abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders perçinleme dünyamızın yapısı atatürkün sanata verdiği önem deniz atatürk nutuk özeti ya basınç olmasaydı akhisar ataklık türkiyenin gelenek ve görenekleri elektronik kart ark kaynak çeşitleri müslüman piyes türkçe nasıl bu hale geldi ab tarım politikası kitap selahaddin eyyubi içini açmak oks sınav sonucu öğrenme akşamleyin elektronik haberleşme staj raporu gözer nükleer silahlar kadir has milli kültür başkaca zarflar belirteçler oranlı çıt yok yogurt yapımı keban barajı 6183 zemberekçi ozan faydasız besinler japonyada deprem açısal yol içerikli meşaleci boş konuşmamak gemi montajı tasdikname göl deniz okyanus kültür ve dil özeti kara yosunu hesabı yok su ve ısı istiklal marşı anlamı able to kaldırım yuvalama 0662 sesin bir saniyede çokken biyoloji test soruları iktisat teorisi grammar rulmanlı yataklar savunuş hesaplatmak mevsımler ve aylar bluetooth nakliyeci şap hastalığı geda delphi 7 katmak kara bitkileri icra sınavı esrarlı ada soğutucular şehitler haftası otlakçılık balığın önemi oslo hangi batı örtücü boya çeşitleri arıtmak gazlarla ilgili sorular yönetim yapıları bursada zaman şiiri kimya soru bankası edebiyat ağzı ppt seronegatif artrit tako baca yönetmeliği öss çözümleri mevlananın ahlak felsefesi fenike uygarlığı çabalamak evrende yolculuk 3 cumhuriyet yonetimi nedir çatı çeşitleri eğitim ve okul yönetimi midemiz basel iş enerji bilinmedik elebaşı ac teori


LEPİSTES


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 77702 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

LEPİSTES 1866’da rahip J.L.Guppy, Trinidad’tan Londra’daki British Museum’a bazı küçük balıklar gönderilmişti. Bu balıklar göndericisinin anısına Giradinud Guppyi bilimsel adı verildi. Ama 1859’da bir Alman bilim adamının aynı türe Lebistes reticulatus dediği ortaya çıktı ve bilimsel adlandırmada öncelik kuralı uyarınca bu ad geçerli sayıldı. 1900’lerin başında akvaryumların en gözde balıkları arasına giren Lebistes reticulatus, birçok ülkede “guppy” adıyla tanınmış, Türkiye gibi birçok ülkede ise daha çok “lepistes” adıyla günlük kullanıma girmiştir. Lepistes ilginç davranışları, güzel görünüşü, bakım kolaylığı ve ucuz olması nedeniyle akvaryum meraklılarının en çok beslediği balıklardan biridir. Resimlerdeki gibi erkeklerin uzunluğu 3cm, gövdesi ve yüzgeçleri gösterişli renklerle bezeli, kuyruğu genellikle çok gelişmiş ve yelpaze biçimindedir. Resimlerde görüldüğü gibi de dişiler daha iri yapılı ve soluk renklidir. Uzunlukları 5 cm aşabilir. Lepistesler küçük bir akvaryumda üreyebildikleri gibi kendi aralarında ve öbür balıklarla uyumlu bir yaşam sürdürürler. Dişiler yumurtlayarak değil canlı doğurarak ürer kolay yavrulatabileceğiniz bir türdür bir seferde 20-40 yavru doğurabilir. Yavru lepisteslerin renkleri çok soluk olduğundan kamufle şansları yüksektir ve sık bitkili akvaryumlarda hayatta kalma şansları yüksektir. Yavrular doğar doğmaz yüzmeye ve beslenmeye başlar. Su sıcaklığının ortalama 25oC-27oC dolayında tutulması, erişkinlerin bol besinle doyurulması aç bırakılmaması hamilelik süresinde ani ısı yükseltmesi üretimde başarıyı yükselten önemli etkenlerdendir. Damızlık dişilerin konduğu ve ancak yavruların geçebileceği özel bir bölmesi bulunan “yavruluklar”, üretim için kullanılsa bile balıkları tedirgin ettiği, gelişme dengelerini bozduğu için doğal yöntemler kadar iyi sonuç vermemektedir. Doğduklarında bütün yavrular birbirine benzerken yaklaşık altı hafta sonra erkekler ve dişiler arasında belirgin özellikler ortaya çıkar. Örneğin erkeğin anüs yüzgeci sivrilerek uzar ve sonunda dişinin içindeki yumurtaları dölleyen bir üreme organına dönüşür. Erkek lepistesler çok hareketlidir ve sürekli dişinin peşinde dolaşır. Dişiler bu ilgiye karşılık vermedikleri gibi bazen kaçarak bazen saldırarak, erkekleri yanına yaklaştırmak istemez. Dişiler döllendikten yaklaşık dört hafta sonra doğurmaya başlar. İlk doğanlardan birkaçı sonradan en çok gelişen yavrular olur. Dişi dört hafta boyunca aralıklarla doğurmayı sürdürür. Son doğurma evresinde öncekilerden daha çok yavru çıkar. Ama bunlar iyi bir gelişim gösteremezler. Üç yaşını aşan lepistes sayısı çok azdır. Lepistesler böceklerin suya bırakıldığı yumurtaları ve bu yumurtalardan çıkan larvaları yediğinden sivrisinekleri aşırı çoğalmasını engellemek ü yediğinden sivrisinekleri aşırı çoğalmasını engellemek üzere anayurdu Orta Amerika’ dan birçok başka bölgeye götürülmüştür. BA... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.