abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders romatizma belirten sarı ırk ülkemizdeki su kaynakları ali okulda küçük sait paşa racism magralar müzikte sonat 2. sınıf toplama endü geometri testleri telsi günlük hayatımızdaki müziğin önemi hacı bilgisayarın icadı ölçme cihazları gurup nedir kaktüslerin matematik soruları cöz bir doğru açısı kaç derecedir eklenme fırka combo silmek rosto arz talep hande geometri piramit affetmek Eski Dünya hakkında aç doyurmak oto denetim eşek gibi insan yaşamında kimya salimen bilgisayar muhendıslıgı nedır sanal hörgüç love story somel 3 boyutlu cisimler yontma taş devri başka olmak milli eğitim felsefesi ingiliz sinema doğurgu elektronik devre elemanları sembolleri meclis plan ve bütçe komisyonu hoploid anubis çarpıntı dalmak inşaatçı farklı kültürler cumhuriyet kadınları devletin başlıca rejimleri islamiyet öncesi ve sonrası türk destanları tutunma yer ölçümü içine almak ingilizce olarak bir şairin hayatı ekip nedir inşaat sözleşme çileli nadas bornova liseler hizmet işletmelerinde çevre yönetimi ince sıva ölü canlar gogol matematiğin günlük hayattaki yeri ve önemi geometrik resimleri birbiri oynanma cevre muhendıslıgı aıds ünlü türk denizcileri çaba burs kazanan nagazaki tekerlekli felatun bey ile rakım efendi enerji tüneli ülke yabancı banka fallus geleneklerimiz davulla haberleşme suyun halleri külhan dericilik tarihi bedelli askerlik solcu çiçekleniş vasatî sürtünme kaynağı turk gelenekleri basınç ölçümü


MACROMEDIA DREAMWEAVER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 87412 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

MACROMEDIA DREAMWEAVER IN ABC Sİ İnternet hemen bütün dünyayı sarıp sarmalamışken, insanlar bu sanal dünyada benim de söyleyeceğim şeyler olmalı! ben de sesimi herkeslere duyurabilmeliyim! düşüncesiyle yana yakıla derdine derman ilaçlar arayıp durdu. Tabii bu ihtiyaçlar zaman içinde çok çok güzel araçların programların doğmasına, gelişip büyümesine yardımcı oldu. Bizim de sitemize konu olarak aldığımız Macromedia Dreamweaver işte bu ihtiyaçları karşılama adına üretilmiş güzel mi güzel bir program. (Şu an bu sayfalarda dolaştığınıza göre göre sizde bu kanaatte olmalısınız) Web sayfası tasarımında kullanılan visual editörlerden en iyisi olarak belirtebileceğim Dreamweaver aslında kullanımının kolaylığı ile de bir başka güzel. Programı sistemimize kurduğumuzda ilk olarak aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşıyoruz. Programı denemek maksadıyla kurup da ilk etapta böyle bir ekranla karşılaşanlar pencerelerin çokluğunu görüp ürkebilirler. Ama hepsi o kadar. Bu pencerelerden bazıları tasarım esnasında işimize pek de yaramayacağından kapatabilir, böylelikle daha geniş bir alanda çalışma imkanı bulabiliriz. Örnek bir çalışma ortamını altta gözlemleyebilirsiniz. İsterseniz şimdi bu pencere üzerinde yer alan parçaları sırasıyla tanıyalım: Hemen bütün programlarda yukarıdakiyle birebir örtüşmese de çoğu standart olan mönüler yer alır. Kullanıcı ister ilgili icon veya tuş kombinasyonunu kullanarak, isterse de yukarıdaki mönü içinde yer alan komutları seçerek işlemlerini yapar. Bu araç çubuğu Dreamweaver ın daha önceki sürümlerinde olmayan fakat doğan ihtiyaca binâen 4.0 sürümüne eklenen kısmı. Peki ne iş yapar bu çubuk? Artık Dreamweaver ile sayfalar tasarlarken ekran görüntüsü için değişik alternatifler kullanabileceğiz. İstersek sadece hazırladığımız sayfanın kodu üzerinde işlem yapabileceğimiz gibi (1), hem kodu hem tasarım ekranını aynı anda izleyebilecek (2) ya da sadece tasarım ekranı üzerinde (3) çalışabileceğiz. Dreamweaver default olarak şekilde de görüldüğü gibi tasarım ekranını tercih etmiştir. Eğer bizim tercihimizde tasarım ekranı olursa çalışma ortamımızı yine iki farklı şekilde düzenleyebiliriz. İstersek Object penceresi üzerinde yer alan yandaki parça üzerindeki View kısmından standart görüntüyü seçerek Dreamweaverın önceki sürümlerinde kullandığı tasarım ekranını kullanırız , istersek de yaptığımız çalışmalara yerleştirdiğimiz nesnelerin ölçülerini görmemizi ve üzerlerinde gerekli değişiklikleri yapabilmemizi sağlayan Layout View seçeneğini kullanabiliriz. Layout View seçeneği aktifken aynı zamanda resmin üst kısmında yer alan iki butondan birini de seçerek daha pratik bir çalışma ortamı oluşturabiliriz. Bu çubuk tasarım ekranınızın en alt kısmında yer almakta olup esasında iki parçadan oluşmuştur. Çubuğun solunda yer alan kısmı o an hangi HTML belirteci üzerinde çalıştığınızı gösterirken, sağ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.