abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders fuzuli şiiri türk kimliği fizik deneyleri higroskopik 2.dünya savası zahir hamaliye zeka oyunları minder müteaddit farklısın pseudoplastik 1915 meyvelerdeki vitaminler reyhan anayasanın önemi kayseri ili fünun sanayi faaliyetlerinin incelenmesi dizel calsiyum kaynak cesitleri işletme bölümü oks sonuçları teşrihhane hazırlık ankara şavaşı klima ve iklimlendirme baharat yolu sokman ötmek atatürk dönemine ait kıyafetler dalsı beslenme şekillerine göre canlılar tartışma türleri sana açma boğaz köprüsü sıkılık 17. yy. osmanlı devleti 2001 yılı öss soruları 2006 yazılı sınav soruları yusuf ile züleyha hekimoğlu Iraklı metruke çözünürlük prensibi müzayaka bataklık alanlar 8. sınıf fen konuları mızraklı kendini tanıtma form 3 fazlı asm iftihar arzın tanımı serpme manzume nedir parçalayıcı baraj iletişim ve sunum sosyal öğrenme kuramı seviye ölçümü bürünmek harcama bir başına izafe gıdalarda muhafaza yöntemleri hyundai milli parkı su projeleri kalebent madde ve ışıma derleme gaz altı kaynak 29 ekimin önemi t testi kumaşların sürtünme dayanımı talaşsız şekil verme ilkokul 4 döküm kaplamalar binalar ve kullanılan malzemeler çıkı cumhuriyet filmi karadeniz harita hazır kahve yerüstü suları sakat olmak diskotek 19 mayıs bayram kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti nekroloji girift türkiyede yaşayan hayvanlar asit baz tepkimeleri acemi ocağı ekşitme taburcu greyfurt


SLOGAN ÜRETME YÖNTEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 78813 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

SLOGAN ÜRETME YÖNTEMİ Öğrencilerden, işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar üretmeleri istenir. Örneğin; sağlıklı beslenme konusu işlenirken, sağlıklı beslenme konularını yansıtan, insan vücudunun yapısı işlenirken bedeniyle ilgili sloganlar istenebilir. ( Açıkgöz, 2002, 86 ) Yararlılıkları • Öğrencilerin etkin olduğu bir yöntemdir. • Kalıcı öğrenmeyi sağlar. • İşlenişi eğlencelidir. • Dersi bayağılıktan kurtarır. • Konuyu özetler. • Öğrenilenleri hayata geçirmeyi kolaylaştırır. Sınırlılıkları • Yanlış sloganlar, öğrencilerin aklında yanlış bilgi kalmasını sağlar. • Sloganlar, atasözü veya özdeyiş olmamalı, öğrenciler, sloganları kendileri üretmelidirler. • Bazı durumlarda hazırlanması uzun sürebilir. Uygulanışı Konu işlendikten sonra öğrencilerden işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar bulmaları istenir. Örneğin; 3. sınıf ünitesi olan sağlıklı büyüyelim ünitesi işlendikten sonra öğrenciler, sağlığın hayatımızdaki önemini, sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini vurgulayan sloganlar bulurlar. Bunların içinden güzel olanları seçilip sınıfa asılabilir. Bu yöntem, değerlendirme bölümünde beyin fırtınası tekniğiyle uygulanabilir. Öğrenciler, işlenen konu ile ilgili buldukları sloganları hemen söylerler, sloganlar tahtaya yazılır ve güzel olanlar seçilir. Bunu dışında, değerlendirme bölümünde öğrencilere ödev olarak verilebilir. Buldukları sloganları kartonlara yazarak okula getirirler. Getirilen bu kartonlardan güzel olanları sınıfa asılabilir. Slogan üretme yöntemini kullandığımız ünitelerde, farklı öğrencilerin sloganlarını asmaya dikkat etmeliyiz, böylece her öğrencinin sloganı sınıfa asılmış olur. Amaç Bu yöntem kullanılırken amaç; • Değerlendirme bölümünde öğrencilerin konuyu, konunun önemli noktalarını ne kadar kavradıklarını anlayabilmek, • Öğrencilerin düşünmelerini sağlamaktır. Slogan Üretme Yöntemi Örneği Sınıf : 3 Ünite : Sağlıklı Büyüyelim Örnek Sloganlar : Mutluğun ilk şartı sağlıktır. Temizlik sağlığın yarısıdır. Sağlık varlıktan üstündür. Konu işlendikten sonra öğrencilerden işlenen konunun ana düşüncelerini yansıtan sloganlar bulmaları istenir. Örneğin; 3. sınıf ünitesi olan sağlıklı büyüyelim ünitesi işlendikten sonra öğrenciler, sağlığın hayatımızdaki önemini, sağlıklı olmak için neler yapmamız gerektiğini vurgulayan sloganlar bulurlar. Bunların içinden güzel olanları seçilip sınıfa asılabilir. Bu yöntem, değerlendirme bölümünde beyin fırtınası tekniğiyle uygulanabilir. Öğrenciler, işlenen konu ile ilgili buldukları sloganları hemen söylerler, sloganlar tahtaya yazılır ve güzel olanlar seçilir. Bunu dışında, değerlendirme bölümünde öğrencilere ödev olarak verilebilir. Buldukları sloganları kartonlara yazarak okula getirirler. Getirilen bu kartonlardan güzel olanları sınıfa asılabilir. Slogan üretme yöntemini kullandığımız ünitelerde, farklı öğrencilerin sloganlarını asmaya dik... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.