abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yabancı banka satın alma garni tek taraflı ikiz namussuz saat tarihçesi metaryalizm akile hanım sokağı romanı bayrak kırmızı renk kutsal 4 kitap tbmmnin açılışı kösem sultan rahiplik paskal yazılım staj dosyası gezegen nedir 19. yüzyılda osmanlı devleti radio reciever çikmiş öss soruları kuru kuyu kalotip sezdirmek sigorta firmaları yugoslavya krizalit nedır Katoliklik doğu karadenizde göç biyolojinin önemi katyonlar cimento üretimi dertsiz ayasofyanın tarihi müteselli endüstriyel otomasyon enerji ilk otomobili kim yaptı anımsamak kamufle antenli oks soru anti virüs işletme değerleri patriarkal sıralanmak basıncın hayatımıza etkileri açısal çap beslenmelerine göre hayvanlar suskun iskele yapı sistemleri kümeler öss spor ne demek hasta bakıcılık ansızın jan jak russo kim tekfur müzik günlük plan işlem ve modüler aritmetik adil aç göz kırmızı pazartesi poker polipropilen lifleri türkiyenin turistik yerleri 1.dunya savası ses uyumu dul kalmak yalın tümce borik asit sentezi eziyetli mevsuk fişleme kaba sofu kuvai milliye tır sağgörüsüz bilgisayar destekli eğitim nazariyatçı çocuk kalbi hikayesi çalışan anne ve çocuk intrakranial kitle pazarlamanın 7 psi vatandaş olma bilinci professional minare georgias halojen fabrika organizasyon stajı dağcı çoğullama insan neden sosyal bir varlıktır eski dilde hukuk (sav) ahmet ertuğrul uluslararası pazarlama fiyatlandırma çehreli doyulma karışımları çözme ile ayırma yöntemi faziletli kaldı ki pimpirik


ATATÜRK’ÜN CUMHURİYET HAKKINDAKİ SÖZLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 79475 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATATÜRK’ÜN CUMHURİYET HAKKINDAKİ SÖZLERİ  Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.  Benim nâçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidâr kalacaktır.  Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.  Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.  Türk milletinin karakterine ve âdetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.  Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.  Cumhuriyet, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.  Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilâtıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet, millet ve millet, hükümettir. CUMHURİYET İLE İLGİLİ ÖZLÜ SÖZLER  Bugünkü hükümetimiz, devlet teşkilatımız doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet, millet ve millet, hükümettir.  Gençler! Cumhuriyeti biz kurduk, onu siz yaşatacaksınız.  Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.  Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.  Cumhuriyet, yüksek ahlâkî değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.  Cumhuriyetimize vereceğimiz en büyük armağan, gençlerin eğitilmesi olacaktır.  Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşayacaktır. Mustafa Kemal ATATÜRK  Demokrasi, halkın halk tarafından, halk için yönetimidir. Lincoln  En iyi hükümet, bize kendi kendimizi yönetmesini öğreten hükümettir. Goethe  Cumhuriyet, erdemli insanların yönetimidir. Montesquieu  Cunhuriyet ile cehalet, ikisi aynı yerde barınamaz. Lamartine  Halk yöneticilere, yöneticiler de yasalara saygı duydukları zaman, toplum iyi yönetiliyor demektir. Aristipper  Özgürlüğü sevenlere ve koruyanlara ancak Cumhuriyet yaraşır. George Washington CUM... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.