abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders iğ ağacı dikeç reçine saz benizli gerilik intihar filmcilik finansal piyasalar açık hava basıncı nedir plastik boru imalatı ankara demetevler termik santralleri lazer teknolojisi acılaşmak haber kaynağı padiş van sağlık kuruluşları ve sorunları asit baz ve tuzların iletkenliği coğrafya biliminin özellikleri üretim çizelgeleme boyut analizi lpg uygulamaları iletişim ögeleri ham payı halı ve kilim mantık ve önermeler yüzey ölçümleri ve hacim wilson ilkeleri tarhana merhume dizge çocuk eğitimi bilgisayar egitimi araştırma teknigi ahşap işleme makinaları halk hikayeleri tedriç deterjanın yapısı kaynaşmak volkanizma nedir çocuk oyun üreme hücresi baca kulağı tur atmak daire grafigi forecasting lise 1 dersleri bilgisayar işletim sistemleri 15. yy fransa tarihi başka olmak yalancı dünya ölçü aletleri resimleri kimya staj raporu en 153 crc sakinleme insanın çevreye etkileri Çalap günlük türü özellikleri başvuru sw İslâm slayt tavsiyename çelik tel imalatı sütanne sınıflara göre rehberlik 18.yy gerileme dönemi düşme merkez ilköğretim okulu integral ile hacim garson üremik kva çelik yapı tababet börek vucudumuzdaki sistemler eğik terazi nedir türkçe off indiksiyon akımı nedir rezil gaddarca menhus edta levhacı raziye koşaç dovme dagın otekı yuzu toprağın yeryüzü için önemi okul mezuniyet şiirleri atatürk ve müzik frenlenmek biyoğrafi yazma neden ise telif hakları ataturk ve vatan sevgısı elektronik staj defteri menenjit


BİLİMSEL PROJE ÖRNEĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 87974 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

PROJE HAKKINDA BİLGİLER . Özet : Projenin amacını, önemini ve yapılacak çalışmayı özetlemeli ve 200 kelimeyi geçmemelidir. Bu araştırma projesinde; Van Gölü’nün doğusunda halkın plaj olarak kullandığı alanların bazı mikrobiyolojik ve fiziko-kimyasal parametreleri belirlenerek, bu parametreler arasındaki ilişki tespit edilecektir. Tespit edilecek başlıca fiziko-kimyasal parametreler; biyolojik oksijen ihtiyacı (BOI5), çözünmüş oksijen miktarı, pH, sıcaklık, askıda katı madde ve toplam katı madde miktarıdır. Mikrobiyolojik parametre olarak ise fekal koliform grubu bakterilerin sayısı belirlenecektir. A – Projenin Amacı : Bu bölümde projenin amacı ve bu amaca varmak için yapılacak işler açık bir şekilde belirtilir. Bu araştırma projesinin amacı bazı kirlilik parametrelerini tespit etmek sureti ile Van Gölü’nün doğu sahillerinin su kalitesi hakkında bilgi sahibi olmaktır. Bu amaçla; Su kirliliğinin tesbitinde kullanılan, biyolojik oksijen ihtiyacı (BOI5), çözünmüş oksijen miktarı, pH, sıcaklık, askıda katı madde, toplam katı madde ve fekal koliform oranı gibi bazı parametreler belirlenecektir. B – Projenin Önemi : Projenin bilime katkısı ve uygulamaya / topluma sağlayacağı faydalar açıklanır. Sular, fiziksel, kimyasal veya biyolojik kirlilik gösterebilir. Su kirliliği, su kaynağının kimyasal, fiziksel, bakteriyolojik, radyoaktif ve ekolojik özelliklerinin olumsuz yönde değişmesi şeklinde gözlenen, doğrudan veya dolaylı yollardan biyolojik kaynaklarda, insan sağlığında, balıkçılıkta, su kalitesinde ve suyun diğer amaçlarla kullanılmasında engelleyici bozulmalar yaratacak madde veya enerji atıklarının boşaltılmasını ifade etmektedir. Çevre kirliliği çağımızın önemli bir problemidir. Muhtemelen doğal sularda en yaygın kirlilik organik kirliliktir. Buna bağlı olarak mikroorganizma kirliliği de hızla artmaktadır. Doğal ekosistemlerde organik maddenin ayrışımı temel bir işlemdir. Kendiliğinden oluşan bu olay, sıcaklık, organik maddenin yapısı ve mikrobiyal aktivite gibi çeşitli çevre faktörlerin etkisi altında gelişir. Van Gölü çevresi sahip olduğu doğal ve arkeolojik değerler açısından Doğu Anadolu Bölgesinin turizm potansiyeli yüksek alanlarındandır. Bu nedenle Van Gölü sahil sularının kirlilik yönünden korunması ve sürekli kontrol altında bulunması gerekir. Van Gölü’nün doğusunda halkın plaj olarak kullandığı alanlardaki yüzme sularının fekal koliform oranları ile fiziko-kimyasal parametreler arasındaki ilişkiyi yansıtan herhangi bir literatür bilgisine rastlanılmamıştır. Ancak Çetinkaya ve Duyar (1996), Van Gölü doğu sahillerinde sıcaklık, tuzluluk, çözünmüş oksijen ve elektriksel iletkenlik değişimini tespit etmişlerdir. Ayrıca Savran ve Ceylan (1992), göldeki iyon oranlarını ve mevsimsel değişimini belirlemişlerdir. C – Materyal ve Yöntem : Araştırma materyali, deneme planı, analiz ve değerlendirme yönte... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.