abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kağıt nasıl üretilir ıskalama ayıplı bâkî rotifer tavlanma otel işletmelerinde bütçeleme maastrıcht krıterlerı çizgiler sağlam üniter devlet hava şartları bilinçsiz orman kesimi yakıt göstergesi ekstre eda dil oğlanı eski zaman ölçüm aletleri ptt defteri adlı sanlı diz dize 1921 anayasasının önemi 2004 yılı resim ders planı, staj hotel keleş karikatür buz makinası eş sesli biyoloji bilimindeki gelişmelerin insanlığa katkıları şavul macellan kekik yağı inşaat att siralamasi fodla kalsedon sade suya isdihdam nedir rayleigh yöntemi pürüzlenme iş yaşamında kriz 1 m3 kaç kg ago go bel bilinmeyenli denklem ter bezi tayfun güvenlik sistemleri electric car ötücü bakanlıkların görevleri çok kültürlü eğitim resimde kompozisyon nedir magmatik kayaçlar otomobilci tutuşturma gsm staj topuz bilgi türleri balak kinetik apak tramvay kars cumhuriyeti edebi metinleri inceleme master eğitim amacı söküp atmak elektrik enerjisinin üretilmesi lise 1 coğrafya test soruları bağdaşmak ses iskandili acı kavak göze 2 boyut millet nedir atatürk ün okudugu okullar merdane sarış tekfur tetikçi 10 kasımla ilgili şiir siyahlık müzikte çok seslilik osmanlı devletinde kültür ve uygarlık tenasül pullanma dalsız ip cambazı ingiltere cince semboller kok kömür tek anlamlı cumhuriyet kayıtsız şartsız milletindir acıklaması fermanlı şehzade Zülcelâl metagenez makina staj defter ticaret ve vergilendirme ön deyi


RESİMLERLE ÇANAKKALE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 97346 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

GENEL ÖZELLİKLER Coğrafi Konum: Çanakkale Türkiye’nin Kuzeybatı yönünde Gelibolu yarımadası ve Anadolu’nun uzantısı olan Biga yarımadası üzerinde toprakları olan bir ilmizdir. Yüz ölçümü 9.737 kilometrekaredir.Güneydoğu yönünde Balıke- sir,batıda Ege denizi,kuzeybatıda Edirne ili,kuzeyde Tekirdağ ili ile Marmara denizi tarafından çevrelenmiştir Nüfus ve İdari Bölüm: Merkezle birlikte 12 ilçe,568 köy ve 34 belediye bulunmak- tadır.İlçeleri;Ayvacık,Bayramiç,Biga,Bozcaada,Gökçeada,Çan,Eceabat, Ezine,Gelibolu,Lapseki ve Yenice’dir. İklim: Çanakkale ilinde Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin geçiş iklimi hüküm sürmektedir.Yağışlar genellikle bahar ve kış aylarında görülür.Yazlar kurak ve sıcaktır.Kuzey rüzgarları hakimdir. Ekonomik Yapısı: Çanakkale’de üretim yapılan tarım alnları %55 oranındadır. Hububat,ayçiçeği,zeytin,sebze ve meyve,üzüm üretimi ile hayvancılık en önemli gelir kaynağıdır. Çanakkale balıkçılık bakımından önemli potansiyele sahiptir. Ayçiçeği Çanakkale’nin önemli tarım ürünlerindendir. Sosyal Yapı: Çanakkale’nin nüfusu yaklaşık 450.000’dir.Ülkemizin bazı bölgelerine göre oldukça gelişmiş bir ildir.Önemli sorunları yoktur.Eğitim ve öğretim durumu Türkiye ortalamalarına göre yüksek düzeydedir.Kuruluşu yeni olmakla beraber her geçen gün gelişen 18 Mart Üniversitesi ilin sosyal yapısının yükselmesine neden olan bir eğitim kuruluşudur. 18 Mart Üniversitesi rektörlüğü Kültür ve Turizm: Çanakkale ili tarihi boyunca önemli kültürlere sahne olmuştur. Sahip olduğu turistik,tarihi ve kültürel zenginlikleri yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmiştir. Çanakkale Savaşlarının olduğu Gelibolu Yarımadası Milli Parkı’nda bulunan türk anıt ve şehitlikleri ile yabancı anıt ve mezarlıkları turistler için önemli yerlerdir. Çanakkale ili Troya,Alexandria,Troas,Assos gibi uygarlıkların merkezidir. Uygarlık tarihinin en eski el sanatlarından olan seramikçilik ve halıcılık günümüze kadar gelmiştir. Çanakkale adının burada yapılan çanak çömlekten geldiği kabul edilmektedir.Çanakkale’nin eski adı Kale-i Sultaniye idi.Çevresi eşsiz doğa güzellikleri ve denizlerle çevrili olan Çanakkale sağlık turizmine çok sayıda kaplıcalarla hizmet vermektedir. Çimenlik Kalesi 1462 tarihinde Fatih Sultan Mehmet tarafından Çanakkale Boğazının kontrolü için Anadolu yakasında inşa ettrilmiştir. Kent merkezinde sıra dükkanlar şeklinde yaptırılan... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.