abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders anneler şiiri cemaatleşme bakraç ihracatta kdv istisnası yedek subay soru başarma mekik dokumak meşbu humbaracı müezzinlik müezzin aça otomotiv şarküteri turkiyenin 10 cumhurbaskani ihtiyarlık podzol topraklar türkiyedeki turizmin ekonomi göze süt sığırcılığı boza ulama iletişim teknolojileri ahlaklılık dış ticaret yazışmaları samsun üçgenlerde kenarortay yurdumuz defterin yapılışı bizmut çevre fatalist ticaret unvanı zihaf senaryo öyküleri tanklarda testler devlet yatılı okul sınavları 3 sınıf slaytlar satış elemanı cahit tanyol atatürkün sanatla ilgili özdeyişleri ebru sanatı enişte kemiklerin şekil değişmesi çıplak kral hikayesi yanma nedir pot başı icra vekili lise 2 müfredatı ha deyince madame bovary muzaffer anitlar çin ülkesi adı verilmek ihale kanunu arızalı turnusol 1.cumhuriyet dönemi nedir sağlık meslek lisesi ehliyetsiz mikro öğretim uygulamaları termo kimya reklam ve reklam araçları iltifat zayıflatmak 1960 öğrenci ısı ile sıcaklık arasındaki farklar yunus emre şiirleri yapay uydular vatanımız risk ve risk yönetimi tekstil yıkama ıskonto catı mühendislik ve kariyer yatsı ezanı sulfata 82.anayasa dağ aslanı çografya harita acımasızca enerji iletim hattı direkleri teksir schrödinger tek hücreli dalış turizmi huzmeli test hücre termoçift hür teşebbüs genetik nedir raspa taşı ulaşım araçlarının tarihi gömleksiz istanbul turizm matematik soru cevap yönelim koroner nekes faksimile


BİTKİLER HANGİ HASTALIKLARA ÇARE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 90532 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİTKİLER HANGİ HASTALIKLARA ÇARE ? ACI BAKLA Semen Lupini Şeker hastalığına karşı kullanılır. ACI YONGA Lignum Quassiae İştah açıcı, kuvvet verici, kurt ve ateş düşürücü ADAÇAYI Salvia officinalis Gaz söktürücü, antiseptik, kuvvet verici ve uyarıcı ALIÇ Fructus Crataegi Özellikle kalp üzerinde etkili, idrar söktürücü, kabız ALTINOTU Herba Ceterachi İdrar söktürücü ve kabız etkileri vardır. Basura karşı, haricen kullanılır. AMBER Ambra Grisea Kaşalot balığından elde edilir. Kalbi kuvvetlendirir, iştah açar ve cinsel arzuyu artırır. ANASON Fructus Anisi Vulgaris Gaz söktürücü, iştah açıcı, süt artırıcı ve uyku vericidir. ANDIZ KÖKÜ Radix Helenii Safra söktürücü, öksürük kesici, göğüs yumuşatıcı,kuvvet verici ve kurt düşürücüdür. ARDIÇ TOHUMU Fructus Juniperi İdrar artırıcı, terletici, midevî ve antiseptik özellikleri vardır. ASPİR Flos Carthami Romatizma ağrılarına karşı etkilidir. Dahilen terletici, kurt düşürücü ve adet getiricidir. BALIKOTU Fructus Cocculi indici Dahilen kurt düşürücü, sara nöbetlerini azaltıcı olarak kullanılır. Tehlikeli bir drogdur. BAMYA ÇİÇEĞİ Flos Hibisci Dahilen göğüs yumuşatıcı, lapa halinde haricen çıbanları olgunlaştırıcıdır. Kabızlığa karşı etkili ve zararsız bir drogdur. BESBASE Rhizoma Polypodii Müshil, safra ve balgam söktürücü ve kurt düşürücü etkilere sahiptir. BİBERİYE Folium Rosmarini Dahilen kabız, hazım sistemi uyarıcısı, safra artırıcı ve idrar söktürücü, haricen ise iltihaplı yaraların tedavisinde kullanılır. BÖĞÜRTLEN Folium Rubi Kabız, kuvvet verici, idrar söktürücü ve şeker hastalığına karşı kullanılır. Bademcik iltihaplarında da gargara yapılır. CİVAN PERÇEMİ Herba Millefolii İdrar artırıcı, iştah açıcı, gaz söktürücü, adet söktürücü ve yara iyileştiricidir. ÇAKŞIROTU KÖKÜ Ferulae meifoliae Cinsel kudreti artırıcı olarak etkilidir. ÇAM SAKIZI Terebenthina Communis Solunum ve idrar yolları hastalıklarında kullanılan etkili bir antiseptiktir. ÇEKEM Fructus Visci albi Kabız, idrar artırıcı, kusturucu, kuvvet verici ve tansiyon düşürücü etkileri vardır. Romatizma ağrılarında kullanılır. ÇÖREKOTU Semen Nigellae İdrar ve süt artırıcı, iştah açıcı ve adet söktürücüdür. ÇÖVEN KÖKÜ Radix Saponariae albae Tedavide nadiren kullanılır. Bilhassa tahin helvası yapımında kullanılır. İdrar ve balgam söktürücüdür. DAĞÇAYI Sideritis Uyarıcı, gaz söktürücü, iştah açıcı ve mide ağrılarını kesici özelliklere sahiptirler. DEFNE YAPRAĞI Folium Lauri Terletici, antiseptik ve midevi etkilere sahiptir. DEVE ÇÖKERTEN Fructus Tribuli Taş düşürücü, idrar söktürücü ve kuvvet verici olarak kullanılmaktadır. DEMİR HİNDİ Pulpa Tamarindorum Müshil ve müleyyin bir etkiye sahiptir. Hiçbir tahriş edici etkisi yoktur. DENİZ KADAYIFI Carrageen Dahilen, çok kullanılan bir göğüs yumuşatıcı ve öksürük kesicidir. DEVE DİKENİ Herba Cardui mariae Karaciğer hastalıklarına karşı ve safra artırı... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.