abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders grafik çizimi asit ve baz tayini iç savaş gece gündüz nasıl oluşur türkiyede spor çalışma karnesi seçme ve yerleştirme fıkra tarihi okul öncesi matematik eğitim solunum sistemi hastalıkları yüzü yumuşak önsel akuakültür deneme özeti histoloji hol atatürkün eğitim hakkında söylediği sözler Hint hıyarı izmirin içinde açık öğretim sınavları madalyalı misafirhane ışıklılık tahta nasrettin hocanın fıkraları genelge büyülü sindirim sistemi soruları doğurmak ansızın ön tasım poşet atatürk ilkeleri elektrod ısı ve ısının yayılması hortumlu zırhlı araç içerik yöneltilme berceste tahtakurusu enkaz yüklü parçacıkların elektrik alanda hareketi seçal bitkisel besinler kaplamlı dökümhane ingilizce test sıralanmak ketozis dikey geciş sınavı fen bilgisi soru bankasi adı kalmak mamure krank sayfa ekran ezop hikayeleri ulusal çıkarlar tutumsuz pascal prensibi ticarette ulusal gücün etkisi lamba go straight ahead gerekme jet uçağı elektronik edebiyat bulmaca tevdi porto meleklerin çeşitleri 6. sınıf yeni müfredat çin seddi uzunluğu kaynak stajı tane boyutu tus oranlama kuru tarım ödünsüz aile karar sevr entrikaları wander gelir eşitsizliği işletme organizasyonu milli mücadele yılları akıcı hassas ölçüm almanca sorular kar problemleri bayrağımızın halis past continous tense formüller haritacılık tarihi yastık uygun bilgisayarda devre çizimi programı tus ingilizce soruları eski aletler bağışçı oguz kagan


SUÇUN DEREBELERİ ADLI KİTABIN ÖZETİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 89789 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTABIN ÖZETİ : Her birimiz , her şeyden , herkesin önünde sorumluyuz “ (Dostoyevski) diye başlayan kitap “ Örgütlü suç ‘ u beş ana bölümde ele alıyor. Birinci bölümde, piyasaların küreselleşmesiyle ulus devletin gerilemesi ve örgütlü suçun gelişmesi arasındaki ilişkiler anlatılıyor. Yazara göre, suç kartelleri her şeyden önce kapitalist anlamda ekonomik ve mali bir örgüttür. Kapitalist ortamlarda hayatını devam ettirebilir. Askeri bir hiyerarşi vardır. Temelinde şiddetin yattığı, en yüksek kar mantığıyla hareket eden, akrabalık ve etnik yakınlıktan faydalanan ve kimi zaman politikacıların dokunulmazlığından yararlanan kıtalar arası bir suç şirketidir. Tarih boyunca yapılan etnik ve faşist katliamlar bu örgütlerin yayılmasını perdelemiş, hatta kolaylaştırmıştır. Kamboçya, Etiyopya, Vietnam, Nazi Almanya’sı, Bosna’da ki Sırplar ve Ruanda örneklerinde olduğu gibi fuhuş veya eroin, yüzbinlerce insanın kanının arasında kaybolup gitmiştir. Zaten yarı görünür olan suç, bu defa sıradanlaşmıştır. Demokratik toplumlar suç kartellerine çaresiz kalmışlardır. Belli bir düzeyden sonra üreticiler dış pazarlara açılmak istemişler, bunun sonucunda da çeşitli engellere maruz kalmışlar ve bunları aşmak içinde hızlandırıcı ara kurumlara, mafyaya başvurmuşlardır. Ayrıca Doğu – Batı arasındaki demir perde aralanıp, Doğu bloğu yıkılınca kapitalist felsefe yavaş yavaş boşalan yerleri doldurmaya başlamış ve batı ülkeleri Asya ve Üçüncü dünya ülkelerinin pazarlarına yerleşmeye başlamıştır. Birden bire kendilerine yoğun talep olan bu ülkeler ise batı sömürgesini kapmak için yarışmaya, kendi ücretlilerinin sosyal haklarından ödün vermeye başlamışlardır. Daha az maliyetli ortamın şirketini taşımak isteyen batılı kuruluşların ülkeleri ise bundan rahatsız olmuş ve onlar da kendi ücretlilerinin sosyal şartlarından ödün vermeye başlamışlardır. Böylece ücret dengesi bozulmuş, işten çıkarmalar başlamış ve ailesini besleme zorunda olan çalışanları birbirleriyle rekabete girmiş, aralarında ki beraberliği eritmiştir. Burada örgütlü suç ile ekonomik suç arasında ki farkı belirtmek gerekir. Örgütlü suçun temel niteliği yasal ve siyasi sistemi felce uğratmak, içine sızmak ve dokunulmazlık kazanmaktır. Sermayesini ise suç işleyerek oluşturur. Ekonomik suçun politik gücü yoktur. Sermayesi ise zaten vardır. Ama onu çoğaltırken karşılaştığı zorlukları aşma esnasında suç işler, şiddet, kıtaları aşan örgütlü suç kartellerinde ilerlemenin en önemli etkeni olup, dikey toplumsal hareketi doğurur. Cosa Nostra’nın başı “Domuz’ un” (Giovanni Brusca) peşine düşen yargıç ve korumalarının otomobilleri havaya uçar. Görevi devralan yargıç ise annesini ziyarete giderken konvoy aynı kaderi bir kez daha yaşar. Polisle işbirliği yapmaya karar veren bir tetikçinin çocuğunu kaçırır ve asit banyosuna atar. Etnik köken ise kartelleri güvenlik güçleri için girilmez yapar. Ayrıca arala... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.