abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders feshetme yoğunlukölçer iş akış şeması tatil olmak içre deri üretimi iktisat tarihi üçgenler ve şekilleri oran orantı soruları oolit denizcilik adaleli atatürkün okuduğu okullar istetme yazılım visual organik ve inorganik tarım 6. sınıf hayvan ile ilgili sorular bambu elyafı tasarruflu ster çağdaş türk edebiyatı yaşlı adam ve deniz kitabı atatürkün ünlü sözleri şarap analizleri cahit sıtkı tarancı ziyaya mektuplar atatürkün ölçüleri donuklaşma bölme işlemi çılgın türkler yumurta tozu tam maliyet ornekleri kolluk seyreklik halk adamı yunan mitolojisi tanzimat fermanı has to bilgisayar çeşitleri rekreasyonel katılım atatürk ün yaptığı yenilikler kitap ciltleme son ses çalışan anneler adil niteleme sıfatı manyetik kaset gök atlası aracılığıyla doğru akım nedir fincan teftiş banka değinme 1919 1923 yılları arası servo motor sürücüleri müze nedir yapıştırmak telefoncu 1. dünya savaşı+almanya kırılma kanunları trafik yıllık plan 11 atatürkün askeri başarıları Antep işi hastane otomasyonu ayak methiye çevreye dost motorlar tasarı geometri seksen günde devri alem özet ölçüm araçları devlet adamı yapışkanlık emanet ne demek soğuk şaka akas fob emeviler aerobik hareketleri yaya nedir 16 yüzyıl osmanlı mimarisi ağzı pis cinayetler ömrüde basın ozgurlugu isim koymak napier düdüklü filvaki resimde klasik dönem gönüldaş yönetim pazarlama iki yaşamlı canlılar alüminyum toz metalurjisi gönenç sakızlı mukarrerat ordu ili demir karbon denge cumhuriyetten önce yönetim sosyoloji psikoloji


SİGORTA NEDİR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 98913 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Sigorta nedir ? İleride meydana gelmesi muhtemel tehlikeden doğacak zararın giderilmesinin, önceden yapılan ödemeleri (prim) karşılığında taahhüt edilmesidir. Sigorta Sözleşmesi nedir? Sigortalının menfaatini ihlal eden tehlikenin gerçekleşmesi halinde, tazminat vermeyi veya sigortalının hayatında meydana gelen belli olaylar üzerinde ödemede bulunmayı taahhüt eder. Sözleşme ile her iki taraf birbirlerine karşılıklı olarak edim yükümlülüğüne altına girer. Sigorta sözleşmesini (poliçe) öteki sözleşmelerden ayıran özellik, sigortacının edim yükümlülüğünün gelecekte belirli olmayan olgulara(sigorta edilen menfaatin tehlikeye maruz kalmasına) bağlı olmasıdır. Sigorta nın doğuşu XIV. yy. İtalyanın kıyı şehirlerinde başlamıştır. Sigortacılık başta özel kişiler tarafından geliştirildi. Cenovalılar, Venedikliler ve bazı Hansa şehirlerinde tacirler münferit olarak sigortacılık yapıyorlardı. Türkiyede ise ilk 1872 yılında yabancı sigorta şirketleri faaliyetlerine başlamışlardır. Atatürk ün direktifleri doğrultusunda kurulan Milli Reasürans A.Ş. ile yerli sigorta şirketleri doğmuştur. Bugün Türkiyede Hazine Müsteşarlığı tarafından ruhsat verilmiş 70 civarında şirket Türkiyede faaliyet göstermektedir.. Güneş Sigorta hakkında. 1957 yılında 2,500,000.-TL. sermaye ile kurulan Güneş Sigorta, günümüzde ülkemizin dev sigorta kuruluşları arasındadır. 40 yıllık birikimi ve tecrübesini çağdaş sigortacılığın gerekleri olan güçlü mali yapı, tutarlılık, teknoloji ve hızlı hizmet ile birleştiren Güneş Sigorta, yıllardır sanayi ve ticaret alanında ülkenin geleceğini etkileyen büyük projelere teminat vermektedir. Sermayesinin % 15ini halka arz etmiş olan Güneş Sigortanın diğer sermayedarları faaliyet gösterdikleri sektörlerin önde gelen kuruluşlarıdır. Bu kuruluşlar sahip oldukları güçlü mali yapı ile Güneş Sigortaya duyulan güvenin teminatı olmuşlardır. Güneş Sigorta, temel sigorta ihtiyaçlarının yanı sıra kurumsal ve endüstriyel sigorta ihtiyaçlarını da geniş bir yelpazede, gerçekçi fiyatlarla tüketiciye sunmaktadır. Güneş Sigorta, yangın, nakliyat, kaza, mühendislik, tarım ve hayvancılık, para nakli, kar kaybı, ticari ve endüstriyel risk sigortaları, sağlık, hırsızlık gibi sigorta çeşitleriyle yaşamın her alanında güvence sağlamaktadır. Sektörün rekabet ortamı içinde sigortalıya en ekonomik fiyatlarla hizmet vermeyi amaçlayan Güneş Sigorta, standart sigorta hizmetlerinin yanı sıra risk mühendisliği, planlama, inceleme- araştırma ve istatistik birimleri ile çağdaş sigortacılık çizgisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Geride bırakmakta olduğumuz 20. yüzyıl, insanoğlu için bir zamanlar hayal bile edilemeyecek gelişmelerle geçti. Teknolojik ilerleme insanoğluna yepyeni ufuklar açtı. Dünyadaki değişim süreci, tabii ki ülkemizi de etkiledi. Bu değişime paralel olarak, gelişmiş ülkelerle birlikte Türkiyedede hizmet sektörü ön plana ç... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.