abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders biografi meşk etmek kaynak makinası polyester nedir gibisi haberci emekçi varoluş rüsumat sırıtma sarman osmanlıdaki sosyal yaşam dünya ekonomi sistemleri mücellit afife endemik hayvanlar gizli dil cumhuriyet dönemi türk edebiyatı çocuk resimleri dağın öte yüzü elektrik iletim şekilleri intermetalik heyelân fetret palavra valinin görevleri çok büyük ve çok kük sayılar ac devrelerde 100 temel eser kitap inceleme masal tarihi afrika tarihi bakanlıklar türk halk müziginin konuları romalılarda spor siyasi partiler cumhuriyetin kuruluşu ve demokrasi kara davar demokratik tarihsel gelisimi açılar ve çokgenler sıradanlık paranın değeri sorunu 23 nisan neden çocuk bayramı radyografik muayene acaba hayvan hücresi oks soru 2006 biyoloji kalıtım türkiyedeki su gücü şişeleme süpermarket yurt tutmak eski televizyon resimleri cumhuriyet ile ilgili özdeyişler tıs yok simetrisiz 18. yy isyanları adaletsiz bertaraf fahişe kuranda insan şırak kitap etkileri kozalı fiyatlanma köpek 1919 1923 yılı arası tarih olaylar dış gezi dünya ve türk kültür özellikleri hidrolik silindirler iş kanunları baz nerde bulunur ikirciklik diriğ orta ve yüksek gerilim yanlışlık faiz hesap formül çalışmanın önemi bağıntı matematik akifin kompozitler modern türkiye kalıpçı ekmekçi grafiker durma zülüflü kamış çatı kansa oğul oğul illuminati 2000 cözüm matematik öss soru başvuru kompozisyonu tekstilde kullanılan kumaşlar içişlerin nedenleri c dili ağırlamak simültane a-b hemşire saklatmak


BAŞARI YOLUNDA 70 ALTIN KURAL


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 96123 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

BAŞARI YOLUNDA 70 ALTIN KURAL 1. Tırmandığınız Kaya ile Kertenkele Kadar Bütünleşmelisiniz. Dağcı tırmanmaya başlamadan önce bizim için sadece bir maceraperesttir. Tırmanırken ona “Bu düpedüz deli” diyebiliriz. Zirveye ulaştığında ise o hepimiz için sadece bir kahramandır. Sadece bir kahraman.... Dağcımız malzemesi olmadan, malzeme yardımı ile tırmanmaya çalışan iki dağcıyı geçer. Böyle inanılmaz başarıyı nasıl mı yaptı. Tek cevapla motivasyon sayesinde. Zihni ve bedeni hep o anla yalnızca tırmanış anıyla bütünleşti. Tırmanma dışında ne hayal kurdu ne de zirveye ulaşabilmeyi düşündü. Tırmanmaya karar verdiğinden itibaren, yalnızca tırmanmayı düşündü. Çünkü hedefe ulaşmak için motivasyon çok önemlidir. 2. Çiçekleri Görüyor Musunuz? Etrafınıza bir daha göremeyecek gibi bakınız. Bir daha duyamayacak gibi dinleyiniz. Çünkü o zaman her zaman bakıp ta göremediğiniz, fark edemediğiniz, duyamadığınız şeyleri, fark edip, görüp, duyacaksınız. İşte o zaman şükredeceksiniz. Ben nelere sahipmişim diye şaşıracaksınız. Elinizdekilerin değerini, sahip olduğunuz şeylerin ne kadar üstün olduğunu bilelim. Çünkü sahip olunan şeylerin değeri kaybedilince anlaşılır. İnsan elindekilerin değerini en basitinden bir çiçeğe, tatlı bir gülümsemeye ve hoş bir masumiyetle bakarak anlayabilir. O çiçekle tüm sırlar, tüm kelimeler, tüm gerçekler gizlidir. 3. Hedef Titremeyen Bir El İster. Eğer büyük bir gayeniz, hedefiniz varsa mekanik zevklerinizi terk edeceksiniz. Öyle ki bu mekanik zevkler, payenize duyduğunuz büyük aşkı basit bir cilvelenme seviyesine düşürür. Mekanik zevklerin her davetinde biraz daha biraz daha sönmüş olarak dönersiniz. İçinizdeki tatlı dile kulaklarınızı tıkayacaksınız. Gerekirse o tatlı dili çekip koparacaksınız. Hayatınız yaşam tarzınız, isteklerinizle özdeştir. Hedef dolu bir şarjör, iyi kavranmış bir kabza, örselenmiş bir yiv, tutukluk yapmayan bir mekanizma, gezden gözden arpacıktan bakan bir göz, nihayet titremeyen bir el ister. 4. Gücünüzü Kötü Alışkanlıklarınızı beslemek için Kullanmayın. Monteigne’e göre alışkanlıklar öyle gürültü yaparak gelmiyor. Yavaş yavaş sinsi içimize adımını atar. Başlangıçta kuzu gibi sevimli, alçak gönüllüdür. Ama zamanla oraya yerleşip kökleşti mi öyle azılı, öyle amansız bir yüz takınır ki kendisine gözlerimizi bile kaldırmaya izin vermez. Önemsenmeyen bir hareket, küçük bir girişim, alışkanlıklara mal olabilir. Olabilecek “Bir şey olmaz” demek kadar kötü bir başlangıç olamaz. Alışkanlıklar enerjimizi ve zamanımızı bizimle paylaşırlar. Öyleyse bizim “dost”alışkanlıklara ihtiyacımız var . Kötü alışkanlıklara doğru ilk adım atan birisi kendi düşmanlarını eğitmeye başlamış demektir. 5. İnsan İçin Çalıştığından Başkası Yoktur. Başarmak için gerekli bir çok kuvvete sahip olabiliriz. Ama bunlara sahip olduğumuz halde çalışmazsak başaramayız. İnsanın her yaptığı kendinedir. Her insan kendi işini k... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.