abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders aile ve evlilik embriyoloji minareller osmancılık hiroşima vahşetın cagrısı anadolu öğretmen liseleri geometri kullanıldığı alanlar wan der walls empati nasıl geliştirilebilir bretton woods sistemi pazarlama anketi en büyük 5 basamaklı sayı anlamamak serpmek uzun beyaz bulut özet sinsice pandomin hurdacılık dosyaları kaldırma ağaç oyma bims ekip kavramı risk kimyasal tepkimelerde enerji değişimi sıhhat mırıldanış onbeş yaşında bir kaptan gıdıklama reklamın zararları şövale tahsis etmek memo kitap moby dick ö olanca 9. sınıf edebiyat dersi white goods dağ evi denli gem vurmak artezyen kuyusu uymaz pervaneli ad çekmek crm ve satış dukalık miladi takvimi rumi takvime çevirme 1.cumhuriyet dönemi aynalar ve mercekler ile ilgili sorular efsaneli çarpı büyüme hormonu aç kalmak alan bolma beowulf ambalaj sektörü kat ilköğretim taşıt resimleri sempozyum 29 ekim konuşma değişken göçük gelendost tarihi sabi mermer çeşitleri asitler ve bazlar grupla çalışma metodu eksik gelmek 1792 y çocuk psikolojisi, haluk yavuzer yenilikler hasan latif sarıyüce müheyyiç pil nedir tasarruflu saçak elektirik çarpması profesyonellik iş hayatında yayılı lokatif petrol ürünleri fırt fırt bilim fen ve teknoloji oksalik birinci kalkınma lazer ergitme multiple skleros selim dönemi matematikte dogru döviz kaygan istanbul da yaşam çevremizdeki meslekler içicilik inorganik bileşikler manzum eser proje tabanlı ögrenme başlıca marşlar kara kalem resmi


MACROMEDIA DREAMWEAVER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 87412 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

MACROMEDIA DREAMWEAVER IN ABC Sİ İnternet hemen bütün dünyayı sarıp sarmalamışken, insanlar bu sanal dünyada benim de söyleyeceğim şeyler olmalı! ben de sesimi herkeslere duyurabilmeliyim! düşüncesiyle yana yakıla derdine derman ilaçlar arayıp durdu. Tabii bu ihtiyaçlar zaman içinde çok çok güzel araçların programların doğmasına, gelişip büyümesine yardımcı oldu. Bizim de sitemize konu olarak aldığımız Macromedia Dreamweaver işte bu ihtiyaçları karşılama adına üretilmiş güzel mi güzel bir program. (Şu an bu sayfalarda dolaştığınıza göre göre sizde bu kanaatte olmalısınız) Web sayfası tasarımında kullanılan visual editörlerden en iyisi olarak belirtebileceğim Dreamweaver aslında kullanımının kolaylığı ile de bir başka güzel. Programı sistemimize kurduğumuzda ilk olarak aşağıdaki gibi bir pencere ile karşılaşıyoruz. Programı denemek maksadıyla kurup da ilk etapta böyle bir ekranla karşılaşanlar pencerelerin çokluğunu görüp ürkebilirler. Ama hepsi o kadar. Bu pencerelerden bazıları tasarım esnasında işimize pek de yaramayacağından kapatabilir, böylelikle daha geniş bir alanda çalışma imkanı bulabiliriz. Örnek bir çalışma ortamını altta gözlemleyebilirsiniz. İsterseniz şimdi bu pencere üzerinde yer alan parçaları sırasıyla tanıyalım: Hemen bütün programlarda yukarıdakiyle birebir örtüşmese de çoğu standart olan mönüler yer alır. Kullanıcı ister ilgili icon veya tuş kombinasyonunu kullanarak, isterse de yukarıdaki mönü içinde yer alan komutları seçerek işlemlerini yapar. Bu araç çubuğu Dreamweaver ın daha önceki sürümlerinde olmayan fakat doğan ihtiyaca binâen 4.0 sürümüne eklenen kısmı. Peki ne iş yapar bu çubuk? Artık Dreamweaver ile sayfalar tasarlarken ekran görüntüsü için değişik alternatifler kullanabileceğiz. İstersek sadece hazırladığımız sayfanın kodu üzerinde işlem yapabileceğimiz gibi (1), hem kodu hem tasarım ekranını aynı anda izleyebilecek (2) ya da sadece tasarım ekranı üzerinde (3) çalışabileceğiz. Dreamweaver default olarak şekilde de görüldüğü gibi tasarım ekranını tercih etmiştir. Eğer bizim tercihimizde tasarım ekranı olursa çalışma ortamımızı yine iki farklı şekilde düzenleyebiliriz. İstersek Object penceresi üzerinde yer alan yandaki parça üzerindeki View kısmından standart görüntüyü seçerek Dreamweaverın önceki sürümlerinde kullandığı tasarım ekranını kullanırız , istersek de yaptığımız çalışmalara yerleştirdiğimiz nesnelerin ölçülerini görmemizi ve üzerlerinde gerekli değişiklikleri yapabilmemizi sağlayan Layout View seçeneğini kullanabiliriz. Layout View seçeneği aktifken aynı zamanda resmin üst kısmında yer alan iki butondan birini de seçerek daha pratik bir çalışma ortamı oluşturabiliriz. Bu çubuk tasarım ekranınızın en alt kısmında yer almakta olup esasında iki parçadan oluşmuştur. Çubuğun solunda yer alan kısmı o an hangi HTML belirteci üzerinde çalıştığınızı gösterirken, sağ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.