abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kaynakça ilk çağda alışveriş kılçıksız eğitimde zeka seranit cnc tezgahlar baş ucu canlılar beslenme ilişkileri şathiyat iktisatçı merkezi doğalgaz tesisatı king paslı deprem bölgeleri 1945 sonrası türk dış politikası palmitik gönlünce sıfat fiil benzetim, belediyenin görevleri sinirsel ağ kani 0355 19. yüzyılda osmanlı devleti hafif yollu the birds ücret sistemleri sülûk psiko motor gelişim devletçi ekonomik model türkiyenin doğal bitki örtüsü fikri ve sanat hakları organizasyonel öğrenme ikiz idol kriket primavera defter yapimi anı( hatıra) tiran ağ kurdu 3. testleri kahramanmaraş gölet gövde ormanları korumak tarım arabaları 19yy petersburg sintigrafi matematik yargı problemleri 18 mart canakkale şehitleri sıkılama atatürk ve barış kroki birinci dereceden denklemler raptiye farklı mütecaviz sosyal bilgiler inadına bir ara daim olmak azarbeycan meddahlık kanat profili anımsatmak rıhtım bilişim nedir anot döküm apoptoz tababet anahtarlık edebi metin ile bilimsel metin arasindaki fark flâma üçüncü selim flori katranlama sergüzeşt özeti 17 riyal muvasalat tarık dursun k. hayvansal hücre çeşitlerinin araştırılması hala gazal cimri moliere sıkıntısı olmak demokrasi tarihi oto finansman yeni çağda insan hakları düşüncesinin gelişimi müşirlik konferans örneği edebiyat ve gerçeklik maden ve teknoloji gır atmak yırtma yapıştırma canlılarda çeşitlilik marka ve marka stratejileri holding ilkokul 3. siya siya


TURİZM SEKTÖRÜNDE REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 92117 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER Pazarlamanın en önemli araçlarından olan reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri bir turizm işletmesinin geleceği için yapılmış yatırımlar olarak kabul edilir. Bu iki faaliyet toplumun gözünde işletme için imaj yaratmak, sürdürmek yada işletmenin sahip olabileceği olumsuz bir imaj sorunu çözmek amacı ile tasarlanır ve uygulanır. Başarılı bir reklam ve halkla ilişkiler kampanyası isabetli bir medya mesajı ile hedeflenen pazara ulaşarak satışları artırır ve bu sayede işletmenin gelirlerinin artırılmasına yardımcı olur. REKLAM Reklam faaliyetler, bir turizm işletmesinin yada işletmeler gurubunun ürettiği mal ve hizmetlerin eski müşterilerini korumak, mal ve hizmetlere yeni müşteriler çekebilmek, işletmenin pazardaki payını korumak yada artırmak için kolektif olarak kullanılan ticari tekniklerin tümü olarak tanımlanmaktadır. Diğer bir tanıma göre ise, reklam, bir hizmetin satışa doğrudan yada dolaylı olarak katkıda bulunmayı amaçlayan topluma yönelik ilanlar ve bildirilerdir. Reklam konusundaki tanımlar kuşkusuz çoğaltılabilir ancak bütün tanımların ortak noktaları başlıca dört alanda buluşmaktadır. Bunlar; -Reklam para karşılığı yapılır. -Reklam kişisel satışa dayanmaz -Reklam mesajında mallar, hizmetler yada fikirler yer alır -Reklamı ticari kuruluşlar yürütür. Bu ortak noktaların yanı sıra reklamın tüketici üzerinde etkili olabilmesi şu koşullara bağlıdır; -Mal yada hizmetin varlığını duyurmak -Pazarın belli bir bölümüne mesaj verebilmek -Ürünün kullanımı konusunda bilgi verebilmek -Ürünü kullanma isteği yaratabilmek -Ürüne karşı tutum geliştirebilmek REKLAMIN HEDEFLERİ Pazarlama programındaki diğer elemanlar gibi reklam faaliyetlerinde de belirli hedefler olmalıdır. Bu hedefler işletmenin kendi Pazar pozisyonunu ortaya koyduktan sonra belirlenir. Çünkü uygulanacak olan reklam politikaları ve programları işletmenin Pazar pozisyonunu tüketiciye en iyi yansıtacak şekilde olmalıdır. Bir turizm işletmesinin reklam faaliyetlerinin genel olarak temel amaçları yada hedefleri aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir; -Reklamın en önemli amacı, öncelikle firmanın önceden belirlenmiş bir kitle nezdinde ve belli bir zaman süresi içinde ulaşmak ve gerçekleştirmek istediği iletişim ve etkinleşim girişiminde bulunmaktır. Çünkü reklam, pazarlanacak mal ve hizmet ile hedef kişiler arasında iletişim sağlayan bir tekniktir. -Firmanın ürettiği mal ve hizmetlerin eski ve fiili müşterilerini korumak -Tüketiciye ve satışlara aracı olan kurumlara güvence vermek -Ekonomik ve teknik koşullardaki değişme ve gelişmelere, gittikçe artan rekabete uyım sağlamak -Turistik mal ve hizmetlerin, müşterilere daha kolay satışını sağlamak -Bir turizm işletmesinin ürettiği mal ve hizmetleri potansiyel tüketicilere duyurmak, tanıtmak, mal ve hizmetlerin nitelikleri k... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.