay mıknatıslar bilgi çağının başlama tarihi nesep avlama demokrasinin nitelikleri dilin anatomisi kreasyon Rum ateşi saz rengi doğru ve alternatif akım ölçmelerinde kullanılan ölçü aletleri melezleme meydanda gökyüzü nedensellik in cin competitive advantage safderun acılaşma altının öz kütlesi akyazı 8. sınıf konu anlatımı trigonometri cetveli


ÇOCUK GELİŞİMİ VE GELİŞİM BASAMAKLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 76895 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇOCUK GELİŞİMİ VE GELİŞİM BASAMAKLARI MOTOR GELİŞİM VE ÖZELLİKLERİ İlk üç ay içinde Gözleri ile hareket eden şekilleri takip edebilir ,kucağa alındığında kafasını dik tutabilir , yüz üstü yatarken kafasını bir miktar yukarı kaldırabilir ve yanlara çevirmeye çalışır, kollarını hareket ettirebilir,ellerini yumruk haline getirebilir. Üç altı ay arasında Nesne ve oyuncakları yakalamaya çalışır onlara uzanmaya çalışır , eline aldığı nesneleri ağzına götürmeye çalışır, hoşuna giden nesnelere uzanmaya çalışır. Kafasını yüz üstü yatarken tam dik kaldırabilir. Kafasını tutabilir. Altı oniki ay arası Oturabilir , emekleyebilir , tutunarak ayağa kalkabilir , 12. ayın sonuna doğru ayakta çok kısa süreli durabilir ,ayakta tutulduğunda ayaklarını hareket ettirir, ufak eşyaları ve oyuncakları iterek yuvarlayabilir , elleri arasında oyuncak geçişi yapabilir, sırt üstü yatarken düz dönebilir, işaret parmağı ile nesneleri gösterebilir. Oniki onsekiz ay arası Yürür , elinden tutulduğunda merdiven tırmanır ,ayakta iken çömelebilir,ayağı ile topa vurabilir,yere doğru eğilir , destekle zıplayabilir, kaşığı rahatlıkla tutabilir. Onsekiz yimidört ay arası Kapıyı açabilir , kendi başına merdivenden inip çıkabilir , bir elini daha çok kullanmaya başlar , oyuncakları ile oynarken el becerilerini rahatlıkla kullanabilir (2-3 küpten kule yapabilir ). İki üç yaş arası Düşmeden koşabilir , bazı çizgileri taklit eder , merdivenden rahatlıkla kendi başına inip çıkabilir , oyuncakları ile oynarken el becerilerini rahatlıkla kullanabilir ,düğmesini açabilir,üç tekerlekli bisikleti sürebilir ,tek ayak üstünde kısa bir süre durabilir , bir bardak suyu taşıyabilir ,yürürken engelleri adım atarak rahatlıkla geçer , rahatlıkla çömelip kalkabilir , geri geri yürüyebilir , Üç dört yaş arası Tek ayağı üzerinde uzun süre durabilir , ayakkabısını giyer , kendini doyurabilir , düz çizgi çizebilir , tek başına dolaşmaya çalışır , çift ayakla 40 cm sıçrayabilir , öne takla atabilir , yardımsız kaydıraktan kayabilir , çömelip kalkma hareketini rahatlıkla yapabilir , oyuncakları ile oynarken el becerilerini rahatlıkla kullanabilir , 40-50 cm den aşağı atlayabilir , tek ayakla sıçrayabilir , dans etme müzik ile beraber tempo tutma , zıplayan topu eli ile tutma , kağıttaki şekilleri boyar , 3-4 renk eşleştirebilir , aynı kartları eşleştirebilir , bazı harfleri eşleştirebilir , artı eksi yapabilir , Dört altı yaş arası Makasla kağıtları kesebilir , bakarak 1 den 8-9 a kadar sayı yazabilir , öğretilirse adını yazabilir ,sek sek oynayabilir , üçgen ve kare yi kopyalar , kendi giyinir kendi soyunur , ayakkabısını bağlar , yüzünü yıkar , dişini fırçalar , altı yaşında iki tekerlekli bisiklete binebilir , el becerileri gözle görülür bir şekilde gelişir, DİL GELİŞİMİ VE ÖZELLİKLERİ İlk üç ay içinde Sese karşı tepki verir , agulama şeklinde sesler çıkarabilir , tanı... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.