abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kukla resimleri besinler ve vitaminler pencere pegmatit meşrutiyet 1. ve 2. ilk kadın belediye başkanı erik erikson dörtkenar ölçüsüz bitki ve özellikleri tevkil ithalat tanımı dişin sendromları asenkron motor rulman çeşitleri ingilizce mektup yazma seramik makinaları göstermeye bağlı anlatım üslü sayılarla ilgili sorular evsel arıtma tesisi bayraktar bayraklı köklenme kontrol sistemi avrupa birliği ve dış ticaret haşin zarflı ahlak kavramı yoğ ticaret stajı şifa vermek deneysel damlatma 16 yıldız engizisyon jenaratörler akarsularda akım cope örneği adana harita dişli üretimi diploma ceviri röportaj fiziksel değişmeler nasyonel sosyalizm ivazsız cıvıklaşma posalı 3 selim dönemi ve yaptığı yenilikler hışırtı aşındırma şekilleri eski eserler stoma tipleri çukurlaşma fırdöndü demokrasinin gelişimi kapanıklık spiril yurt sevgisi ile ilgili deyimler aylak olmak ac motorlarda frenleme bir tane the edge arkaik dönem kargaburnu kapitalizm ve sosyalizm terliksi çerkez adetleri öss tercihleri kılsız bilgi teknolojisi 2005 oks sonuçları giriftar aymaz harezminin hayatı kavgalı geç cinayet şirketi medeni hukuk defterin imalatı bakanlar kurulu görevleri rezerv fotogrametrinin tarihsel gelişimi hüccet alev alev osmanlı devletı hüviyet üslü sayılar soru spektrofotometre cıhazı tasavvuf ulvi cemal erkin petrol tüketiminin azaltılması dünya üzerindeki ilk yerleşme alanları tırmık magralar yetki devri active passive sorular araştırma süreci kopyacılık tarım araçları dış ticaret banka güzel sanatlar içinde edebiyatın yeri


ADSL NEDİR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 10 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 99837 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AFYON KOCATEPE UNİVERSİTESİ AFYON MESLEK YÜKSEK OKULU PAZARLAMA BÖLÜMÜ ADSL NEDİR? (2. DÖNEM ÖDEVİ) DANIŞMAN Öğr. Görevlisi Mehmet KAHRAMAN HAZIRLAYAN AFYON, NİSAN 2002 İÇİNDEKİLER ADSL NEDİR? 3 İŞLETMELER İÇİN ADSL 3 EV KULLANICILARI İÇİN ADSL 3 Yüksek Hız 3 Sürekli Bağlantı 4 Aynı Telefon Hattı Üzerinden Konuşma 4 Paylaşılmayan Özel Hat 4 Sayısal Teknoloji 4 Sabit Ücret 4 Güvenli Internet Erişimi 4 ADSL TEKNOLOJİSİNİN ÖZELLİKLERİ ÖZELLİKLERİ VE AVANTAJLARI 4 ADSL’NİN ÇALIŞMA ŞEKLİ 6 ADSL ERİŞİM (HER BİR PORT IÇİN) 7 TT-NET MEVCUT ALTYAPISI 7 ADSL SÖZLÜĞÜ 8 ADSL NEDİR? Asymmetric Digital Subscriber Line ya da kısaca ADSL (Asimetrik Sayısal Abone Hattı) sıradan telefon hatları üzerinden genişband erişimi sağlayan bir bakır devre transmisyon teknolojisi olarak Internet kullanıcıları tarafından tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. 24 saat, 7 gün, 365 gün bağlanma, bağlanamama, kesilme gibi sorunlar olmadan, sabit ücret ödeyerek, aynı kalitede, değişmeyen yüksek hızda Internet’te olmak ve aynı anda aynı telefon hattı üzerinden telefonla konuşma yapmak isteyen tüm Internet kullanıcıları için ADSL İyidir. İŞLETMELER İÇİN ADSL ADSL, kendi ofisleri arasında WAN (Geniş Alan Ağı) bağlantısı kurmak isteyen ve bunun yanında Internet’e erişmeye ihtiyaç duyan küçük ve orta boy işletmeler için ekonomik ve profesyonel bir çözüm alternatifidir. ADSL bağlantısının gerek kiralık hatlı (leased line) WAN bağlantıdan, gerekse dial-up Internet bağlantısından fiyat bakımından ucuz, ama teknoloji bakımından üstün yanları vardır. Küçük ve Orta Boy İşletmelerin Internet Erişimi için ADSL Bir kısım orta ve küçük boy işletmeler Internet ihtiyaçlarını dial-up bağlantı ile sağlamaktadırlar. Genelde çok sınırlı kullanım olanakları olan ve paylaştırıldığında çok yavaşlayan dial-up bağlantı şekli, hem fiyat açısından hem de hız açısından verimsizdir. Kullanıcı dial-up için Türk Telekom A.Ş.’nin 0822’li hatlarından faydalanarak, bir ISP (Internet Servis Sağlayıcı) üzerinden Internet’e bağlanır. Dial-up bağlantıda maksimum hız 56Kbps’dir. Ayrıca Internet bağlantısı yapıldığı sırada telefon hattı sürekli meşguldür ve Internet bağlantısından sorumlu kişi Internet’e bağlanma, bağlanamama sorunları yaşar. Kullanıcı Türk Telekom A.Ş.’ye Internet’e bağlı bulunduğu süre kadar, ISP’ye ise değişen seçeneklerle, ama düşük olmayan miktarlarda Internet servisi için ücret ödemek durumundadır. Bu yöntemle bütün gün kullanılan Internet bağlantısı ofislere 100 ile 200 USD arasında aylık toplam fatura yükü getirmektedir.Tüm bu durum göz önüne alındığında küçük işletmeler için bir dial-up bağlantının toplam aylık maliyeti hiç de az değildir. ADSL tüm bu durumu değiştirebilecek özelliklere sahiptir. Küçük ve orta boy işletme ADSL için başvurduğu anda Türk Telekom A.Ş. varolan hatlardan birine ADSL tanımlar, aynı telefon numarası üzerinden... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.