abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders madde kavram haritası resim osmanlıda vakıf sistemi mehmet akif ersoyun hayatı 2 sınıf teslim şekilleri gelendost tari okuma donama proje yönetimin öğeleri kazara cumhuriyet ile ilgili resimler mermer üretim fabrikası inceleme yılanı öldürseler yuvar yuvar zümre tutanakları inavasyon nedir hz. muhammedin adaleti gökkuşağı nasıl oluşur spor ile ilgili sözler eleştirinin özellikleri 19 may important ayak işi demokratik hayat öte beri da vinci sifresi nereye yüreğim oltacı euro dünyada atletizm diş çekimi istatislik yazılım paketi et ve et ürünleri röntgen cihazları amiral battı önem mısır özü cbs eğitim galileo eğitim teknolojisinin tarihçesi la fontainenin eserleri temposuz mısırlılar pascal prensipleri trafik polisi istavroz seyret! bilimsel metinler sw örneği 1792 ektoderm mikro iktisat 1 istida katotik kaplin belize kardaş salih amel edebiyat testi academic paper tohumlu bitkiler erezyon nedir ortopedik savan küçük kadınlar özet tutanak osmanlı devletinin gerilemesi kaideci evin direği anının tarihsel gelişimi fourier serisi bağıl atom tartarik fen deney üzme yasalaşma perakende sektörü iktifa etmek düzenlemek cumhuriyetin getirdigi yenilikler fraksiyon uzun sürmüş bir yaz çılgınlık satış maliyeti tasmanya boğazı ıcatlar iletişimsizlik pişpirik iklim doğa üzerindeki etkileri gılgamış destanı japon harfleri endüvi reaksiyonu alıp vermek kavrayışsız katiyen icme suyu atatürkün kültürle ilgi www.meb.gov.tr şen şakrak


TURİZM SEKTÖRÜNDE REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 92117 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER Pazarlamanın en önemli araçlarından olan reklam ve halkla ilişkiler faaliyetleri bir turizm işletmesinin geleceği için yapılmış yatırımlar olarak kabul edilir. Bu iki faaliyet toplumun gözünde işletme için imaj yaratmak, sürdürmek yada işletmenin sahip olabileceği olumsuz bir imaj sorunu çözmek amacı ile tasarlanır ve uygulanır. Başarılı bir reklam ve halkla ilişkiler kampanyası isabetli bir medya mesajı ile hedeflenen pazara ulaşarak satışları artırır ve bu sayede işletmenin gelirlerinin artırılmasına yardımcı olur. REKLAM Reklam faaliyetler, bir turizm işletmesinin yada işletmeler gurubunun ürettiği mal ve hizmetlerin eski müşterilerini korumak, mal ve hizmetlere yeni müşteriler çekebilmek, işletmenin pazardaki payını korumak yada artırmak için kolektif olarak kullanılan ticari tekniklerin tümü olarak tanımlanmaktadır. Diğer bir tanıma göre ise, reklam, bir hizmetin satışa doğrudan yada dolaylı olarak katkıda bulunmayı amaçlayan topluma yönelik ilanlar ve bildirilerdir. Reklam konusundaki tanımlar kuşkusuz çoğaltılabilir ancak bütün tanımların ortak noktaları başlıca dört alanda buluşmaktadır. Bunlar; -Reklam para karşılığı yapılır. -Reklam kişisel satışa dayanmaz -Reklam mesajında mallar, hizmetler yada fikirler yer alır -Reklamı ticari kuruluşlar yürütür. Bu ortak noktaların yanı sıra reklamın tüketici üzerinde etkili olabilmesi şu koşullara bağlıdır; -Mal yada hizmetin varlığını duyurmak -Pazarın belli bir bölümüne mesaj verebilmek -Ürünün kullanımı konusunda bilgi verebilmek -Ürünü kullanma isteği yaratabilmek -Ürüne karşı tutum geliştirebilmek REKLAMIN HEDEFLERİ Pazarlama programındaki diğer elemanlar gibi reklam faaliyetlerinde de belirli hedefler olmalıdır. Bu hedefler işletmenin kendi Pazar pozisyonunu ortaya koyduktan sonra belirlenir. Çünkü uygulanacak olan reklam politikaları ve programları işletmenin Pazar pozisyonunu tüketiciye en iyi yansıtacak şekilde olmalıdır. Bir turizm işletmesinin reklam faaliyetlerinin genel olarak temel amaçları yada hedefleri aşağıdaki başlıklar altında toplanabilir; -Reklamın en önemli amacı, öncelikle firmanın önceden belirlenmiş bir kitle nezdinde ve belli bir zaman süresi içinde ulaşmak ve gerçekleştirmek istediği iletişim ve etkinleşim girişiminde bulunmaktır. Çünkü reklam, pazarlanacak mal ve hizmet ile hedef kişiler arasında iletişim sağlayan bir tekniktir. -Firmanın ürettiği mal ve hizmetlerin eski ve fiili müşterilerini korumak -Tüketiciye ve satışlara aracı olan kurumlara güvence vermek -Ekonomik ve teknik koşullardaki değişme ve gelişmelere, gittikçe artan rekabete uyım sağlamak -Turistik mal ve hizmetlerin, müşterilere daha kolay satışını sağlamak -Bir turizm işletmesinin ürettiği mal ve hizmetleri potansiyel tüketicilere duyurmak, tanıtmak, mal ve hizmetlerin nitelikleri k... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.