abone ol




Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?




İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kapanış tam bakım denk küme alıcı verici devre şeması elmasım elektronik workbench ekmek işçileri bjt uygulama yaratıcı düşünme tapir adam azmanı otobiyografisi tepegözler tapulama tekzip montgomery yenilerde dergi hipogonadizm dülger melon bakan hayat devam ediyor 1. inönü savaşı eserleri söz konusu nene hatun öss rasyonel sayılar atatürk nedir osmanlı devleti askeri teşkilat ağaçlı analitik geometri teminatlı teknolojinin ülkemizdeki gelişimi metrik bağıntılar muhtelit 380 ses ile ilgili meslekler müzecilik topkapı palace askeri görgü müstehlik türkiye radyo televizyon spekülâtif alperen bilanço ve gelir tablosu dağ yolu vara yoğa kareköklü denklemler opamp nedir hafif sanayi araka kul mustafa fen 6. sınıf günlük plan ses deterjanın yapısı anjio atatürk ölçüler yenilikleri ışın kazan taşı staj inşaat mühendisliği sanayinin yararları yeni baştan güçlükle bilimsel gelişmeler 19. yüzyılda osmanlı devletinde sosyal gelişmeler gölge olayları ermeni soykırımı osmalı devletinde toprak yönetimi basit makine modelleri ahmet umit izoterm hepsi bir filmi tavşanlı bilye radyoaktif kirlenme artezyen bir o kadar melengiç model git kendini sanayi nedir isa server dünya yuvarlaktır mürettip namık kemalin şiirleri konservatuar nasrettın hoca aksi şeytan acil çağrı örücü telkih mum boyası dallı öğrenme yaklaşımları karşılaştırılması e mail sayman abramak modüler aritmetik genel yetenek testi şafi mezhebi


REKLAM YÖNETİMİNDE MEDYA STRATEJİSİ VE ÖNEMİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :



Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 88560 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM YÖNETİMİNDE MEDYA STRATEJİSİ VE ÖNEMİ • Medya planlama nedir?  Reklam zamanın ve yerinin reklam ve pazarlama hedeflerine ulaşmasındaki etkisini belirleyerek bu zamanı ve yeri ayarlama süreci olarak tanımlanabilir.  Medya planlama, reklamın zamanının ve yerinin nasıl belirleneceği ve doğrudan pazarlama araçlarının pazarlama ve reklam hedeflerine ulaşmasındaki katkıları ile ilgilidir. Bu hedefler, diğer pazarlama aktiviteleri ve kontrol edilemeyen faktörler, medya planıyla etkileşim içindedir. Medya planının tamamlayanları  Temeli oluşturan geçmişin gözden geçirilmesi  Amaçların belirlenmesi  Hedef pazarın tanımlanması  Medya karması  Bütün programın ele alınması Pazarlama planı medya planını nasıl etkiler?  Ürün özellikleri:  Dağıtım kanalları:  Promosyon  Ambalaj  Fiyat politikası  Rekabet  Ekonomik koşullar 1.ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:  Yeni ürün tanıtımı ve ürün yaşam eğrisindeki yeri  Ürünün özellikleri: Medya hedeflerine ulaşabilmek için medya türlerinin ne şekilde kullanılacağı konusunda etkili olabilir.  Ürünün dış görünümü: Medya aracı seçiminde etkili olabilir. 2. DAĞITIM KANALLARI  Coğrafi faktörler:Dağıtım doğru ürünü doğru yere doğru zamanda ulaştırmaktır. Doğru yer ülkedeki bütün noktalar değil, ürünün dağıtıldığı yer.  Distribütörlerin farklı medya araçlarına karşı farklı tavırları: Kimi zaman medya planına izleyici kitle olarak gösterilecek kadar önemli olurlar, medya türleri hakkında fikirlerini belirterek planı etkileyebilir.  Bölgesel satış güçlerinin eşitlenmesi: Satış gücü-dağıtım birimleri arasındaki ilişkiler medya planını etkilemektedir. Bu nedenle ilişkilerin zayıf olduğu bölgelerde reklamı arttırarak satışların eşitlenmesi sağlanabilir.  Dağıtım politikaları:  Perakende satış noktalarının imajı: 3. FİYAT POLİTİKASI VE STRATEJİSİ  Fiyat doğrudan kar marjını, dolaylı olarak reklama ayrılacak bütçeyi etkiler.  Dağıtım kanallarındaki birimlere kalan kar marjları, reklamcının bu birimlerden beklediği desteği etkiler. Bu birimlere tanınan yüksek kar marjları daha çok promosyon desteği demektir. Bu da üreticinin medya harcamalarını azaltır.  Üçüncü etki fiyat stratejisi ve ürün karakteristikleri arasındaki etkileşimin sonucudur. Çünkü kimi ürünlerde fiyat kalite göstergesi olarak algılanır. 4. PROMOSYON  Promosyon stratejisinde itme-çekme stratejisinin kullanım kararları ne tür medyaya ulaşılacağını etkiler.  Örneğin; itme stratejisinde promosyon faaliyetleri dağıtım kanalı birimlerine yönlendirilir. İtme stratejisi toptancılara yönelik reklamlara, dağıtıcılara yapılan promosyonlara ve özel teşvik planlarına dayanır. Markaya olan talep arttırılmaya çalışılır. REKLAM, medya planını üç yönde etkilemektedir. =... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.