abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders nozul nedir hollanda kültürü ihtira Hüt eğitim yönetiminde güncel sorunlar dinimizin aileye verdiği önem ön koşul olasılık nedir yağ analizi canlıların dünyası suç ve ceza romanın özeti taslama veri toplama araçları insan kaynakları bilgi sistemi ince memed kitap özeti ikinci dereceden denklemler ve eşitsizlikler aptal aptal 07 plaka ebat adıyaman tarihi 2 sınıf gördürme prospektüs demokrasi ve seçim sistemleri 18. ve 19. yyda osmanlı ekonomik durum arzulu osmanlıda hayvancılık sinekkapan iğne kaçığı bir arada asitlerin yapısı ve özellikleri ana sayaç kesici hesabı ahmet umit şeref yıldız üçgen şeması sınıflamak varsayım rafinaj eroin yapay zeka tipografi ile ilgili yazılar kapı kadar türk tercüme tarihi nükleer kirlilik 1981-2004 dünyanın yuvarlak oluşu itici performans yönetimi 2002 öss soruları cumhuriyetten günümüze tarım politikaları 2. sınıf kahvaltı gerekirci demet play-back 3 boyutlu resimde ışık ve gölge zaman ölçme otlakçılık ataturk ar- ge hafif hapis cezası lisa güvenlik konseyi dernek elektrik devresi elemanları ve görevleri video metafizikçi matbaa kim ne zaman buldu devre analizi peri masası oksalik fransız devrimi dövmeci oksitlenme telefon teknolojisi aritmetik imbisat urgancı övünmek maddenin yapısı determine second istisnasız boran paleografya seramik makinaları alüminyumun kullanım alanları imza tanıma hz hut peygamberin hayatı bakaya işkence gurbetlik yasa teklifi kredileme nikâh adsız narsis zar kanatlılar bağımsız türk devletleri


ANAKARTLAR VE GENEL ÖZELLİKLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 99695 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ANAKARTLAR VE GENEL ÖZELLİKLERİ Anakara, bir bilgisayarın tüm parçalarını üzerinde barındıran ve bu parçalar arasındaki iletişimi sağlayan elektronik devredir. Bir ana kartın üzerinde işlemci, ram, ses kartı, ekran kartı, modem, Ethernet, TV kartı, radyo kartı ve SCSI kartı vb.. girebileceği yuvalar, klavye, sabit disk, floppy disk ve seri - paralel port denetçileri, ve bunların koordinasyonunu sağlayan çip set’ler bulunur. Ana kartın üzerinde genişleme kartlarının takılabileceği yuvalara slot adi verilir. Bu slotlar, VESA, EISA, ISA, PCI ve AGP olmak üzere çeşitli bölümlere ayrılır. Bunlardan su anda en çok kullanılanları ISA, PCI ve AGP dır. VESA slotlar eski 486 işlemcili ana kartlarda kullanılmaktaydı. Pentium işlemcilerin devreye girmesiyle birlikte 32 bit veri yolunu destekleyen PCI slotlar kullanılmaya başlandı. Zamanla Pentium II ve Pentium III’lerin çıkmasıyla ISA slotlar yerini tamamen PCI slotlara bırakmaktadır. Ana kartın üzerindeki kartlara veri akışı “bus” adi verilen elektronik yollar üzerinden yapılır. Buslar kendi içinden ikiye ayrılır. Bunlar Sistem Bus ve I/O Buslardir. Sistem Bus, işlemci ile RAM arasındaki veri akışını sağlar. I/O Bus ise çevre kartların iletişimini ve bunların işlemci ile arasındaki iletişimi sağlar. Ana kart üzerindeki köprü çipsetler (bridge) I/O Bus’i Sistem Bus’a bağlar. PC ana kartların da birkaç ortam biçimi vardır. Bu biçimler kartın fiziksel ebatları ve boyuna karşılık gelir. Ve kartın ne tür bir kasaya oturacağını belirler. Bunlardan bazıları gerçek birer standartken bazıları değişimlere olanak verecek kadar standartlaşmamışlardır. İşte bu kartlar terfileri engeller. Eski biçimler modern biçimler diğerleri • Baby – AT • Fullsize – AT • LPX (Yarı markaya özgü) • ATX • Micro – ATX • Flex – ATX • NLX • WTX • Markaya özgü tasarımlar (Compaq,Packerd Bell,Hp vs.. gibi markalar ve taşınabilir sistemler) Daha önceki yıllarda IBM PC ve XT’lerde kullanılan orijinal Baby – AT kartlardan çoğu masaüstü ve tower sistemlerde kullanılan ATX ,NLX ve WTX kartlara dönüştü. Kullanım alanlarına göre ; ATX Standart masaüstü,minitower,fulltower sistem(En yaygın biçim,en esnek tasarım) Micro – ATX Düşük maliyetli masaüstü ve minitower Flex – ATX En ucuz ve en küçük masaüstü ve minitower NLX Ticari masaüstü,entegre 10/100 Ethernet (Bakımı en kolay ve en hızlı) WTX Yüksek performanslı iş istasyonları,orta seviye hizmet birimleri IBM,1981 ilk IBM PC yi tanıttığında belli bir endüstriyel standartta bir kartı yoktu. Kendi geliştirdikleri özgün kartı kullandılar.Bu kart 8 bit bir kartı ve üzerinde 5 tane ISA yuvası vardı. Uyumlu sistemler piyasa çıkınca bu kartı kopya ettiler. IBM’lerle uyum sağlaması için aynı vida deliklerine aynı bağlantı noktalarına sahip kendi kartlarını ürettiler. Daha sonra IBM kart biçimi değiştirdi. AT adlı yemi bir makine geliştirdiler.Bu daha büyük bir ana kart k... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.