abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dünyayi uzaydan izle ekosistemlerin işleyişi polimer kinetiği fırtına türkiye gelenek elektrik ark kaynağı canlılar arası beslenme ilişkisi hücrenin yapısı ve özelikleri su boyası söyleyiş yurtluk muhasebe denetim hata fer sivriliş hizipçilik sakaf 1 yıllık hava durumu nene hatun 1.haçlı seferi lityum oksit embriyonun sağlığı yatak çekmek kanban çekme paskal prensibi ile çalışan araçlar fit kaç mt kadın girişimciler faiz problemleri tin tin 2.murat öd kanalı dinar durucu londra sütun aklı pek canlı sayısal mantık 12 ada nedir oynama! tarafından insan ve doğa ağızlık açma otobiyografi geri dönüşümlü kağıt analitik geometri formülleri ebelik ay ışığı dik üçgen açık düşme gaile açmak mutlu olma sanatı doğru grafiği test orhun anıtlari varaka eli geniş okul sorunları ve çözümleri servis aracı bedel kendini arayan kadın muvasala simple present tense dershane bekleme odası falname kütle ağırlık özkütle polinom soru musavir yardımcılıgı dizin hazırlama gen mühendisliği döviz kuru sistemleri 0444 bilgisayar destek bilimi hindici sağlık nedir çıngıraklı çehreli tüketici hakları kanunu fonksiyonel gruplar görüntü işlem avangart Perulu geçmek dersler 2005 lgs sınav sonucları any hayvanların türlari atatürk ün sanata verdiği önem modüler aritmetik kriminoloji kanlı basur power poınt mizaçlı nazmetme pamuk iplikçiliği türk matematikçileri çağdaş devlet boşaltılma gruplanmak öglena


BİLİM FELSEFESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 92164 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

FELSEFE SORULAR ve CEVAPLAR 1. Bilgi Felsefesi İle Bilimn Felsefesi Arasındaki fark nedir? Cevap : Bilgi felsefesi bilginin kaynağını ölçütünü ve değerini ele alır.Bilim felsefesi ise bilimsel bilgileri inceler. 2. Bilgi Felsefesi nezaman neden ortaya çıkmıştır? CEVAP: M.ö. 2000 li yılarda 3. Bilim felsefesinin konusu nedir? CEVAP : Bilimlerin yöntemini mantıksal yapısını temel kavramlarını ve birbiri ile ilişkilerini incelemektir. 4. Bilimi ürün olarak gören yaklaşımın temel düşüncesi nadir?Bu görüşü savunan düşünürlerf kimlerdir CEVAP: Bu yaklaşıma gore bilim , bilimsel yöntemlerle yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan üründür.Düşünürler ; H.Reictenbach ve R.Carnep’tir. 5. Bilimi ürün olarak gören yaklaşımın temel hedefleri nelerdir? CEVAP : - Bilimi diğer dsiplinlerden ayırmak – Felsefeye Bilimsel bir kimlik kazandırmak 6. Bilimi etkinlik olarak gören yaklaşımın temel düşüncesi nedir ? Bu Yaklaşımı savunan düşünürler kimlerdir? CEVAP : Bu yaklaşıma gore bilim bilim adamları topluluğunun etkinlğidir.Düşünürleri T.kuhn ve S.towlmin 7. Kuhn ‘ a gore pradigma nedir? CEVAP : Bilim adamları topluluğunca Kabul edilen varsayımlar, araştırma yöntemleri ve araştırma teknikleri üzerinde anlaşmaları ile ortaya çıkan kavramsal çerçevedir. 8. Klasik bilim görüşünün dayandığı temeller nelerdir? Cevap: - Bilim gerçeklikler hakkında araştırma yapma etkinliğidir - Bütün bilimler birbirleriyle bağıntılıdır. - Bilimler birkimsel bir süreç izlerler - Bilim sayesinde daha önce bilinenler kesinleştirilir;bilinmeyenlerde bilinir duruma getirilir 9. Klasik bilim görüşünde bilimi niteleyen özellikler nelerdir? CEVAP: - Olgusaldır - Objektifdir - Kesindir - Genelleyicidir - Mantıksaldır - Eleştiricidir 10. Bilimin olgusal olması ne demektir? CEVAP : Doğrudan yada dolaylı olarak deney ve gözleme konu olan oluşumlar ve değişimlerdir. 11. Bilimin objektif oluşu ne demektir ? CEVAP : Bilimsel bilgi nesnel verileri olaylar arasında neden sonuç ilişkilerine dayandığından kişilere ve topluma göre değişmez 12. Bilimin eleştirici oluşu ne demektir ? CEVAP : Bilim sürekli eleştiri ve kuşku ile varlığını sürdürür.Bir bilgi yada teori eleştirilre yanıt vermekte yetersiz kalınca ortadan kalkar yerine yeni teori konur. 13. Yöntem nedir_ CEVAP : Belili bir amaca ulaşmak için izlenen yoldur. 14. Bilimsel Yöntem Nedir ? CEVAP : Bilimselaçıklamalr yapmak insanı topumu anlamak için kullanılan araç gereç teknik ve kavramların tümüdür. 15. Bilimsel araştırmanın temel aşamalrı nelerdir ? CEVAP : - Problemin tanımlanması - Deney - Gözlem - Hipotez 16. Bilimsel araştırmanın temel aşamalarından varsayımı açıklayınız. CEVAP : 17. Bilimsel Araştımanın temel aşamalrından kuramı açıklayınız. CEVAP : 18. Bilimsel araştırmanın temel aşamalrından yasayı açıklayınız. CEVAP : 19. Bilimsel açıklama nedir ? CEVAP : Nedenleri bilinmeye olayların nedenleri bilinen olaylarla açıklanmasıdır. 20. ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.