abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ortak pazar kara kitap optimal capital structure buzlar çözülmeden tırnakçı granat acı tatlı şinto destanı dağ armudu 52 ıskala öbürkü işsizlik sigortası veysel çavuş eros bitmeyen gece sürtme on the edge sekban pines muhrik yalnız başına real sayılar recep bilginer trigonometri kullanıldığı alanlar yakış fizik formülleri 0324 enerji kaynaklarimiz narh 1961 anayasası kayran baktofügasyon masumluk nesli tükenen türler bütçe yapma kaplin doğal ve yapay maddeler beden cezası navlun rest çekmek wilson ilkeleri egzersiz oliver twist destan dönemi türk edebiyatı izmler kumpas halil ibrahim kaya nükleer reaksiyonlar projeler gudde çevremizde bulunan enerji kaynakları uzun atlama ışık türleri ihracat pazarlaması denklemler ile ilgili çıkmış sorular metalografi geçmişten günümüze kadar kullanılan haberleşme araçları yargı alanı haklarımı öğreniyorum çok eşli istiklal marşının günlük planı kütle ağırlık özkütle tekin sönmez şecere cmc cumhuriyet tarihinde yazılmıs yazılar türkiye insan hakları kaynak makinası çeşitleri göz akı manda gibi kana türkçe özlü sözler kesir sayıları dünya edebiyatı iki ayaklı sperma sanat ve zanaat arasındaki fark belirmek örülü olmak akçakavak ilyada divan edebiyatı öss soruları hörgüç arılar ve başkalaşım hayatın başlangıcı ile ilgili görüşler semaphore savuşma kobilerde finansman sorunları cezayir tartışma nedir miryokefalon kamuoyu araştırmaları globalleşme kapris bakır oksit ezgi mineral çeşitleri göz kusurları nasıl giderilir


RESİMLERLE ÇANAKKALE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 97346 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

GENEL ÖZELLİKLER Coğrafi Konum: Çanakkale Türkiye’nin Kuzeybatı yönünde Gelibolu yarımadası ve Anadolu’nun uzantısı olan Biga yarımadası üzerinde toprakları olan bir ilmizdir. Yüz ölçümü 9.737 kilometrekaredir.Güneydoğu yönünde Balıke- sir,batıda Ege denizi,kuzeybatıda Edirne ili,kuzeyde Tekirdağ ili ile Marmara denizi tarafından çevrelenmiştir Nüfus ve İdari Bölüm: Merkezle birlikte 12 ilçe,568 köy ve 34 belediye bulunmak- tadır.İlçeleri;Ayvacık,Bayramiç,Biga,Bozcaada,Gökçeada,Çan,Eceabat, Ezine,Gelibolu,Lapseki ve Yenice’dir. İklim: Çanakkale ilinde Akdeniz ve Karadeniz iklimlerinin geçiş iklimi hüküm sürmektedir.Yağışlar genellikle bahar ve kış aylarında görülür.Yazlar kurak ve sıcaktır.Kuzey rüzgarları hakimdir. Ekonomik Yapısı: Çanakkale’de üretim yapılan tarım alnları %55 oranındadır. Hububat,ayçiçeği,zeytin,sebze ve meyve,üzüm üretimi ile hayvancılık en önemli gelir kaynağıdır. Çanakkale balıkçılık bakımından önemli potansiyele sahiptir. Ayçiçeği Çanakkale’nin önemli tarım ürünlerindendir. Sosyal Yapı: Çanakkale’nin nüfusu yaklaşık 450.000’dir.Ülkemizin bazı bölgelerine göre oldukça gelişmiş bir ildir.Önemli sorunları yoktur.Eğitim ve öğretim durumu Türkiye ortalamalarına göre yüksek düzeydedir.Kuruluşu yeni olmakla beraber her geçen gün gelişen 18 Mart Üniversitesi ilin sosyal yapısının yükselmesine neden olan bir eğitim kuruluşudur. 18 Mart Üniversitesi rektörlüğü Kültür ve Turizm: Çanakkale ili tarihi boyunca önemli kültürlere sahne olmuştur. Sahip olduğu turistik,tarihi ve kültürel zenginlikleri yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmiştir. Çanakkale Savaşlarının olduğu Gelibolu Yarımadası Milli Parkı’nda bulunan türk anıt ve şehitlikleri ile yabancı anıt ve mezarlıkları turistler için önemli yerlerdir. Çanakkale ili Troya,Alexandria,Troas,Assos gibi uygarlıkların merkezidir. Uygarlık tarihinin en eski el sanatlarından olan seramikçilik ve halıcılık günümüze kadar gelmiştir. Çanakkale adının burada yapılan çanak çömlekten geldiği kabul edilmektedir.Çanakkale’nin eski adı Kale-i Sultaniye idi.Çevresi eşsiz doğa güzellikleri ve denizlerle çevrili olan Çanakkale sağlık turizmine çok sayıda kaplıcalarla hizmet vermektedir. Çimenlik Kalesi 1462 tarihinde Fatih Sultan Mehmet tarafından Çanakkale Boğazının kontrolü için Anadolu yakasında inşa ettrilmiştir. Kent merkezinde sıra dükkanlar şeklinde yaptırılan... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.