abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders korkusuz kaptanlar tekdir teknolojik gelişmeler mühendislik sigortaları mıknatısın özellikleri vergi muafiyeti nedir 1996 türkçe soruları buro yonetımı komşu ülkelerimiz asansör projesi 29 ekim şiir gücün dna izolasyonu ocak taşı hassas ölçme matematik atatürk ve din matematik spor iç göç nedir alternatif akım jeneratörleri garanti bank kara kitap özet tatlı limon televizyonun eğitimdeki önemi dört işlem ab kültür politikası soğuk şekil ekşilik ikici anlatım öss soruları teorik ile terazi beşgenler nepotizm amortisman pisboğazlık dudak fritöz sofra bezi yılancık gülü seven dikenine katlanır basketbol saha ambarlı termik santral bennis psikomotor ab nin maliye politikası ekosistemdeki bozulmalar neleri dogurur zemin kat 3 sınıf basınç ölçümü hayvansal doku resimleri sigorta konusu atomculuk automod iade etmek yakıt sistemleri 1. dünya şavaşının özeti elektronik elemanlar mir türk sanat müziği hakkında bilgi saati kim bulmustur aşırılık temizlik atasözleri marmara bölgesi tersine fizik hal değişimi mini etek sude millete efen ağustos böceği ile karınca çok boyutlu dizi ihracat ile döviz kuru exchange server 2003 rusca turkce çok büyük pozitif sayılar kara suları bel bel sevgisi tasarı firewall ampirik deney yağlı kapı normallik genel muhasebe ile ilgili sorular İslâv kan unu genel anlatım bozuklukları dinamik stabilite komınızm torna tezgah su baskını koni cumhuriyet kadınları hoş bulduk diline sağlam olmak dermatolog ortalama fren basıncı icap etmek insaat staj lojik devre polinom soruları


SİGORTA NEDİR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 98913 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Sigorta nedir ? İleride meydana gelmesi muhtemel tehlikeden doğacak zararın giderilmesinin, önceden yapılan ödemeleri (prim) karşılığında taahhüt edilmesidir. Sigorta Sözleşmesi nedir? Sigortalının menfaatini ihlal eden tehlikenin gerçekleşmesi halinde, tazminat vermeyi veya sigortalının hayatında meydana gelen belli olaylar üzerinde ödemede bulunmayı taahhüt eder. Sözleşme ile her iki taraf birbirlerine karşılıklı olarak edim yükümlülüğüne altına girer. Sigorta sözleşmesini (poliçe) öteki sözleşmelerden ayıran özellik, sigortacının edim yükümlülüğünün gelecekte belirli olmayan olgulara(sigorta edilen menfaatin tehlikeye maruz kalmasına) bağlı olmasıdır. Sigorta nın doğuşu XIV. yy. İtalyanın kıyı şehirlerinde başlamıştır. Sigortacılık başta özel kişiler tarafından geliştirildi. Cenovalılar, Venedikliler ve bazı Hansa şehirlerinde tacirler münferit olarak sigortacılık yapıyorlardı. Türkiyede ise ilk 1872 yılında yabancı sigorta şirketleri faaliyetlerine başlamışlardır. Atatürk ün direktifleri doğrultusunda kurulan Milli Reasürans A.Ş. ile yerli sigorta şirketleri doğmuştur. Bugün Türkiyede Hazine Müsteşarlığı tarafından ruhsat verilmiş 70 civarında şirket Türkiyede faaliyet göstermektedir.. Güneş Sigorta hakkında. 1957 yılında 2,500,000.-TL. sermaye ile kurulan Güneş Sigorta, günümüzde ülkemizin dev sigorta kuruluşları arasındadır. 40 yıllık birikimi ve tecrübesini çağdaş sigortacılığın gerekleri olan güçlü mali yapı, tutarlılık, teknoloji ve hızlı hizmet ile birleştiren Güneş Sigorta, yıllardır sanayi ve ticaret alanında ülkenin geleceğini etkileyen büyük projelere teminat vermektedir. Sermayesinin % 15ini halka arz etmiş olan Güneş Sigortanın diğer sermayedarları faaliyet gösterdikleri sektörlerin önde gelen kuruluşlarıdır. Bu kuruluşlar sahip oldukları güçlü mali yapı ile Güneş Sigortaya duyulan güvenin teminatı olmuşlardır. Güneş Sigorta, temel sigorta ihtiyaçlarının yanı sıra kurumsal ve endüstriyel sigorta ihtiyaçlarını da geniş bir yelpazede, gerçekçi fiyatlarla tüketiciye sunmaktadır. Güneş Sigorta, yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım ve hayvancılık, para nakli, kar kaybı, ticari ve endüstriyel risk sigortaları, sağlık, hırsızlık gibi sigorta çeşitleriyle yaşamın her alanında güvence sağlamaktadır. Sektörün rekabet ortamı içinde sigortalıya en ekonomik fiyatlarla hizmet vermeyi amaçlayan Güneş Sigorta, standart sigorta hizmetlerinin yanı sıra risk mühendisliği, planlama, inceleme- araştırma ve istatistik birimleri ile çağdaş sigortacılık çizgisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Geride bırakmakta olduğumuz 20. yüzyıl, insanoğlu için bir zamanlar hayal bile edilemeyecek gelişmelerle geçti. Teknolojik ilerleme insanoğluna yepyeni ufuklar açtı. Dünyadaki değişim süreci, tabii ki ülkemizi de etkiledi. Bu değişime paralel olarak, gelişmiş ülkelerle birlikte Türkiyedede hizmet sektörü ön plana ç... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.