abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders oksijen kaynağı 1. dünya savaşı sorular yafa roosa master kabuklaşma 0216 ısınma kaynaklı hava kirliliği beşeri dokular eğitim felsefesi kondasatörler agızları avrupa insan hakları evrenselliği çıkra lifo fifo oracle staj ikonografi anaerobik reaktör doğadaki simetri adalet meslek staj 4 sinif test soruları ımf anadolu grubu 1.mahmut basit sorun çözme teknikleri katıların genleşmesi fikri hür,irfani hür,vicdanı hür silikoz metal zehirlenmesi debi ölcümü bilgi toplumu olgucu kamışlı çocuk sorunları katmalı kdv uyumlaştırılması hedef pazar belirleme saati kim buldu adana ile ilgili bilgiler fizik öss ay aydın, hesap belli 5 duyu organımız etek dolusu kalıp ögretmeni sonuçlanmak betonarme yapılar dünyanın şekli hakkında eski görüşler kapılı nefret x ışını atatürkün bilim ve sanat ile ilgili sözleri pastörizatör fiyat astronomi nedir edisonun buluşları illerin efsaneleri horhor gücendirme biyoloji soruları gökkuşağı nasıl oluşur otto dizel eğitim yönetiminde güncel sorunlar kara kitap gibisinden pik döküm kötücül kornet pus çantasız yedinci gün yadırgatma hazır staj dosyaları resimde ritm esterler işe alım teknikleri tamtakır evapotranspirasyon risk politikası human factors engineering doğacı envestisman belediyelerin görevleri sakar otu harıl harıl serv antlasması fabl özeti yenice özentici muhasebenin kuruluşu kükürtlü 6 7 eylül olayları dairenin alan hesabı örtücü boyanın tanımı alan kodları bağlanmak karmasık sayılar ekip yönetimi secme ve secilme hakki kalınlaşma mesut etmek yumurta tavukçuluğu


ÇOCUKTA RUHSAL SORUNLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 91145 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇOCUKTA RUHSAL SORUNLAR UYUMSUZ ÇOCUK KİMDİR? Uyumsuzluk Belirtileri Gelişim basamaklarında çocukların karşılaştığı sorunlar çok çeşitlidir.Bunların birçoğu,o döneme özgü olan,ana babanın desteğiyle çözümlenecek nitelikte sorunlardır.Ancak çocuk bu desteği bulamaz yada ana baba desteği yanlış olursa,olan sorunlar büyür. Örneğin oyun çağında oyuna doymamış yada arkadaşlık ilişkisi kurmamış bir çocuk,okul çağında,toplu oyunlara katılamaz,yaşıtlarıyla yarışamaz.Dolayısıyla olgunluk düzeyi yaşıtlarından geri kalır.Onlarla kaynaşarak olgunluk çağını yaşamak yerine,bir önceki dönemin sorunlarıyla başa çıkmaya uğraşır. Çocuklarda ruhsal sorunlar dış etkenlerden de kaynaklanabilir.Başka bir uyumsuzluk şeklide,aile içi etkileşim,yaşantılar veya yanlış yetiştirme sonucu ortaya çıkar. Ruhsal belirtiler tek başlarına çocuğun uyumsuz ve dengesiz olduğunu kanıtlamaz.Belirti,belli bir gelişim döneminde sıklıkla görülen geçici bir durun olabilir. Belirtinin sıklığı ve gücüde başka bir etken olarak kullanılabilir.Belirtinin sürekliliği de önemlidir.Örneğin yeni bir kardeş doğumundan sonra görülen hırçınlıklar,huysuzluklar olağan tepkiler olarak değerlendirilebilir.Ancak çeşitli nedenlerle bu belirtilerin sürüp gitmesi uyumsuzluk olarak saptanabilir. Çocuğu ruhsal sorununu çözümlerken ailesi ve çevresiyle birlikte alıp incelenmesi gerekmektedir.Çünkü her çocuk değişik koşullar ve yaşantılardan geçerek belirtiler oluşturur. Uyumsuzluk Çeşitleri a) Davranış Bozuklukları: Davranış bozuklukları çocuğun çeşitli ruhsal ve bedensel nedenlere bağlı olarak,iç çatışmalarını davranışa aktarması sonucu çıkar. b) Duygusal Bozukluklar: Çocuğun kendini tedirgin eden ruhsal belirtilerdir.Korkular,kuruntular,uyku bozuklukları,kekemelik vb c) Alışkanlık Bozuklukları: Parmak emme,gece işemeleri ve dışkı kaçırma gibi alışkınlıkların düzensizliğidir. d) Ağır Ruhsal Bozukluklar: İçe kapanıklılık ve psikoz denen ve çocuğun uyumunu her alanda ve sürekli olarak bozan ruhsal rahatsızlıklar. KORKULAR Canlı varlıkların,görünen ve görünmeyen tehlikeler karşısında gösterdikleri en doğal tepkidir.Genellikle yeni olan ve bilinmeyen her şey ürküntü verir.Örneğin bir bebek için her şey korkutucudur. Ülkemizde ana babalar,nineler,dedeler korkuyu bir disiplin amacı olarak kullanırlar.Uyumayan çocuğa “hav hav geliyor !Uyumazsan öcü gelir alı!” çocuğun sesi soluğu kesilir.Bu yol ana babaya kolay gelir, hem de çocuğu hırpalamadan yapıldığı için sakıncasız bir yöntem olarak düşünülür.Ne yazık ki doğru bir yöntem değildir. Yaşına göre çok korkak yada korkuları çok süren çocuklarda yapılacaklar; - Çocuğun korkuları karşısında sert tepkilerden kaçınır. - Çocuğu ayıplayıp utandırmaktan kaçının,korkuyla alay etmeyin,korkunun üstüne gitmeyin. - Korkunun nedenlerini araştırın.Korkuları bastırmaya bir korkuyu başka bir korkuyla yenmeye çalışmayın. Okul Korkus... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.