abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders enerji sorunu baba oğul anıtı iplik fabrikaları klima sistemleri teröris,terör, namaz türleri satılık fen bilgisi 6. sınıf günlük ders planı metal formu tekerlek nasıl bulundu kürenin alanı işittirme elektrik santral akromegali karşılaştırılmalı tablolar turizm staj iktisad aşırmacılık kamusul-alam ölçü aletleri yatalak sinle kurtuluş savaşı mali durum vücudumuzdaki damarlar terörle mücadele rap çarliston maddenin özellikleri katar katar fanuc freze marmara bölgesi doğal afetler rodyum yüklü parçacıklara etki eden kuvvet voleybolun kuralları midi etek 0357 diyarbakır adının tarihçesi yurdumuz 2005 lgs dikey analizi optikçi aşık veysel ve kara toprak alan talan cutaneous alman giysileri gemicilik tonlu ünsüz para birimi veri türünde kullanılan alan özellikleri üstüne kapanmak cibali lisesi görevde yükselme vroom sarhoş atatürk inkilapları öncesi renklerin psikolojik etkileri kristal cam neşir filmcilik süt yan ürünleri eşeysel ulus adlı şiir politik migros a.ş. 7. sınıf fen bilgisi 2. ünite demir oksit kançılarya kartotek klasik dönem resimleri ve ressamları ogretmen ler .com rami iş birliği saatin icadı ateş gecesi haçvari uygarlığın yanılgısı elektirik devreleri orta vadeli krediler sakarya nehri 6. sınıf fen dolaşım sistemi rahatsızlıkları dekagram avrupada kurulan türk devletleri istiklal marşının aruz vezni cisimlerin yüzme şartı asitler patlama eklemler tarımda verimlilik tarih nedir baca başı anıtı dikilen zamanla ilgili atasozleri acı vermek nasrettin lise 2 kimya dersi yağlı kara oluşumlarına göre göller dokutma presesyon makam arabası


BİLGİSAARIN TARİHİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 93210 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BİLGİSAYARIN TARİHİ Hiçbir şey bilgisayardan daha fazla modern yaşamı etkilememiştir. Daha iyi veya daha kötü bilgisayarlar yaşamımızı etkilemekte, hesaplama işlevinin dışında, süpermarkette ürünlerin taranmasında fatura hesaplamasına ve stok kontrolüne, ATM makineleri ile bankacılık işlemleri yapabilme dahil olmak üzere, günümüzde çok değişik alanlarda toplumun her kesimine hizmet vermektedir. Bilgisayarların yaşamımız üzerindeki etkisini ve gelecekte yaşamımızda yapacağı etkileri anlamak ve takdir etmek için, geçirdiği aşamaları görmek gerekir. 1945 yılında A.B.D. Hükümeti tarafından yayınlanan bir raporla düzenlenmiş olan bilgisayarların temel spesifikasyonları günümüzde de hala yaygın bir şekilde takip edilmektedir. O zamandan günümüze kadar meydana gelen yenilik ve değişiklikler iki kategoride toplanabilir: Bunlardan birincisi, bilgisayarı oluşturan elementlerde meydana gelen ilerlemelerdir ki, hızlı işlemciler, geniş depolamam kapasitesi, gelişmiş fiyat/performans gibi. İkinci kategori bilgisayarın işletim modundaki ilerlemedir ve bunda sürükleyici güç, hükümet tarafından finanse edilen akademi çevresidir. Bu tür ilerlemedeki beş önemli örnek ise, 1 ) Yüksek seviyeli programlama dilleri, 2 ) Real-time bilgisayar, 3 ) Zaman paylaşımı, 4 ) Networking 5 ) Grafik özelliklere dayalı insan-bilgisayar iletişimidir. İnsanlar Bilgisayarların Görevlerini Görürken... İkinci Dünya Savaşı sıralarında bilgisayar sözcüğünün Oxford İngilizce sözlük te anlamının “hesap yapan insan; hesap makinesi; bir gözlemde, ankette vs. hesap yapmak için istihdam edilen insan” olarak yer aldığı; elektronik bilgisayarların da bilgisayar görevini gören insan ile büro memurlarının görevini birleştirdiği söylenebilir. İngiltere’deki Merkezi Telgraf Ofisi’nde 1875 yılında 1200 kişi istihdam edilirken, 1900’lü yılların başında istihdam edilen kişi sayısı 4.500’ü günlük gönderilen telgraf sayısı da 120.000-165.000’i bulur. 18 ve 19. yüzyıl arasında veri işlemede hemen hemen hiçbir ofis makinesi kullanılmamakta, bugünkü ofislerde bilgisayarlar tarafından yapılmakta olan rutin işler o zamanlarda istihdam edilen kişiler tarafından yürütülmektedir. Avrupa ile kıyaslandığında A.B.D. veri işlemede, çok daha sonraları sahneye çıkmıştır. Bunun nedeni ise, o zaman A.B.D.’nin ekonomik gelişmede, Avrupa’yı 20-30 yıl geriden takip etmesiydi. İngiltere, Almanya ve Fransa 1830’lu yıllarda endüstrileşirken, A.B.D. hala bir tarım toplumudur ve endüstrileşmesi, Sivil Savaş sonrası başlamış olmakla birlikte bu gecikme, A.B.D.’ye yeni ofis teknolojilerini kullanma avantajını da beraberinde getirmiştir. Üretilen istatistiki bilginin çokluğunu ve bundan kaynaklanan problemleri gören ve buna çözüm arayan kişi, delikli kartları üreten ve daha sonra da IBM’in kuruluşuna kadar uzanan International Tabulating Machine firmasını kuran Herman Hollerith olur. Hollerith’in... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.