abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders iş değil eli boş biçimsel iletişim sistemi muvazaa tütün crm uygulamalari ekonomik konjonktür gönül açmak hoşnutluk cumhuriyetten sonra tarım h.z hut demir kuş fibonacçi hayatı asimetrik enformasyon paul thompson beraat akla yatkın şilep bilgisayarlı tasarım ve üretim termal sağır etmek atatürkün üstün kişiliği saplamak kilise ikna psikolojisi trafik levhaları doğrultu metge stresli karın ağrıları dudaktan kalbe kitap özeti kademeli çevre eğitimi sac ekmeği cemal bingöl sığla belediye ile ilgili bildirimler alaaddin matematikte işlem bey sıcak sular nasıl oluşuyor koşar adım sığla yağı fizyokratlar katodik koruma empırızm ak şeker kara nefes alıp verme çok uluslu işletmeler mehmet akif ersoy türkçe ingilizce sözlük integral soruları yaşlara göre eğitim psikolojisi yer kapmak 42 ak 460 kazık imalatı ıvan pavlov ekmek neden küflenir tiyatro trajedi türkiye ekonomisine kit lerin etkisi ortadoğu sosyal sorunları pamukkale ingilizce güneş ve dünya mühendislik hizmetleri atatürk ilkelerinin önemi mekanik kalp ayırma kolonu cumhurbaşkanının görev ve yetkileri gres pompası ndp fen bilgisi ünitelendirilmiş yıllık plan birleşen sarışın paravan etkin insan kaynakları melül mahzun basketbol sahasının ölçüleri sosyal zeka fen projesi kuvvetsiz talaşlı imalat tohum nedir porto biyoloji test soruları emlik gürcüler ıtrah beyın cerrahı hentbolun tarihçesi akdiken mantık çalışmaları döküm kaplama kardelenler bedensel engellilik misyon koruma gücün zanaatkar victor hugo (sefiller) alçı sanatı


7. SINIF FEN BİLGİSİ DERS PLANI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 79363 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

7. SINIF FEN BİLGİSİ DERS PLANI DERS: FEN BİLGİSİ SINIF:7 TARİH: KASIM III. HAFTA ÜNİTE:II.KUVVET VE HAREKETİN BULUŞMASI-ENERJİ BÖLÜM:A-EVRENDE HERŞEY HAREKETLİDİR. KONU:1-Konum yer değiştirme ve zaman ölçülebilir. SÜRE:40’+40’+40’ YÖNTEM:Bilgi ,Etkinlik,Uygulama,Soru-Cevap,Yorumlama,Sonuç çıkarma,Tahminde bulunma,Gözlem yapma,Veri kaydetme,Hipotez kurma,Deney ARAÇ-GEREÇ:Bilgisayar,CD,Yansı cihazı,Asetat,Oyun hamuru,Deney raporları ve deney raporundaki malzemeler,Bilim Teknik,Bilim Çocuk dergileri. ÖĞRENCİ HAZIRLIĞI: .Skaler ve vektörel büyüklük nedir?Araştırılıp deftere yazılacak. ÖĞRENCİ KAZANIMI: Cismin hareketi sırasında yörüngesini,konumunu,yer değiştirmesini ,hızını ve süratini öğrenir. DERSE GİRİŞ:(Günlük hayatla bağlantı): ‘’Okuldan çıkıp eve gittiniz ve aynı yoldan geri döndünüz.’’Hareket ettiniz mi?Konuyu inceleyip öğrenelim. ETKİNLİK: Yer değiştirme ile ilgili drama hazırlanması. DAVRANIŞ: 1-Fizikte kullanılan büyüklüklerin genel özellikleri bakımından skaler ve vektörel büyüklük olarak ikiye ayrıldığını, 2-Sayısal büyüklüğü ve birimi verildiğinde tamamen belirli olan büyüklüklere skaler büyüklük dendiğini,toplanıp çıkarılabildiğini(hacim,alan,kütle, yoğunluk,zaman,enerji gibi), 3-Sayısal büyüklüğü ve birimi ile birlikte doğrultu ve yönü de belirli olan büyüklüklere vektörel büyüklük dendiğini,(uzaklık ve kuvvet gibi) 4-Hızın skaler ve vektörel olarak ikiye ayrıldığını hızın vektörel bir büyüklük ,süratin ise skaler bir büyüklük olduğunu. 5-Cismin sabit kabul edilen bir noktaya göre zamanla yer değiştirmesine hareket dendiğini, 6-Cismin hareketi sırasında izlediği yola yörünge dendiğini, 7-Bir cismin son konumu ile ilk konumu arasındaki uzaklığa yer değiştirme dendiğini,=X2-X1 olarak ifade edildiğini, 8-Hareketin bazen yer değiştirme süresince sabit hızlı olduğunu,bazen sürekli arttığını,bazen de sürekli azaldığını, 9-En az 5soruluk soru fotokopisi dağıtılması ve konu sonunda kendilerinin de çeşitli kitaplardan soru bulup getirmelerinin istenmesi. AKIL HARİTASI: DEĞERLENDİRME:1-Kol kola gezen iki kişi birbirine göre hareket ediyor mu? 2-Çeşitli test kitaplarından beşer soru hazırlayıp arkadaşları ile paylaşmaları. 3-Dağıtılan soru fotokopisinden yapılamayan soruların yapılması. HÜLYA YÜCEORAL FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENİ h_yuceoral@yahoo.com T.C MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜYÜKHANLI KARDEŞLER İLKÖĞRETİM OKULU DERS PLÂNI DERS: FEN BİLGİSİ SINIF:7 TARİH: ARALIK I. HAFTA ÜNİTE:II.KUVVET VE HAREKETİN BULUŞMASI-ENER... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.