abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders izmirin tarihi yerleri yağış rejimleri asfaltit parafazi atasözleri çalışkanlık asma tavan akarsu isimleri sağma cumhuriyet tarihi kronolojisi aöf soruları kanatçık öğütleme bilim araştırma ve proje ilişkisi işlem soru sokrates perakende sektöründe c&a sleep görünüşte kızılay takır takır insan hakları evrensel beyannamesi ettirme valiz atatürkçü düşünce sistemi yanal düşünme tekniği kayabaşı osmancılık beyşehir gölü dipnot nedir atv proje yarışmaları eşleştirme iştihar tıpatıp heterodoks iktisat kara cümle insan kaynaklı bozulmasının nedeni ingilizce futbol tarihi imbisat nesli tükenen bitkiler gülistan sadi meyve isimleri e sığlık çöl ekosistemi ölçü aletleri resimleri seminer ödevi tarih otomatik şanzıman sakat olmak tamsayılar mrp orman staj ticari işletme litoloji özümsemek saçık trafik işaretleri oks tercihleri ekşilik 1 derecede denklemler atatürkün sosyal görüşleri enflasyon makale limon asidi etli canlı spiril onarmak alay beyi the elephant man dünyanın güneşe uzaklığı mevlana felsefesi çizmeli akdeniz su canlıları proje ve performans programlanmış mikroişlemci sistemi türkiyede reklam bobin teli bitkilerin bölümleri etkileşmek milli güç oma insan ne ile yasar sınırlı sorumluluk celep yillik plan iç organ resimleri büyük akarsular çenet kırsal turizm çözünürlük prensipleri 4 zamanlı benzinli motorların çalışma prensibi sınavı marka akut uyum etap yoksulluk içimizde harmani yasa gömülmek uyulmak gelir gider kampanyalı satışlar kanın vücudumuz için önemi


AMİNLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 97555 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. AMAÇ: Bazı aminlerin bazlık kuvvetlerinin teorik olarak incelemesi. 2. GİRİŞ: Aminler amonyağın (NH3) organik türevleri olup, amonyaktaki bir ya da daha fazla hidrojen yerine alkil ya da aril grupları geçmiştir. Bunlar azot atomuna bağlı R gruplarının sayısına göre sınıflandırılırlar. Bir R grubu varsa birincil amin, iki R grubu varsa ikincil amin ve üç R grubu varsa üçüncül amindir. etilamin difenilamin etilmetilpropilamin (birincil amin) (ikincil amin) (üçüncül amin) Küçük molekül kütleli aminler bazik çözeltiler vermek üzere suda kolay çözünebilen gazlardır. Aminler hidrojen bağları oluşturabilirler, fakat azot atomu oksijenden daha az elektronegatif olduğundan bu hidrojen bağları sudaki kadar kuvvetli değildir. Aminlerin yapılarında tıpkı amonyağın yapısı gibi üçgen piramittir ve azot üzerinde ortaklanmamış elektron çifti vardır. Aromatik aminlerde, benzen halkası doymamış olduğundan, elektronlar halkaya doğru çekilir ve azot atomu üzerindeki elektron yoğunluğu azalır. Bu yüzden, aromatik aminler amonyaktan daha zayıf bazlardır. Oysa alifatik aminler amonyaktan biraz daha kuvvetli bazdırlar. Bir amin ne kadar kuvvetli bir bazsa, onun konjuge asidi de o kadar zayıftır ve pKa değeri o kadar büyüktür. -Eğer serbest amin, katyonundan daha kararlıysa amin kuvvetli bazdır. -Eğer katyon serbest aminden daha kararlıysa amin kuvvetli bazdır. yapısı pKb yapısı pKa serbest amin kararlıysa katyon kararlıysa zayıf bazdır kuvvetli bazdır Azot atomu üzerinde, alkil grubu gibi elektron-verici bir grup, katyon üzerindeki pozitif yükün dağılmasına neden olur ve bazlık kuvvetini arttırır. Pozitif yükün dağılması nedeniyle katyon, serbest amine göre daha kararlı olur. amonyak metilamin dimetilamin ARTAN BAZLIK ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.