abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dogrunun analitigi mantarlaşma olmaz böle şey asma bahçe integre gayret erol özer matkap freze dirhem puslu kıtalar atlası tur atmak ezdirme haberleşmenin etkisi muhacir doğruda açılar macera öznel yargı cer karasal yayıncılık yönetim düzenlestirme konteyner oscar wilde roman çokgenler ilgili sorular halt etmek nedim uçar di elektrik uluslararası hukuk 2 hayat bilgisi 4.sınıf küsü depremzede Adana kebabı dayak osman bey dönemi kutlu doğum haftası lisan harita ve haritacılık sosyolojik eleştiri yola dizilmek vaka krom teknikleri birinci dünya savaşının sonuçları aşk estetiği acı kavun atatürk piyesleri mezopotamya uygarlığı biomass enerji açı ve kenar kazma diş haberlesme aracları resimleri akıllı ev aletleri quark hz. muhammedin hayatı kaytarma su cendereleri anatomisi bölgeler öksüz ipek yolunda yaşam hava su ve topragın önemi nedir haydi lâf yok! avrupa birliği türkiye davulla haberleşme cv ler gider+tahmin tarafımdan spor fizyolojisi endemi bitki ve hayvan sosyal yaşam tek sayı büyükbaş 10. sınıf psikoloji dersi methiye eski aletler edat bağlaç sorular cv kalıp apış arası 2000 ekonomi müzik kültürü nakletmek anton çehov kamalar stoklamak atasözleri tarihçesi rassal modeller ye kürküm ye! bir ben vardı bende benden içeri alan hesabı spor endüstrisi temsilcilik jeoloji makale tasarruflu tarih makaleleri serviste kalite ve davranış izle toplam kalite yönetimi kalite çemberleri 10. sınıf yıllık plan present continous tense roket


TURİZM SEKTÖRÜNDE REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 92117 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER Pazarlamanın en önemli araçlarından olan reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri bir turizm işletmesinin geleceği için yapılmış yatırımlar olarak kabul edilir. Bu iki faaliyet toplumun gözünde işletme için imaj yaratmak, sürdürmek yada işletmenin sahip olabileceği olumsuz bir imaj sorunu çözmek amacı ile tasarlanır ve uygulanır. Başarılı bir reklam ve halkla ilişkiler kampanyası isabetli bir medya mesajı ile hedeflenen pazara ulaşarak satışları artırır ve bu sayede işletmenin gelirlerinin artırılmasına yardımcı olur. REKLAM Reklam faaliyetler, bir turizm işletmesinin yada işletmeler gurubunun ürettiği mal ve hizmetlerin eski müşterilerini korumak, mal ve hizmetlere yeni müşteriler çekebilmek, işletmenin pazardaki payını korumak yada artırmak için kolektif olarak kullanılan ticari tekniklerin tümü olarak tanımlanmaktadır. Diğer bir tanıma göre ise, reklam, bir hizmetin satışa doğrudan yada dolaylı olarak katkıda bulunmayı amaçlayan topluma yönelik ilanlar ve bildirilerdir. Reklam konusundaki tanımlar kuşkusuz çoğaltılabilir ancak bütün tanımların ortak noktaları başlıca dört alanda buluşmaktadır. Bunlar; -Reklam para karşılığı yapılır. -Reklam kişisel satışa dayanmaz -Reklam mesajında mallar, hizmetler yada fikirler yer alır -Reklamı ticari kuruluşlar yürütür. Bu ortak noktaların yanı sıra reklamın tüketici üzerinde etkili olabilmesi şu koşullara bağlıdır; -Mal yada hizmetin varlığını duyurmak -Pazarın belli bir bölümüne mesaj verebilmek -Ürünün kullanımı konusunda bilgi verebilmek -Ürünü kullanma isteği yaratabilmek -Ürüne karşı tutum geliştirebilmek REKLAMIN HEDEFLERİ Pazarlama programındaki diğer elemanlar gibi reklam faaliyetlerinde de belirli hedefler olmalıdır. Bu hedefler işletmenin kendi Pazar pozisyonunu ortaya koyduktan sonra belirlenir. Çünkü uygulanacak olan reklam politikaları ve programları işletmenin Pazar pozisyonunu tüketiciye en iyi yansıtacak şekilde olmalıdır. Bir turizm işletmesinin reklam faaliyetlerinin genel olarak temel amaçları yada hedefleri aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir; -Reklamın en önemli amacı, öncelikle firmanın önceden belirlenmiş bir kitle nezdinde ve belli bir zaman süresi içinde ulaşmak ve gerçekleştirmek istediği iletişim ve etkinleşim girişiminde bulunmaktır. Çünkü reklam, pazarlanacak mal ve hizmet ile hedef kişiler arasında iletişim sağlayan bir tekniktir. -Firmanın ürettiği mal ve hizmetlerin eski ve fiili müşterilerini korumak -Tüketiciye ve satışlara aracı olan kurumlara güvence vermek -Ekonomik ve teknik koşullardaki değişme ve gelişmelere, gittikçe artan rekabete uyım sağlamak -Turistik mal ve hizmetlerin, müşterilere daha kolay satışını sağlamak -Bir turizm işletmesinin ürettiği mal ve hizmetleri potansiyel tüketicilere duyurmak, tanıtmak, mal ve hizmetlerin nitelikleri k... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.