abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gazi paşa ışın osman bey ingilizce kitap özeti empatı lise fizik 1 asenkron atatürkün çocuklara verdiği önem assure modeli yoğunluk hesaplama ırgatlık son kahramanlar 2004 lgs sonuçları kutluk devleti nitrojen doğru akım makineleri sporculuk pinomatik kan bağışının alış-satış hesaplama ezberlenme külçe cam ürünlerde depolama teknikleri deniz ürünleri cctv sistemleri açık tribün enlem ve özellikleri maastrıcht krıterlerı antenli matematik ve felsefe ilişkisi 24 kasım ile ilgili yazılar ödenmek diyapozon kertenkele esenlik gelişim ve öğrenme dersi deneme soruları işletme nedir anfo tahıl komres etnograf av yasağı serinlik akdeniz ikliminin bitkileri hücrenin temel kısmı ne gezer tevkil rotil alacalı hz.ibrahim fatih sultan yer atları ozon kullanım yöntemleri kutsal kitap zebur Bektaşî babası tam derce seyfi baba iletgen evrak ve evrak yönetimi sıralaç sofistike panel oluşturma işletme, kurum içi halkla ilişkiler avrupada türk topluluklarının yaşadığı diğer yerler erselik par par otopark standartları 55 soruda bilgisayar bağımlı öss türkçe hizmet yerinden yönetim kuruluşları okul ve toplum diziliş 4.sınıf sorular çanakkale boğazı serüven sülfatlanma pat küt 1974 petrol krizi enjeksiyon döküm ovulma esnaf ağzı boş konuşmamak başbakanın gorevlerı emeviler gaz beton üretimi +hava ve suyun elektrik iletkenliği enir fevzi kaya aluminyum tozu veri tabanı projesi amenajman psiko ve sosyal gelişim unesco 2003 server savurganlık enflasyon ölçme yöntemleri üç turunçlar


MAĞAZALARDA BİLGİ İŞLEM


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 78670 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

MAĞAZA İŞLEYİŞİ: Mağaza çalışma programı: Mağaza çalışma programı haftalık yapılır. Mağaza müdürü personelin çalışma programını,saatlerini ve izin günlerini belirler. Müşterinin yoğun olduğu zamanda fazla personel bulundurmalıdır. Mağaza vardiye programı: 1.vardiya:9:30 /14:00 2. vardiya:12:00/22:00 Mağaza açılışı: Çarşı saat 10:00 da hizmete girer. Personel 9:30 ‘da mağazaya gelir. Mağazada çalınan müzik: Yabancı kaynaklı müzik çalınmaktadır. Reyon düzeni: Müşteri yoğunluğu az olduğunda 9:45 –11:30 arasında yapılmalıdır. Satış düzeni: Mağazalar günün 12 saati hizmet vermektedir. Bu nedenle satış kadroları 12 saat boyunca satışa hazır bulunmalıdır. Kasa düzeni: Mağaza açılmadan 5 dakika önce kasa hazır bulunmalıdır. Vardiya değişimi sırasında kasa işleminin devam etmesi için görev süresi biten kasiyerin ,şifresinden çıkması, devralanın kendi şifresini girmesi gerekir. Müşteri hizmetleri düzeni: Tüm çalışanlar mağazının fiziksel yerleşimini bilmek zorundadır. Müşterilerin soracakları tüm sorulara hazırlıklı olmalıdır. Muhasebe düzeni: Ana kasa yetkilisi bankaya yatacak parayı merkeze gönderilecek raporları hazırlayıp göndermelidir. Akşam kapanışta kasalardan gelen evrakların sisteme girişi yapılır. Kapanış: Çarşı mağazaları saat 22:00’ de kapanır. İdari işler yönetimi:Güvenlik, teknik ve temizlik hizmetlerini kapsamaktadır. Mağaznın görünümünü sürekli olarak en üst düzeyde tutulması esastır. Mağaza içi görsel sunum: Görsel sunum her sezon başında mağazanın görünümündeki değişim için yapılan vitrin ve mağaza içi düzenlemelerdir. Kullanılacak malzemeler merkez görsel sunum birimi tarafından tespit edilir ve mağazalara sevk edilir. ÜRÜN VE MALZEME SİPARİŞİ: Ürün siparişi(RPT): Sipariş Mağaza Kategori Yöneticisi(MKY ) tarafından karar ,yöntem ve kriterleri kullanılarak hazırlanır. Ürün sipariş karar yöntemleri ve kriterleri: Sipariş talebinden önce reyon ve depo incelenip gereksiz sipariş yapılmamalıdır. MKY hazırladığı siparişlerini merkeze iletmeden önce mağaza müdürünü bilgilendirir. Satış yardımcı araçlarının siparişi: Bayi askı ,poşet, ambalaj malzemeleri,personel kokartları görsel sunum için gerekli malzemeleri daha önce merkezce belirlenen numune üzerinden üretim yaptırabilir. ÜRÜN KABUL: Ürün depoya sevk irsaliyesi ile gelir. Gelecek ürün SAP sisteminde görülebilir. Gelen ürün ile ilgili belgeler evrak kayıt defterine kayıt edilir. Ürünler ÇARŞI bantlı kullanılmamış koliler ile gönderilir. Bayiye geldikten sonra gelen ürünün sayımı sonunda fark varsa ÇARŞI dağıtım merkezi depo müşteri temsilciliğine bu fark e-mail ile bildirilir. İki gün içerisinde bu sorun giderilmelidir. ÜRÜN TRANSFERİ: Ürün satış hızının düşük veya fazla olması ürün stok fazlasının veya miktarının yetersiz olması mağazalar arası satış stok dengesini sağlamak için ürün transferi gerçekleştirilmelidir. Ürün satış ve stoklarının... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.