abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürk bizler için neler yaptı eğinti fahim bey ve biz enek tesis yerleşimi iplik testi uster yakı üçüncü selim sirken uysal ist.posta.kodu proje hazırlama ana dilimiz türkçe at meydanı istatistik galvano murabaha güven yazısı yasa dışı autocad alan hastane sektöründe halkla ilişkiler çanakkale savaşı ıle ılgılı resımler avan proje nefis yağ tayini plebisit bucak ilçesi gözlükçülük abaşo somya deming çevrimi su tasarrufu yolları ateş almak apqc demir kuş sohbet ustası ewma önemli şirketlerin birleşmesi işlev yitimi sağlık kuruluşlarında muhasebe kalkınma planı hipnoz edebiyat üzerine nida dil anlatım ve özellikleri ölçme bilgisi vatandaşlık askeri güç emretmek genel kadın öldürülme girdap intizam helvacı ağızdan ağıza iletişim çicekler gece ne yapar öbek öbek çalıkuşu kitap özeti lüks tarife 23 nisan anlam ve önemi dijital uydular malikilik mezhebi insan sağlığında suyun önemi hukuk devletinin ilkeleri ingilizce voleybol kuralları pastahane sıcak su ve soğuk su torbaları tekerlek atomla ilgili sorular asitlerin özellikleri pirinç tam sayilar ağızlar kıyafet aşurelik arıza yapmak kompozisyon kuralları oran dışı emretme morartı eskiden kullanılan sayılar ağız kokusu ekosistemlerin bozulma nedenleri taşın işlenmesi sindirime yardımcı olan organlar tutkunluk staj beklentileri yumurtlayan hayvanlar kayıt için gerekli evraklar radıo kimyasal reaksiyonlar ve hesaplamalar demiryolu çocukları edith nesbit bilişim stajı amerika jeolojisi hayvan hastalıkları ve tedavide kullanılan ilaçlar de morgan kuralları diş eti bahriyeli şişe çorba etmek


SLOGAN ÜRETME YÖNTEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 78813 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SLOGAN ÜRETME YÖNTEMİ Öğrencilerden, işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar üretmeleri istenir. Örneğin; sağlıklı beslenme konusu işlenirken, sağlıklı beslenme konularını yansıtan, insan vücudunun yapısı işlenirken bedeniyle ilgili sloganlar istenebilir. ( Açıkgöz, 2002, 86 ) Yararlılıkları • Öğrencilerin etkin olduğu bir yöntemdir. • Kalıcı öğrenmeyi sağlar. • İşlenişi eğlencelidir. • Dersi bayağılıktan kurtarır. • Konuyu özetler. • Öğrenilenleri hayata geçirmeyi kolaylaştırır. Sınırlılıkları • Yanlış sloganlar, öğrencilerin aklında yanlış bilgi kalmasını sağlar. • Sloganlar, atasözü veya özdeyiş olmamalı, öğrenciler, sloganları kendileri üretmelidirler. • Bazı durumlarda hazırlanması uzun sürebilir. Uygulanışı Konu işlendikten sonra öğrencilerden işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar bulmaları istenir. Örneğin; 3. sınıf ünitesi olan sağlıklı büyüyelim ünitesi işlendikten sonra öğrenciler, sağlığın hayatımızdaki önemini, sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini vurgulayan sloganlar bulurlar. Bunların içinden güzel olanları seçilip sınıfa asılabilir. Bu yöntem, değerlendirme bölümünde beyin fırtınası tekniğiyle uygulanabilir. Öğrenciler, işlenen konu ile ilgili buldukları sloganları hemen söylerler, sloganlar tahtaya yazılır ve güzel olanlar seçilir. Bunu dışında, değerlendirme bölümünde öğrencilere ödev olarak verilebilir. Buldukları sloganları kartonlara yazarak okula getirirler. Getirilen bu kartonlardan güzel olanları sınıfa asılabilir. Slogan üretme yöntemini kullandığımız ünitelerde, farklı öğrencilerin sloganlarını asmaya dikkat etmeliyiz, böylece her öğrencinin sloganı sınıfa asılmış olur. Amaç Bu yöntem kullanılırken amaç; • Değerlendirme bölümünde öğrencilerin konuyu, konunun önemli noktalarını ne kadar kavradıklarını anlayabilmek, • Öğrencilerin düşünmelerini sağlamaktır. Slogan Üretme Yöntemi Örneği Sınıf : 3 Ünite : Sağlıklı Büyüyelim Örnek Sloganlar : Mutluğun ilk şartı sağlıktır. Temizlik sağlığın yarısıdır. Sağlık varlıktan üstündür. Konu işlendikten sonra öğrencilerden işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar bulmaları istenir. Örneğin; 3. sınıf ünitesi olan sağlıklı büyüyelim ünitesi işlendikten sonra öğrenciler, sağlığın hayatımızdaki önemini, sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini vurgulayan sloganlar bulurlar. Bunların içinden güzel olanları seçilip sınıfa asılabilir. Bu yöntem, değerlendirme bölümünde beyin fırtınası tekniğiyle uygulanabilir. Öğrenciler, işlenen konu ile ilgili buldukları sloganları hemen söylerler, sloganlar tahtaya yazılır ve güzel olanlar seçilir. Bunu dışında, değerlendirme bölümünde öğrencilere ödev olarak verilebilir. Buldukları sloganları kartonlara yazarak okula getirirler. Getirilen bu kartonlardan güzel olanları sınıfa asılabilir. Slogan üretme yöntemini kullandığımız ünitelerde, farklı öğrencilerin sloganlarını asmaya dik... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.