abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders elektronik bilgisayar staj ayetler bodrum turizm çalışma belgesi sefiller makale hayvan sevgisi santrfor diş yapıları gözü önünde tanış atatürk ve çevre sülfamit su ve özellikleri antik kımıldamak atatürk ingilizce ölçüler performans değerlendirme örneği matematiğin tarihçesi hipogonadizm yutulma sanem atkılı tasarruf atasözleri priene elektrik projeleri mülakat teknikleri sağlığınıza parametrik denklemler savaş ve barış tolstoy havaya akıllı ev kemal tahir roman konvertörler ingilterenin tarihi difteri toplama genel ölçek kabadayı eğitim kompleksi eleştirel teori atp molekülü hakkında 3. derece denklemler coğrafi bölgeler ile ilgili test soruları çokluk eki su bilimi sonuçlama neden venn şeması denir çiğ etin zararları kaliborit kat hizmetleri ön büro ilişkisi sorgulanma acı hıyar ihracatın faydaları sponsor ziraat mühendisi 19 mayıs yazısı bakteriyosinler ak basmak harry carns hayatı japonya matematik konum ataturk ve vatan sevgısı şiiri çatı imalatı 1877-78 rus harbi kar dağıtım zamirler test demokrasi motif ve motif çeşitleri açımlanma kabarma lal masallar derin çekilebilirlik donanım kartları biokütle bakteri hastalıkları olimpiyat tarihi asit yağmuru bitim işlemleri din bireyi esas alır yapılaşma ilkyardım türkiyede yerleşim yerleri 10 sınıf modüller metallerde ısı iletimi karye yönetim süreci yağ açı çeşitleri dikdörtgen seyretme 1981 öss soruları tembel 20 gün staj doğruca metin çevirisi teşci dış şahadet çıkarım russell


SLOGAN ÜRETME YÖNTEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 78813 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SLOGAN ÜRETME YÖNTEMİ Öğrencilerden, işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar üretmeleri istenir. Örneğin; sağlıklı beslenme konusu işlenirken, sağlıklı beslenme konularını yansıtan, insan vücudunun yapısı işlenirken bedeniyle ilgili sloganlar istenebilir. ( Açıkgöz, 2002, 86 ) Yararlılıkları • Öğrencilerin etkin olduğu bir yöntemdir. • Kalıcı öğrenmeyi sağlar. • İşlenişi eğlencelidir. • Dersi bayağılıktan kurtarır. • Konuyu özetler. • Öğrenilenleri hayata geçirmeyi kolaylaştırır. Sınırlılıkları • Yanlış sloganlar, öğrencilerin aklında yanlış bilgi kalmasını sağlar. • Sloganlar, atasözü veya özdeyiş olmamalı, öğrenciler, sloganları kendileri üretmelidirler. • Bazı durumlarda hazırlanması uzun sürebilir. Uygulanışı Konu işlendikten sonra öğrencilerden işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar bulmaları istenir. Örneğin; 3. sınıf ünitesi olan sağlıklı büyüyelim ünitesi işlendikten sonra öğrenciler, sağlığın hayatımızdaki önemini, sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini vurgulayan sloganlar bulurlar. Bunların içinden güzel olanları seçilip sınıfa asılabilir. Bu yöntem, değerlendirme bölümünde beyin fırtınası tekniğiyle uygulanabilir. Öğrenciler, işlenen konu ile ilgili buldukları sloganları hemen söylerler, sloganlar tahtaya yazılır ve güzel olanlar seçilir. Bunu dışında, değerlendirme bölümünde öğrencilere ödev olarak verilebilir. Buldukları sloganları kartonlara yazarak okula getirirler. Getirilen bu kartonlardan güzel olanları sınıfa asılabilir. Slogan üretme yöntemini kullandığımız ünitelerde, farklı öğrencilerin sloganlarını asmaya dikkat etmeliyiz, böylece her öğrencinin sloganı sınıfa asılmış olur. Amaç Bu yöntem kullanılırken amaç; • Değerlendirme bölümünde öğrencilerin konuyu, konunun önemli noktalarını ne kadar kavradıklarını anlayabilmek, • Öğrencilerin düşünmelerini sağlamaktır. Slogan Üretme Yöntemi Örneği Sınıf : 3 Ünite : Sağlıklı Büyüyelim Örnek Sloganlar : Mutluğun ilk şartı sağlıktır. Temizlik sağlığın yarısıdır. Sağlık varlıktan üstündür. Konu işlendikten sonra öğrencilerden işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar bulmaları istenir. Örneğin; 3. sınıf ünitesi olan sağlıklı büyüyelim ünitesi işlendikten sonra öğrenciler, sağlığın hayatımızdaki önemini, sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini vurgulayan sloganlar bulurlar. Bunların içinden güzel olanları seçilip sınıfa asılabilir. Bu yöntem, değerlendirme bölümünde beyin fırtınası tekniğiyle uygulanabilir. Öğrenciler, işlenen konu ile ilgili buldukları sloganları hemen söylerler, sloganlar tahtaya yazılır ve güzel olanlar seçilir. Bunu dışında, değerlendirme bölümünde öğrencilere ödev olarak verilebilir. Buldukları sloganları kartonlara yazarak okula getirirler. Getirilen bu kartonlardan güzel olanları sınıfa asılabilir. Slogan üretme yöntemini kullandığımız ünitelerde, farklı öğrencilerin sloganlarını asmaya dik... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.