abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders işçi problemler 7 sınıf matematik testleri linin iklimlendirme soğutma bölümü dil ve anlatı düzenbaz elektro erozyon tezgahı affedilme ikna design 80 gunde devri-alem sistematik fikrî yarımada alan olculeri bilgisayar yıllık plan iklimlendirme soğutma staj kanunlar devlete karşı görev ve sorumluluklarımız faksimile atomla ilgili sorular şartlama 14 staj bilgisayar programlama düzeltilme klasik müzik ecinni inandırıcı bozkurt dil nasıl oluşmuştur 1980 öncesi para politikası piknik tip bize gore mikrobik canlılar ihtimal iktifa dinamit aydın çubukçu dc akım sağlık hakkının korunması olta takımı 6. sınıf kuvvet ve hareket meni üçer beşer blake ve mouton işe bak! volkanik daglar ve ülkeler açık alınla beslenme donguleri atatürkün yaptığı hak ve hürriyetler isim kökü aydınlatma tesisatları kaliteyi etkileyen etmenler atatür ve bilim doğru ezop masalı kabza ışık ve ses kirliliği 19 may festival kaytarma şermin daldırmak iş makinaları bakımı atatürkün yurt severliği banka stajı adilâne körfez krizi ıyon nedır tekstilde kullanılan boyarmaddeler atatürk sanatseverliği satranç doğal afetler eko sisteme etkisi bir numara faz doğanın önemi İskitler penye süt kapasite raporu demografi teşebbüs kompanzasyon pano şeması festival nedir su hayattır newtonun hayatı ikram inandırmak işletim sistemleri logaritmalar balat 587 berkyaruk kitap okurken resim sünnetsiz Orta şark yenilenmek savurganca kahpe dölü iş verimliliği ve egzersiz getr


TIBBİ ATIKLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 99116 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

TIBBİ ATIKLAR Tıbbi tesislerde (hastaneler,sağlık ocakları…) , araştırma birimlerinde ve laboratuvarlarda oluşan tüm atıkları içermektedir.Bunlara ilave olarak küçük veya dağılmış kaynaklar olarak görülen , örneğin evlerdeki tıbbi faaliyetler sonrasında oluşan atıkları da (diyaliz, insulin iğneleri vb.) kapsamaktadır. Tıbbi atıklar tehlikeli olan ve olmayan olmak üzere iki başlık altında incelenmektedir. TEHLİKELİ OLMAYAN KİMYASAL MADDELERİN ATIKLARI Tehlikeli olmayan kimyasal maddelerin atıkları şeker, amino asit, organik ve inorganik tuzların atıklarıdır. ORGANİK MADDELER - Asetatlar (Ca, Na, NH4, K) - Amino asitler ve tuzları - Sitrik asit ve Na, K, Mg, Ca ve NH4 tuzları - Laktik asit ve Na, K, Mg, Ca ve NH4 tuzları - Şekerler İNORGANİK MADDELER - Na ve K bikarbonat - Na, K, Mg ve Ca borat - Na ve K bromürleri - Na, K, Mg, Ca karbonatları - Na, K, Mg, Ca klorürleri - Ca florit - Na, K iyodid - B, Mg, Ca, Al, Si, Fe oksitleri - Na, K, Mg, Ca, NH4 fosfat - Na, K, Mg, Ca silikat - Na, K, Mg, Ca, NH4 sülfatları TEHLİKELİ KİMYASAL ATIKLAR 1 - TOKSİT ATIKLAR - Düşük dozlarda dahi insan için öldürücü, - Geri dönüşümü olmayan bir hastalığa sebep olan ya da belirgin bir katkısı olan, - İyileşebilecek hastalıkları olumsuz yöne dönüştüren kimyasalları içeren atıklardır. Toksisiteyi tanımlayacak değerler: Rat : Oral - LD 50 50 mg/kg İnhalasyon : LC 50 2 mg/1 Tavşan : Dermal - LD 200 mg/kg Örnek : Sitotoksik ilaçlar ve civa içeren atıklar. 2 - KOROZİF ATIKLAR - pH 2.0 olan asitler ve pH 12.5 olan bazlar - Çeliği yılda 1/4 inçten fazla aşındıran kimyasal maddeler Örnek: Kuvvetli asit ya da baz içeren atıklar 3 - YANICI - PARLAYICI ATIKLAR - Oksitleyici, - Parlama noktası 50 Cø`den az olan, - Sürtünme ile alev alabilen, - Nemi absorblayarak alev alabilen, - Kendiliğinden kimyasal değişimlere uğrayarak alev alabilen, maddelerdir. Örnek: Etil alkol, eter, aseton, ksilen ve birçok klorlu çözücü içeren atıklardır. 4 - REAKTİF ATIKLAR - Kararsız ve su ile hızla reaksiyona girerek parlayıcı karışımlar oluşturan, TIBBİ ATIKLAR Tıbbi tesislerde (hastaneler,sağlık ocakları…) , araştırma birimlerinde ve laboratuvarlarda oluşan tüm atıkları içermektedir.Bunlara ilave olarak küçük veya dağılmış kaynaklar olarak görülen , örneğin evlerdeki tıbbi faaliyetler sonrasında oluşan atıkları da (diyaliz, insulin iğneleri vb.) kapsamaktadır. Tıbbi atıklar tehlikeli olan ve olmayan olmak üzere iki başlık altında incelenmektedir. TEHLİKELİ OLMAYAN KİMYASAL MADDELERİN ATIKLARI Tehlikeli olmayan kimyasal maddelerin atıkları şeker, amino asit, organik ve inorganik tuzların atıklarıdır. ORGANİK MADDELER - Asetatlar (... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.